Jump to content

Moto Zajednica

Motor za početnika pomoc i misljenja

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: CHALLENGER 250V

E pa ovako. Imam 23 godine, visina 190, tezina 100 kg. Zanimaju me iskljucivo chopper \ cruizer motori. Procitao sam veci deo tema o prvom motoru za pocetnike i kubikazi 125 i resio sam da odmah predjem na 250ccm. Zapazio sam nekoliko vecih motora pa me zanima vase misljenje o njima. Potrosnja, kvalitet, cena delova, ceste popravke, pouzdanost... Motor koji bih kupio koristio bih ga i za duza vozikanja + suvozacica ;). Sto se sume novca tice za motor bih odvojio do 1400 eura max. Nije mi potrebna preterano brza voznja vec uzivanja i da ne izgledam smesno na motoru, kao da vozim trotinet. Da neduzim dalje evo par modela:

 

SPRINT CHALENGER 250 V

 

keeway super shadow 250

 

KYMCO VENOX 250

 

SPRINT PRINC 250

 

Kawasaki 454 ltd

 

Hyosung GV250

 

Svi su 250 sem KAWA koji je 450ccm(njega sam morao da izdvojim). Svaka pomoc ce mi dobro doci. Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Venox ti je možda najgabaritniji od svih ovih, e sasd koliko ga ima kod nas i u oglasima to je druga stvar. Supershadow ti je drugi izbor koji bih ti preporučio, čak ako bi našao keeway cruiser to bi ti bila the best by, eliminator takodje jedan od dobrih izbora, mada sve ovo pada u vodu ako ti se na prvi kontakt motor ne dopadne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: CHALLENGER 250V

Keeway cruiser je gabaritniji i deluje mi ok. Nisam do sada obracao paznju na njega a evo pronadjoh i temu o njmu. Sto se tice motora Kawasaki 250 mi izgleda nekako manje od gore navedenih, mozda i gresim, tako da ga nebih dalje komentarisao. Dakle u dalju diskusiju mozemo da ubacimo i Keeway cruiser 250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: CHALLENGER 250V

Iskljucivo chopper \ cruizer motori a prema komentarima clanova na ovom forumu bolje je da preskocim kategoriju 125, jer cu brzo preci na jace motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

samo ti se cini da je Kawasaki 250 manji, jer nije uopste, i jos jedna bitna stvar sto se tice ovog motora a to je njegova snaga, najjaci je od svih gore navdenih od 250ccm, a to mnogo znaci s obzirom da treba da nosi golemog coveka od 100kg :moto3:

a o kvalitetu da ne govorim, Japan je to :takoje: kinezi se ne mogu porediti s njim, eventualno taj Korejski Hyosung

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ja vozim qm250 i sa mojih 181cm i 102kg, hmm, ide super ( sa dvoje tj. sa 170kg na sebi moze i preko 130km/h ) povlaci super ( bar meni se svidja a lici na princa ) vibracije sam smanjio na minimum i bas mi je nekako taman.Ti bi trebao da probas ako nista bar da sednes na neki od ovih pomenutih modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: CHALLENGER 250V

samo ti se cini da je Kawasaki 250 manji, jer nije uopste, i jos jedna bitna stvar sto se tice ovog motora a to je njegova snaga, najjaci je od svih gore navdenih od 250ccm, a to mnogo znaci s obzirom da treba da nosi golemog coveka od 100kg :moto3:

a o kvalitetu da ne govorim, Japan je to :takoje: kinezi se ne mogu porediti s njim, eventualno taj Korejski Hyosung

 

To stoji, ali svaki japanac kojeg sam gledao u oglasima ima 30 000 - 60 000 predjenih km pod uslovom da nisu zgazili vise i 15 godina i vise starosti. A posto sam nov u ovome trudio bih se da uzmem motor koji necu u startu morati da opremam ili da delovi budu jeftiniji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: CHALLENGER 250V

zidar Od gore navedenih motora probao sam princa 250 i challengera 250v i nekako mi challenger vise odgovara sto se komandi tice, polozaj ruku i nogu. Sa ostalim motorima nisam imao dodira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Idi na par moto skupova pa pitaj ljude da sednes na motore. Tako ces jedino odluciti koji ti je najbolji. A ako bas gledas kvalitet onda se koncentrisi na kawasaki ili hyosung. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: CHALLENGER 250V

u2020bullet Tako cu naj verovatnije i uraditi da bih se upoznao sa ostalim motorima. A negde na forumu procitah da Hyusung je problematican sa nabavkom delova !? da li je to istina?

I koliko ovi motori mogu preci km bez veceg ulaganja u njih?

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Nadji negde Hyosung gv250 pa sedni na njega. Ja sam visok 190cm i na njemu se osećam kao u fotelji, nemam ga ali ga vozi moj kum pa sam ga više puta vozio. On je (Kozmo na forumu) više nego zadovoljan. Mašina je V2, uljara (nije hlađen vodom), a za pare koje nameravaš da izdvojiš možeš da nađeš 2005-2006 godište. Snage ima skoro kao kawa el250, 28ks, i kvalitetno je rađen. Nađi samo neki primerak da sedneš na njega i biće ti jasno koliki je, e sad dal će da ti se svidi i koji motor, to ćeš sam videti. Hyosung ti je za koplje ispred po kvalitetu od kineza i tajvanaca (korejanac je) i ima 8-10ks snaga više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

Moj savet je da zaobiđeš sve što je kinesko (bez uvrede kolege Kinezi). Čoperi su uglavnom tromi motocikli pa i sa više kubika imaju relativno malo snage, Nema ničeg lošeg u tome da uzmeš neki oko 500-600ccm ako je u pitanju čoper i kao početnički motor. Virago 535 naprimer, Kawa EN500. Veruj mi, Kinez/Korejac sa 10000 je MNOGO gori od Japanca sa 50000-60000 Km. Nemoj se opeći na te imitacije jer to i jesu, samo liče na motore a u pitanju su trotineti. još jednom molim da se uvređeni vozači koneskih šklopocija ne vređaju mnogo jer nisam mislio ništa lično. A te 125-250...korake baci u vodu pogotovo ako uzimaš čopera. Harli od 1700 kubika ima jedva 90KS dok Japanska trkalica od 600 kubika to razvija sa dve trećine gasa pa kao što vidiš kubici tu neigraju neku veliku ulogu. 25 do 35 KW je snaga za početnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: VN 900

To stoji, ali svaki japanac kojeg sam gledao u oglasima ima 30 000 - 60 000 predjenih km pod uslovom da nisu zgazili vise i 15 godina i vise starosti. A posto sam nov u ovome trudio bih se da uzmem motor koji necu u startu morati da opremam ili da delovi budu jeftiniji.

 

30 000km je nista za japanca, pogotovo chopper. Ja vozim intrudera od 800, kupio sam ga sa blizu 40 000km-znam coveka koji je sa istim presao 250 000km, pa ti vidi. To su "v" masine koje imaju malo kilovata, tako da je opterecenje za masinu nikakvo. Moj prvi je bio kinez princ od 125ccm-jesam se navozao isao i na dalje ture, ali ce brzo da pocnu njegove performanse da ti smetaju. Za pocetnike je skroz ok Virago 535...jedini problem je tvoja visina, ali kad skupis kintu produzis komande i to je to ( taj motor moze da ide i 160, a moze i 60km na sat, razumes sta hocu da ti kazem? ). I ne fali nista motorima koji su stari 15 godina-opet pogotovu chopperi. Cista mehanika, maltene ga na putu popravis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: CHALLENGER 250V

Kategorija 250 ccm je: jer mi je prvi motor, potrosnja a i cena registracije. S obzirom da studiram svaki jaci motor preko 250 mi je luksuz. Kinez je zbog cene motora, cene delova i potrosnja kao i male registracije a tu dolazi i moja visina. A ujedno i masina koja ce mi posluziti 2-3 godine dok ne budem u mogucnosti da uzmem nesto skuplje.

O kvalitetu japanaca mislim da ne treba nista pricati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Svaki 125cc kruzer ce te smoriti i pre nego sto odvozas L tablicu za polaganje vozackog.

Eliminator 250cc mozda i nece. Pogledaj i GN 250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: VN 900

Veruj mi jedva ces cekati da se zavrsi sezona da bi tog kineza prodao i kupio nesto jace, bolje. Meni je kinez trosio 4l, a intruder od 5,5-6 nisam ga jos testirao. te 2 litre razlike vredi veruj mi. Virago bi ti trosio oko 5l. registracija bi ti bila za 4 000 skuplja-to je jednom godisnje. Tebi za visinu treba neka kruzercina, kinez nije za to. Ali to je poslednje o cemu treba da razmisljas, bitno je da se ti vozis. ja sam nizi od tebe za 2-3cm pa nisam izgledao toliko smesno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: VN 900

Lik koji sad vozi harley-a od 1600 medju prvim motorima je vozio tu Kavu. I kaze da se napatio sa tim motorom...sve je stvar na kakav naletis. Ti bi da te odrzavanje izadje sto jeftinije-Virago 535 ima kardan, koji se pokvari maltene nikad, ova Kava ima lannac ili kais...Virago ti nema hladnjak, znaci nemas ni tu odrzavanja. Kod njega ti je da zamenis ulju i filter i u kardanu na svakih 10 000-a tu staje oko 200ml ulja, a neko menja i kasnije. Nasao sam da Virago trosi od 4,5-5,5l.

I kakav je to coper koji nema "V" masinu :D !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja