Jump to content

Moto Zajednica

Nosač kamerice za kacigu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Dobio sam uz kameru (midland xtc200) nosač koji se lepi na kacigu ali bih ja više voleo da imam neki sistem koji se skida kao npr. traka ili vakumski držač .Za trake me zanima da li se tu nešto isto lepi na kacigu da ne kliza , jer je kaciga zaobljena , pa traka preko ili kako već ide taj sistem . Isto i za vakum , koliko je siguran zbog istog tog zaobljenja kacige . I naravno ako neko zna gde se ima kupiti traka , vakum ima u par radnji kod nas . U zdravlje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Ja upravo ovih dana budzim neki nosac kamere za kacigu.

Koristim cicak traku i traku koja lepi sa obe strane.

Sa njom cu lepiti cicak na kacigu i na kuciste kamere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Palo i meni to na pamet ali , kao što rekoh , ja bih nešto ako može bez lepljenja . Aj ti ako te ne mrzi slikaj to kad završiš pa da vidimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Mislim da je nacin za trakom naj-bezbolniji, zato sto kasnije moze traka da se skine.

Povrsinu sa cickom koju lepim na kacigu stavljam 2-3 puta vecu od povrsine koja ce biti na kucistu kamere.

Naravno da sve to opet zavisi i od tezine kamere koju nameravamo da koristimo.

Moja je minijaturna i staje u kutiju od Tik-tak bombona koja trenutno sluzi samo kao kuciste, a kasnije na nju ide socivo sa sirim uglom.

Sve ostalo sto sam probao, ili mnogo mrda (trese) ili mi nije dovoljno sigurno.

Probao sa sa raznim vakum-gumicama i sve su posle nekog vremena popustile.

 

Kada dobijem vremena slikacu moj izum. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

Vakumski držač nije preporučljiv za ovu namenu jer će vakum popustiti posle izlaganja suncu i visokim temperaturama (guma se širi). Imam originalni nov vakumski držač u kolima za navigaciju sa mehanizmom za zatezanje vakuma ali i tako posle dužeg vremena jednostavno spadne kada je auto na suncu dok u hladovini (garaži) ne mrda nigde. Kaciga je često pod direktnim udarom sunčanih zraka i greje se pa bi svaki vakum držač popustio posle nekog vremena. Jedino rešenje je ili industrijski lepak ili direktno pričvršćivanje na kacigu šrafovima ili vezivanje za "kačket" na dualsport kacigama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Tako sam i ja nešto mislio ali reko' da pitam možda ima neko pametniji . Fala braćo , lepim je na kacigu ovim što sam dobio pa ćemo vidimo kako ide . U zdravlje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Walter Sobchak, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio X9 Evolution 500

Postoji slican head strap za Midland kao i za GoPro. Pogledaj na njihovom sajtu u Accessories delu, imaju nekoliko razlicitih tipova nosaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Ima , jedan koji sam dobio je predviđen za one biciklističke kacige ili nešto slično što ima neke rupe po sebi pa možeš da proturiš traku i zakačiš i ima onaj koji se ne dobija u pakovanju a mislim da je predviđen baš za glavu . Nisam ga video uživo pa ne znam od čega je , da li je kao lastiš ili neka gumirana traka . Zalepio sam one njihove dvostrano lepljive trake , jednu sam žrtvovao za probu i poprilično sam se namučio da je odlepim tako da mislim (nadam se 0namigivanje.gif ) da će da odradi posao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja