Jump to content

Moto Zajednica

Saobraćajna nesreća kod G.Milanovca 20.10.2012

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

U subotu se oko 12h na delu puta između G.Milanovca i Preljine dogodila saobraćajna nesreća u kojoj je povređen motociklista. Naišao sam par minuta nakon saobraćajke u kojoj sam zatekao plavu Daciu Logan na sredini puta izlupanu spreda i čini mi se sa strane. Saobraćaj je bio zaustavljen tako da sam lagano prolazio levom stranom pored zaustavljenih automobila i u tom momentu me je pretekao kolega na motociklu sa oznakama MK Arhangel. Čim smo prošli mesto sudara sa desne strane u kanalu videli smo motocikl i vozača koji je ležao povređen i u svesnom stanju. Dvoje ljudi iz kolone su stajali pored povređenog kolege i ukazivali mu prvu pomoć.

Nakon par minuta pojavila se Hitna pomoć kao i ostali motociklisti iz grupe sa kojima se povređeni vozio tog dana. Da li neko zna više detalja o povređenom kolegi i kako je došlo do saobraćajke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: cacak prislonica g.milanovac
  • Motocikl: Super Tenera 750 91.

bas sam prolazio u trenutku dolaska hitne pomoci,i ja sam kolegu video da je u svesnom stanju bio....nacuo sam samo u koloni da je motociklista u zadnji deo fiata maree udario,,,ali,nista zvanicno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: BMW 1200GS

Povredjeni je Dragan Stanković (1967), iz Beograda.Vozio je Kawasaki zx14 i ne pripada ni jednom klubu.U sudaru su učestvovala 4 automobila i motor.Prvi automobil koji je Draganu dolazio u susret je naglo zakočio, drugi je bez kočenja udario u prvi i od siline udara mu se zadnji kraj zaneo u Draganovu traku.Do kontakta je došlo kada je motor u svojoj traci udario u leva zadnja vrata automobila.Odbio se od istog i zajedno sa motorom upao u kanal dubok preko dva metra.Motorista ima višestruke povrede.Zbrinut je u bolnici Gornjeg Milanovca, gde je u toku noći došlo do komplikacija pa je hitno prevezen u Beogradski urgentni centar.Trenutno je u šok sobi.Imao je od juče tri operacije.Ima tri preloma butne kosti leve noge, od toga jedan otvoren, ozbiljno nagnječeni krvni sudovi i nervi leve ruke, iščašeno levo rame, četvrti pršljen naprsao, a peti i šesti nagnječeni.Naprsla karlica i smrskan levi kuk.Daj Bože da se oporavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Povređeni je pominjao bol u ruci, kuku i nozi.

Nadam se da će se Draganovo stanje uskoro stabilizovati, želim mu brz i uspešan oporavak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VZR1800, Svipul of Darraðarljóð

Juce je zastoj na tom delu Ibarske trajao vise od 1h. Takodje sam bio u koloni, kolega Mali Sale je prosao prvo u smeru ka BG a onda se odjednom pojavio i stao ispred mog auta (cekao da propusti vozila) odakle je produzio pravo ka nesreci. Odma smo znali da je neki motorista ucestvovao u udesu ali kada smo stigli sa kolima, zatekli smo samo kolegu sa foruma kako prica sa nekim momkom koji je vozio zuto-sivog GS-a i nigde motor nismo videli (a policija nas je isaketala da prodjemo jer je bila ogromna guzva tako da nismo mogli cak ni iz postovanja da se zaustavimo bezbedno i ponudimo pomoc). Kolegi zelim kvalitetan oporavak (jer brz nece na zalost biti sigurno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Dace Bog da oporavak bude potpun i bez vecih i bitnih posledica pa makar i malo duze trajao.

 

 

Sent from my iPad2 using Tapatalk HD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: BMW 1200GS

Gagiju je stanje stabilno i čeka se da mu ojača imuni sistem radi daljih operacija.Za sad su uradjene tri operacije noge i ruke a predstoje mu još operacije kuka i kičme.Oporavak ce biti dug, al najvaznije je da je živa glava na ramenima.Dace Bog, biće dobro.

Slika jarka gde su upali Gagi i motor.

post-178-0-56647700-1350932423_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Uh uh uh... to je ona situacija, kad nisi u stanju ni da predvidis takvu situaciju, a ni da adekvatno reagujes. :jok:

 

Kolegi zelim puno srece i snage za oporavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Daće Bog da momku bude dobro i prođe bez posledica.

 

Moram da kažem da kada smo utovarivali motor u kombi i kada sam video oštećenja...nije mi bilo sve jedno.

 

Saobraćaj na toj deonici magistrale ne može biti luđi, a apsurd je da se za sat vremena koliko sam ja bio tamo sa kolegama čekajući kombi, samo jedan čovek zaustavio i pitao, jel treba pomoć 1care.gif.....uglavnom su trubili bajkeri u kolima uz mahanje u petoj brzini 1neznam.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

To deluje duplo dublje od preko 2 metra ako ne i vise :(

Dobro je da je ostao ziv!

 

 

Sent from my iPad2 using Tapatalk HD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: Honda hornet, Fz6,f800gs

Daće Bog da momku bude dobro i prođe bez posledica.

 

Moram da kažem da kada smo utovarivali motor u kombi i kada sam video oštećenja...nije mi bilo sve jedno.

 

Saobraćaj na toj deonici magistrale ne može biti luđi, a apsurd je da se za sat vremena koliko sam ja bio tamo sa kolegama čekajući kombi, samo jedan čovek zaustavio i pitao, jel treba pomoć 1care.gif.....uglavnom su trubili bajkeri u kolima uz mahanje u petoj brzini 1neznam.gif.

Ne vredi, i ja sam se nekad pitao kakvi su to ljudi kojima ne pada na pamet da stanu, pomognu i sl.. Jednostavno to nije u vecini slucajeva bezobzirnost ili nemanje osecanja i grize savesti. Postoje ljudi koji imaju strah od takvih stvari(povrede,lomovi i sl.) pa iz straha samo prolaze a ne iz nezainteresovanosti. A sa druge strane postoje i oni koji reaguju adekvatno situaciji i koji u takvim situacijama iskljucuju emocije ili ih sputavaju a ukljucuju razum i osecaj da treba da pomognu. Ali takodje ima i onih koje apslolutno bas briga za bilo koga osim za sebe samog...100 ljudi,100 cudi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: BMW 1200GS

Gagi se polako oporavlja.Prebačen je iz šoka na ortopediju urgentnog centra.Predstoje mu još operacije kolena i kuka, uglavnom nije više životno ugrožen.

post-178-0-12012900-1352043662_thumb.jpg

post-178-0-03572700-1352043680_thumb.jpg

post-178-0-90886500-1352043694_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: BMW K1200S

gagi je izasao iz bolnice ... bice dobro ... mada otvaraju se novi problemi, pakuju mu krivicu za nesrecu sto je bisti apsurd!!! uzas ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: BMW 1200GS

Mala sredina svi se znaju pa nije ni cudno da ce pokusati da mu pakuju al ima i druga strana price a to ce sud,svedoci,vestaci i mi da dokazemo kako je stvarno bilo.A onda kad to zavrsimo onda ce se priupitati ti sto su pokusali da ga okrive.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Povredjeni je Dragan Stanković (1967), iz Beograda.Vozio je Kawasaki zx14 i ne pripada ni jednom klubu.U sudaru su učestvovala 4 automobila i motor.Prvi automobil koji je Draganu dolazio u susret je naglo zakočio, drugi je bez kočenja udario u prvi i od siline udara mu se zadnji kraj zaneo u Draganovu traku.Do kontakta je došlo kada je motor u svojoj traci udario u leva zadnja vrata automobila.Odbio se od istog i zajedno sa motorom upao u kanal dubok preko dva metra.

 

Pa, mislim, ako je sled događaja bio ovakav kako si napisao - Nema teoretske šanse da je motociklista kriv! Taj ko pokušava da okrivi motociklistu za ovaj udes - il je drogiran il su mu nešto sipali u drogu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja