Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova

Evo da je predstavim - ima srce od čz 175, zadnji dio rame od te iste čz, a negdje na polovici rama se nastavlja na yamaha xs400 iz 80-ih ramu i njene vilice. Biti će to jednosjed, mehaničarski radovi su pri završetku, sada se trenutno spaja struja, a to su prave muke jer im je to velika mana. uskoro još slika...

post-28965-0-34766800-1366915392_thumb.jpg

post-28965-0-06646600-1366915412_thumb.jpg

post-28965-0-74530400-1366915429_thumb.jpg

post-28965-0-12713700-1366915449_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

to mi je bio prvi motor,cz 175 sport,sam je pravio mesavinu.imao sam za nju tri prednja lancanika od 16,18 i 19. zuba,zavisi kako sam hteo da je vozim.struja je vrlo prosta ,kazi sta te muci,jasam to povezivao sam.dinama,regler,6 volti instalacija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Struja im nije mana, samo zahteva malo održavanja, jednom mesečno kapneš par kapi ulja na onaj filc što podmazuje breg za platine i nema da te boli glava. Evo ti original šema za instalaciju pa to spoji kako treba :

 

sejmout0021.jpg

 

 

Ako ti treba još nešto - pitaj . :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

to mi je bio prvi motor,cz 175 sport,sam je pravio mesavinu.imao sam za nju tri prednja lancanika od 16,18 i 19. zuba,zavisi kako sam hteo da je vozim.struja je vrlo prosta ,kazi sta te muci,jasam to povezivao sam.dinama,regler,6 volti instalacija...

hvala na tako brzim odgovorima - uglavnom me muče problemi sa njezinim platinskim paljenjem (svi me odgovaraju od njega i preporučuju "GOTRONIC" paljenje - bezplatinsko), te njezin mehanički regler koji zna prefilavati akumulator. Imam dinamo 6v/75w i sve samo povezao, no htio bih još pojednostaviti instalaciju i umjesto kontakt bravice spojiti sve na klasične prekidače - znači bez ključa.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Kako motorcikl više nije u originalu, ja ti savetujem Gotronic (samo nisam siguran da je Rumun napravio verziju za 6V-proveriti) kao i elektronski regler za 6V, koji možeš da kupiš kod Sagmajstera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Kako motorcikl više nije u originalu, ja ti savetujem Gotronic (samo nisam siguran da je Rumun napravio verziju za 6V-proveriti) kao i elektronski regler za 6V, koji možeš da kupiš kod Sagmajstera.

Ima i verzija za 6v samo nije od GOTRONIC-a (http://www.imfsoft.com/hardware/produkty/jawa-cz-trabant-ignition.asp), no cijena je 116 eura, pa se teško odlučiti...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

nisam baš nešto iskusan oko struje, na ako ima tko iskusniji da pogleda ovu malo pojednostavljenu bez žmigavaca i kočionog svjetla da li bi to tako funkcioniralo:

post-28965-0-47419600-1366964050_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Kako motorcikl više nije u originalu, ja ti savetujem Gotronic (samo nisam siguran da je Rumun napravio verziju za 6V-proveriti) kao i elektronski regler za 6V, koji možeš da kupiš kod Sagmajstera.

Ima i verzija za 6v samo nije od GOTRONIC-a (http://www.imfsoft.c...nt-ignition.asp), no cijena je 116 eura, pa se teško odlučiti...

 

 

 

 

 

Ovo vredi svakog dinara/evra jer je potpuno programabilno+interna dijagnostika. Ali da li se tebi isplati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

a da li je netko pokušavao stavljati magnetno bezplatinsko paljenje - bilo je priča oko TOMOS kaišara i nešto novijih sa paljenjem od scootera tipa Baotian, ali ne znam koji model... navodno treba izraditi međuploču na koju se našarafi stator a magnet paše na konus, e sad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Napravio je ovaj lik iz Stare Pazove :

 

p1010287.jpg

 

p1010291.jpg

 

p1010292.jpg

 

p1010295.jpg

 

Mislim da ga poznaje Blackbite sa foruma. Ja sam ga sreo samo jednom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ovo paljenje je za levo okretanje ,a radilica se na ovom motoru okrece udesno,sad mi nista vise nije jasno!Kao da je magnet od poni ekspresa!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Ovo paljenje je za levo okretanje ,a radilica se na ovom motoru okrece udesno,sad mi nista vise nije jasno!Kao da je magnet od poni ekspresa!

Vidim da će i ovdje doči do polemike - čuo sam podosta o tim paljenjima koja se okreču ulijevo a ugrađena da se okreču udesno, no nikada iz prve ruke nisam vidio kako to funkcionira, a o teoriji je bilo puno rasprava o tome počevši o tome da iskre ili neće biti ili će biti preslaba, pa čak do toga da če se motor upaliti unatraške...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ihleb, imaš

Ovo paljenje je za levo okretanje ,a radilica se na ovom motoru okrece udesno,sad mi nista vise nije jasno!Kao da je magnet od poni ekspresa!

Vidi se i ručno pravljeni magnetni senzor (umesto platina) kao i magnetić i kontrateg na magnetu paljenja. Tako da mu je svejedno kako se okreće, dokle god se proizvodi struja.

 

Ihleb, imaš PP :zdravo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Ako mogu da pomognem , ugradio sam magnetno paljenje na nekoliko razlicitih motora , uglavnom MZ ali i na jednu jawu 175 ali standard , prvih par puta sebi a posle po narudzbini , tu su bila i belo i crno paljenje od 6 volti ali i paljenje od 12 volti sa platinama kao i par bezkontaktaktnih i sve to dobro radi ali moje misljenje je da je originalno ipak najbolje. Najkonfornije resenje je iskrino bezkontaktno koje je ugradjivano na apn=6 od 12 volti i strujom od 50 wati koje se moze nadograditi na 80 wati i sa regulatorom ima sasvim dovoljno struje. Dobro je sto radi u oba smera i kompletno novo paljenje je 80-ak evra i takvo sam ugradio na etz 250 i dobro radi jest da se oseca manjak snage na najnizim obrtajima ali nema akumulatora platina reglera. Moj kraj je jako brdovit i kod ljudi koji zive po okolnim selima i salasima motori su potreba i jednostavnost odrzavanja je glavni razlog sto sam to radio.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ma CZ 175 ima dobro reseno paljenje,klasika .To se ne steluje bre svaki dan.Regler isto tako kad se lepo nasteluje radi i ja sa mojim nisam imao nekih problema,a terao sam ga i po sumi i po putu!Ja bi to ostavio kako jeste,jedino filc za breg da se povremeno naulji i toliko!Ako se ugradi magnetno paljenje,neces imati ni snagu za potrosace kao sa dinamom,razmisli!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Ma CZ 175 ima dobro reseno paljenje,klasika .To se ne steluje bre svaki dan.Regler isto tako kad se lepo nasteluje radi i ja sa mojim nisam imao nekih problema,a terao sam ga i po sumi i po putu!Ja bi to ostavio kako jeste,jedino filc za breg da se povremeno naulji i toliko!Ako se ugradi magnetno paljenje,neces imati ni snagu za potrosace kao sa dinamom,razmisli!

 

 

Pa bitno mi je samo da ima snage za prednji far i stražnje svjetlo - minimalizam je u pitanju...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Pa za prednji far ti i treba snaga(dinama+akumulator=dobro svetlo),a sa magnetom ce svetlo biti mnogo slabije,to sam ti hteo reci!A ima i dosta prepravki,konusi sigurno nisu isti na magnetu i rotoru diname pa zatim stelovanje paljenja preko davaca....Ako te ne mrzi i mislis da se isplati,onda radi,nemoj misliti da te odvracam,samo je moje misljenje da se ne isplati prepravka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Pa za prednji far ti i treba snaga(dinama+akumulator=dobro svetlo),a sa magnetom ce svetlo biti mnogo slabije,to sam ti hteo reci!A ima i dosta prepravki,konusi sigurno nisu isti na magnetu i rotoru diname pa zatim stelovanje paljenja preko davaca....Ako te ne mrzi i mislis da se isplati,onda radi,nemoj misliti da te odvracam,samo je moje misljenje da se ne isplati prepravka!

Upravo tako , mnooogo je bolje vreme i pare uloziti u osposobljavanje oreginalnog paljenja nego menjati , ako su dinama i regler ispravni trebaju samo nove cetkice platine i kondenzator i proveriti kontakte u instalaciji , radice dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Imao sam nekoliko Jawa i dugo i lepo se vozio njima. Sve ovo su budzevine manje ili vise uspesne i pre zeznu stvar nego original. Stavi to sve na original i vozi se kao covek, samo s vremena na vreme proveri struju punjenja, jer visok napon unistava bobinu,kondenzator, platinu . . . Svaki maknet ima mnogo vecu masu od rotora diname, pa razmisli malo i o performansama motora, ipak je to 175 ccm. Poslusaj moj i savete prethonim postovima i neces se pokajati, gledaj da delovi struje budu sto kvalitetniji. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Koliko se secam,platine idu od skode!Mozda gresim,ipak je to bilo pre 20 i kusur godina!Kod tog motora je slaba tacka menjac,hoce da ispada iz trece brzine(pojedu se bradavice i rupe koje ih prihvataju poprime konusan oblik) i hoce da pucaju viljuske menjaca.Nisam bio nesto odusevljen performansama,u isto vreme sam imao i mz 150,koji je sio ovu cz 175 ladno!Poslusaj nase savete i ostavi sve fabricki i uzivaj! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja