Jump to content

Moto Zajednica

Još jedan mladi život izgubljen

Recommended Posts

  • Drug član, 1168 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Ibarska nikad neće biti magistralni put. Koliko ljudi još treba da pogine da bi uradili nešto?

 

Магистрални путеви морају испуњавати стандарде који се односе на ширину траке, стање коловозног застора, број и врсту прикључака, елементе пута,... али у Србији, Босни и Херцеговини и Црној Гори ти стандарди на највећем броју путева нису испоштовани.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Honda Hornet 600, Yamaha TDM 900

Neka mu je laka zemlja! Bukvalno na istom mestu je pre par godina poginuo još jedan momak iz Lazarevca!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Saucesce porodici i prijateljima.

 

Jos deset ljudi treba da pogine na istom mestu pa ce se uzeti u razmatranje bezbednost raskrsnice.

Kupice se novi auto u vladi,namestaj,zaposlice se pet ljudi iz bliske familije,uzece 5.000.000 dinara za projekat da se sredi ta crna tacka i na kraju ce postaviti samo znak STOP. :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Djordje Sekulić, 71 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda cbr 900rr 1996

A ovi iz blica kao da hoce da kazu da je motorista kriv.

Saobraćajna nesreća se dogodila oko 16.30 sati, kada je na automobil koji se uključivao sa zemljanog puta na Ibarsku magistralu u smeru ka Beogradu, naleteo N. B. koji je vozio svojim motorom.

0ljut2.gif0ljut2.gif0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Nemanja dečak koji je bio u Daliborovom trkačkom timu. I on i njegov brat blizanac voze motore od malih nogu, kao i njihov otac. Na istom mestu je 2008. poginuo Crni. To nije raskrsnica, sa jedne strane je parking kafane a na drugoj strani je skretanje za trafo stanicu i perionica.

Evo ga na Batajnici, sa Pireli kačketom.

 

9F95A465-C7C3-1C4D-B982-E4EB3330DAA1_thumb.jpg

 

56B1AD5D-3684-8F44-838A-2621EAF8B283_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Strasno, ne bi ni usao u ovu temu da mi drugar nije javio. Bio sam kod njih kuci, trgovali smo vise puta sto motore sto neke delove, vidjali se po trkama i skupovima, ma cela porodica korektnih i dobrih ljudi a sad, sta ostade? :'( :'( :'( Jebem ti ovaj zivot kad nema nimalo pravila .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

Danas sam išao nekim poslom do placa gde se odvoze slupani motori i kola posle udesa, i tamo naleteo na ono što je ostalo od vozila oba učesnika ovog dogadjaja. Pošto ne želim da pametujem staviću par slika, pa procenite sami (slika govori sve, od brzine pa na dalje).

 

39F1C5A8-6AD3-2340-A904-CE8528CB63C5_thumb.jpg

 

9388CAB9-7040-7543-8955-5826C1F68F1E_thumb.jpg

 

F9DD416C-C8F5-E847-B9AD-91E2C1730BE5_thumb.jpg

 

CE069747-39C2-FC43-AFD5-6CC03CA82C48_thumb.jpg

 

 

Ovde neko pomenu gerijatriju, iako uzrok ovog udesa nije bio nedostatak refleksa, ili nešto vezano za godine, već nedostatak mozga! Znam dosta "staraca" koji su mnooogo bolji vozači od mnogih "mladunaca", ali to nije tema. Ako bar jedno dete (sa pravom se tako obraćam jer imam decu tog uzrasta), pročitavši ovaj post shvati da je Ibarska, staza smrti, da se u blizini prigradskih mesta koje izlaze na nju, zavrće a ne odvrće gas, da se sa svake staze koja vodi na nju može pojaviti neki "fosil", pripadnik "manjine" kamioni koji se polukružno okreću, i da ne nabrajam sve vinovnike tragedija u zadnje vreme, onda sam ja srećan čovek! Ovo pišem sa najboljom namerom da niko više ne vidi ovaj krš od metala, koji je do juče držala ruka koja nije ni počela da ostvaruje svoje snove.

Još jednom najiskrenije saučešće nesrećnim roditeljima.

  • Podržavam 29

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Danas sam išao nekim poslom do placa gde se odvoze slupani motori i kola posle udesa, i tamo naleteo na ono što je ostalo od vozila oba učesnika ovog dogadjaja. Pošto ne želim da pametujem staviću par slika, pa procenite sami (slika govori sve, od brzine pa na dalje).

 

39F1C5A8-6AD3-2340-A904-CE8528CB63C5_thumb.jpg

 

9388CAB9-7040-7543-8955-5826C1F68F1E_thumb.jpg

 

F9DD416C-C8F5-E847-B9AD-91E2C1730BE5_thumb.jpg

 

CE069747-39C2-FC43-AFD5-6CC03CA82C48_thumb.jpg

 

 

Ovde neko pomenu gerijatriju, iako uzrok ovog udesa nije bio nedostatak refleksa, ili nešto vezano za godine, već nedostatak mozga! Znam dosta "staraca" koji su mnooogo bolji vozači od mnogih "mladunaca", ali to nije tema. Ako bar jedno dete (sa pravom se tako obraćam jer imam decu tog uzrasta), pročitavši ovaj post shvati da je Ibarska, staza smrti, da se u blizini prigradskih mesta koje izlaze na nju, zavrće a ne odvrće gas, da se sa svake staze koja vodi na nju može pojaviti neki "fosil", pripadnik "manjine" kamioni koji se polukružno okreću, i da ne nabrajam sve vinovnike tragedija u zadnje vreme, onda sam ja srećan čovek! Ovo pišem sa najboljom namerom da niko više ne vidi ovaj krš od metala, koji je do juče držala ruka koja nije ni počela da ostvaruje svoje snove.

Još jednom najiskrenije saučešće nesrećnim roditeljima.

 

Delim misljenje 100%,sa ovom brzinom ni ja ga ne bih video.Sa obzirom da ga je pogodio u najjaci deo/tocak,i ovako ga uneo,ne sumnjam koja je brzina bila u pitanju.Teoreticari sa teorijama da ovo moze da napravi sa 80 na sat,bolje neka se ne javljaju.Pusti roditelji,samo oni znaju kako im je.Deca nam ginu ko na ratistu.Ovde stvarno nesto mora da se preduzme pod hiitnoo.Saucesce porodici,momku neka su siroki putevi gospodnji,ali omladino prizovite se pameti,aman.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

čitajući prve redove, i ja sam pomilsio senilni dedica, sa slabim vidom i refleksima izazvao sudar...čisto ubistvo iz nehata

 

međutim, kada sam video slike, sve mi je bilo jasno...poznati scenario u 90% slučaja

 

prebrza vožnja motocikliste i nemogućnost prave procene situacije zbog prebrzog kretanja i dolaska motocikla.

 

obostrana krivica

 

saučešće porodici, žao mi je pre svega roditelja i familije...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Saucesce porodici i prijateljima.

 

Jos deset ljudi treba da pogine na istom mestu pa ce se uzeti u razmatranje bezbednost raskrsnice.

Kupice se novi auto u vladi,namestaj,zaposlice se pet ljudi iz bliske familije,uzece 5.000.000 dinara za projekat da se sredi ta crna tacka i na kraju ce postaviti samo znak STOP. :grr:

 

nema potrebe za znak stop po novom zakonu ako se ukljucujete sa neasfaltiranog puta na asfaltni tretirase da kao stop i moraju se propustiti sva vozila koja idu asfaltnim putom. problem je sto niko necita zakon a uci se iz nesreca ne iz knjige . novinari navode zemljani put a ne neasfaltirani kako bi trebalo i kako ga zakon prikazuje .

nazalost ibarska nije auto put i na njoj vazi ogranicenje 80km/h , a na pola magistrale i manje od toga . ibarska je puna iskljucenja ukljucenja naseljenih mesta , u ovom periodu godine noc i sumrak brze padaju a tad je teze proceniti brzinu vozila na osnovu farova .

u zadnjih nekoliko dana mnogo pogininule dece ili osakacene , svojom ili tudjom krivicom nije bitno vise . njih nema ili su teski invalidi .

 

sucesce porodicima nastaradalih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Sve sami islednici i forenzičari koji znaju na osnovu slike da procene brzinu motora i to da li je matora konjina mogla da vidi kad je radio polukružno na sred ibarske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Brzina od:

 

 

60 km/h iznosi 16,6 m/s;

80 km/h iznosi 22,2 m/s;

100 km/h iznosi 27,7 m/s;

120 km/h iznosi 33,3 m/s;

140 km/h iznosi 38,8 m/s.

 

Na oftamološkom pregledu koji se izvodi Snellenovim optotipom. mi gledamo u neka slova sa rastojanja od 6 metara. Tako se prolazi pregled i dobija dozvola za upravljanje vozilom... Pregled prolaze i oni koji nemaju savršen vid.

 

Ne želim da kaljam spomen na kolegu motoristu, ne želim da opravdavam vozača automobila... Jer ga jeste ubio.

Ali, ja prvi idem preko 100 po toj Ibarskoj, i verujem većina nas mlađih i sa malo manjim stažom...

 

I shvatam, da ja pređem 30 metara u SEKUNDI! A sa odstojanja od 30-40-50 metara, za nekoga ko stoji i gleda iz auta, izgledam ne veće od ovog smalnija. 1moto3.gif

A stignem do njega skoro dok trepne....

 

Imajte u glavi ove brzine. Setite se da treba oko 1 sekund da se odreaguje... Koliki je to pređeni put? I pazite se.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Neka oni koji čitaju (posebno administratori) obrate pažnju na "boldovane" delove pojedinih komentara!

 

Ne, ne ,ne mogu da komentarisem. Zaista vise ne mogu da citam ovu rubriku, pitam se samo dokle?! Naci ce da je prekoracio brzinu i cinjenicu da fosili kojima je mesto na gerijatriji prolaze lekarske isklucivo sto poznaju seoskog doktora totalno ce zanemariti. Saucesce porodici stradalog. Tuga bozija, mlad zivot... 0plac.gif

Sve sami islednici i forenzičari koji znaju na osnovu slike da procene brzinu motora i to da li je matora konjina mogla da vidi kad je radio polukružno na sred ibarske.

Tuga i propast!!! Izgleda da su pocetak i kraj sezone najkriticniji. Prvi razlog: Hladnije vreme, hladnija podloga pa je losije prijajanje. I kad ti neko izleti, ne mozes da ukocis, samo klizas. Druga stvar: Ljudi nisu navikli na motore na pocetku sezone pa uopste ne obracaju paznju, a isti je slucaj i kad krene hladnije vreme pred kraj sezone, mnogo ih manje ima.

I ono sto me najvise zanima, nema veze sa ovim, nije kljucna stvar ali je cinjenica: Zasto on uopste sa 70 godina vozi auto? Zasto se dovoljava ljudima od 70 i preko 70 godina da voze kola i to uvece po mraku. Niti je fizicki dovoljno sposoban da reaguje, niti ima dobre reflekse (jednostavno ne moze u tim godinama) i sigurno nema culo vida i sluha kao dok je bio mladji.

 

Imam prijatelja-bajkera (Bogoljub, iz sela Donji Ljubeš, rođen 1940 god, vozi BMW R90). Sada godišnje pređe 12-15.000km motorom, bez najmanjeg incidenta u poslednjih tridesetak godina. Prošle godine sam sa njim išao iz Niša do Banja Luke i nazad (za dva dana). Pre mesec dana smo (sa suprugama) napravili krug po jugoistočnoj Srbiji i podunavlju od 670km za jedan dan. Često putuje sa članovima MK Aleksinac i većina mlađih vozača ne mogu ni da mu "prismrde" na putu (posebno na krivinama). Treba li mu oduzeti dozvolu samo zato što ima 72 godine?

 

Moj komšija (Milan Dimitrijević iz Niša, rođen 1920 god.) i sada aktivno vozi automobil po gradu i okolini, a predprošle godine je putovao i u Crnu Goru (Vodice). Vozačku dozvolu je dobio 1942 god. i do danas nije imao udes. Treba li mu zabraniti vožnju?

Poznajem i mnogo vazduhoplovaca (pilota, padobranaca, paraglajderista, .... ) koji se i u poodmaklim godinama uspešno i bezbedno bave ovim sportovima. Ni tu nema ograničenja u godinama!

 

A poznajem mnogo kolega "bajkera" starih do tridesetak godina, koji jedva uspevaju da pređu godišnje po par hiljada kilometara jer uglavnom tokom sezone leče povrede ili opravljaju polomljene motore. Dvojica poznanika su ove sezone i nastradala (jedan je pri tome usmrtio još dvoje na "mopedu). Takvima treba dozvoliti da voze jer imaju dobre reflekse i vid?

Ukoliko neko misli da je za sigurnu vožnju dovoljno imati samo dobre reflekse i vid, u grdnoj je zabludi. Uostalom postoji statistika koja pokazuje koja kategorija učesnika u saobraćaju najčešće izaziva udese.

Zašto administratori dozvoljavaju komentare koji očigledno imaju za cilj diskriminaciju određene kategorije ljudi?

A pošto vidim da je izlupavanje na forumu već dozvoljeno i prilično dobro "napreduje" i ja bih da se pridružim, pa iz tog razloga predlažem sledeće:

Da se osobama između dvadesete i tridesete godine starosti zabrani vožnja, iz razloga što upravo oni izazivaju najveći broj udesa (posebno sa teškim posledicama). Ko ne veruje ima mogućnosti da proveri u statističkim podacima.

  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Zašto administratori dozvoljavaju komentare koji očigledno imaju za cilj diskriminaciju određene kategorije ljudi?

 

 

A kada ti otvorish temu sa ovakvim naslovom http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/85189-ima-li-granice-ljudske-zenske-gluposti/page__p__1365235#entry1365235 onda je sve OK, nisi nikog diskriminisao ?!

 

p.s. Izvinjavam se na potpunom off topicu u ovoj temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Sve sami islednici i forenzičari koji znaju na osnovu slike da procene brzinu motora i to da li je matora konjina mogla da vidi kad je radio polukružno na sred ibarske.

 

Rekoh ja da cete se pojaviti...Suvisni su komentari na brzinu kretanja.Mi cemo da jurcamo,a jebi ga vozaci kola,kupite radarske sisteme za dalekometno uocavanje tela koja se krecu velikom brzinom...Dokle god momci menjaju stazu sa magistralnim putevima,ovih naslova ce biti...Ne kazem ja da je vozio 350,ali je vozio taman toliko da pogine,jer nije stigao da odreaguje na izletanje drugog kolege vozaca...Da li neko zna sta je sa suvozacicom...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Neka oni koji čitaju (posebno administratori) obrate pažnju na "boldovane" delove pojedinih komentara!

 

Ne, ne ,ne mogu da komentarisem. Zaista vise ne mogu da citam ovu rubriku, pitam se samo dokle?! Naci ce da je prekoracio brzinu i cinjenicu da fosili kojima je mesto na gerijatriji prolaze lekarske isklucivo sto poznaju seoskog doktora totalno ce zanemariti. Saucesce porodici stradalog. Tuga bozija, mlad zivot... 0plac.gif

Sve sami islednici i forenzičari koji znaju na osnovu slike da procene brzinu motora i to da li je matora konjina mogla da vidi kad je radio polukružno na sred ibarske.

Tuga i propast!!! Izgleda da su pocetak i kraj sezone najkriticniji. Prvi razlog: Hladnije vreme, hladnija podloga pa je losije prijajanje. I kad ti neko izleti, ne mozes da ukocis, samo klizas. Druga stvar: Ljudi nisu navikli na motore na pocetku sezone pa uopste ne obracaju paznju, a isti je slucaj i kad krene hladnije vreme pred kraj sezone, mnogo ih manje ima.

I ono sto me najvise zanima, nema veze sa ovim, nije kljucna stvar ali je cinjenica: Zasto on uopste sa 70 godina vozi auto? Zasto se dovoljava ljudima od 70 i preko 70 godina da voze kola i to uvece po mraku. Niti je fizicki dovoljno sposoban da reaguje, niti ima dobre reflekse (jednostavno ne moze u tim godinama) i sigurno nema culo vida i sluha kao dok je bio mladji.

 

Imam prijatelja-bajkera (Bogoljub, iz sela Donji Ljubeš, rođen 1940 god, vozi BMW R90). Sada godišnje pređe 12-15.000km motorom, bez najmanjeg incidenta u poslednjih tridesetak godina. Prošle godine sam sa njim išao iz Niša do Banja Luke i nazad (za dva dana). Pre mesec dana smo (sa suprugama) napravili krug po jugoistočnoj Srbiji i podunavlju od 670km za jedan dan. Često putuje sa članovima MK Aleksinac i većina mlađih vozača ne mogu ni da mu "prismrde" na putu (posebno na krivinama). Treba li mu oduzeti dozvolu samo zato što ima 72 godine?

 

Moj komšija (Milan Dimitrijević iz Niša, rođen 1920 god.) i sada aktivno vozi automobil po gradu i okolini, a predprošle godine je putovao i u Crnu Goru (Vodice). Vozačku dozvolu je dobio 1942 god. i do danas nije imao udes. Treba li mu zabraniti vožnju?

Poznajem i mnogo vazduhoplovaca (pilota, padobranaca, paraglajderista, .... ) koji se i u poodmaklim godinama uspešno i bezbedno bave ovim sportovima. Ni tu nema ograničenja u godinama!

 

A poznajem mnogo kolega "bajkera" starih do tridesetak godina, koji jedva uspevaju da pređu godišnje po par hiljada kilometara jer uglavnom tokom sezone leče povrede ili opravljaju polomljene motore. Dvojica poznanika su ove sezone i nastradala (jedan je pri tome usmrtio još dvoje na "mopedu). Takvima treba dozvoliti da voze jer imaju dobre reflekse i vid?

Ukoliko neko misli da je za sigurnu vožnju dovoljno imati samo dobre reflekse i vid, u grdnoj je zabludi. Uostalom postoji statistika koja pokazuje koja kategorija učesnika u saobraćaju najčešće izaziva udese.

Zašto administratori dozvoljavaju komentare koji očigledno imaju za cilj diskriminaciju određene kategorije ljudi?

A pošto vidim da je izlupavanje na forumu već dozvoljeno i prilično dobro "napreduje" i ja bih da se pridružim, pa iz tog razloga predlažem sledeće:

Da se osobama između dvadesete i tridesete godine starosti zabrani vožnja, iz razloga što upravo oni izazivaju najveći broj udesa (posebno sa teškim posledicama). Ko ne veruje ima mogućnosti da proveri u statističkim podacima.

 

Eto taj tvoj prijatelj milan ima jos malo 100 godina,a i dalje vozi auto,ma koliko vitalan bio smatram da nije za volan....

 

Starac od 100 godina je jednom nogom u grobu,i pitanje je trenutka kad ce ga strefiti srcka,ili od neke boljke odjednom odapeti,a recimo to se dogodi za volanom auta u pokretu,moze da ne bude nista a moze recimo da ubije 20 skolaraca koja cekaju autobus,moze da predje u drugu traku i da mi polomi noge dok vozim motor i 20 na sat...... i sta onda...

 

Starkeljama od 70 i vise godina nije mesto za volanom,vec u starackim domovima...

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

A vidim pun forum sudskih vestaka,koji bez ikakve dileme utvrduju koliko se ko kretao brzo....

 

Ljudi i sa 60 na sat ovakva ostecenja nastaju ako je motocikl nije kocio pre udara....

 

Strucnjaci su utvrdili da se autu koji se krece 60 na sat i udari u cvrstu prepreku 100% gine,a kamoli motorom...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Zašto administratori dozvoljavaju komentare koji očigledno imaju za cilj diskriminaciju određene kategorije ljudi?

 

 

A kada ti otvorish temu sa ovakvim naslovom http://forum.bjbiker...35#entry1365235 onda je sve OK, nisi nikog diskriminisao ?!

 

p.s. Izvinjavam se na potpunom off topicu u ovoj temi.

Bez obzira što se moj komentar odnosio na konkretan događaj i konkretnu osobu, a ne na celu žensku populaciju, priznajem da je sam naslov malo dvosmislen (zaista nenamerno).

1neznam.gif0takoje.gif

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja