Jump to content

Moto Zajednica

skok sa 250cm3 na 600cm3 , šta izabrati za grad i poneko putovanje ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Honda PCX 125 (model 2014)

Posle 25 godina apstinencije vratio sam se u svet opakih mašina ... Da ne preteram uzmem novu Hondu CBR250R kako bi se podsetio da vozim . Kako to obično biva , prevarih se grdno ! Honda je odlična početnička mašina ali se izgleda vožnja ne zaboravlja kao i plivanje . Veoma brzo , posle samo 2 meseca i cca 2.500 Km sam se podsetio svega i apetiti su porasli . Sad bi da putujem sa makinom na malo dalje :)

 

 

Što da ne ? Idem poslom za Budimpeštu , lepo vreme , gužva na grani pa što da ne ? A i na more bi , a i žena bi ...

 

Moram nešto veće da uzmem i to je to ...Ova mala Honda je junačkog srca i ide odlično ali autoput traži da se baš forsira a ja nemam srca za tako šta pa sam rešio da pređem u klasu više ...

 

Dileri mi nude da vratim cbr250r i da doplatim za Horneta 600 sumu od 4000€ što jeste brzo i solidno rešenje ali mi se po glavi vrzma i Yamaha Fazer 6....

 

Hornet mi je OK , za grad ima sve što treba a za put bi dokupio mali vizir i nosač i zadnji kofer ...nov je i trajao bi mi dugo ali mi je nekako mali (ja sam 185cm i 110Kg)

 

Yamaha mi deluje veća i ima već solidan oklopčić ....jeftinija je kao polovna i mogao bi da je kupim i posle lagano da prodavam moju makinu a možda i da je ostavim kao gradsku varijantu ...

 

Šta kažete na ovo ?

 

Jel možda ima i nekih trećih rešenja ?

 

Pozzzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Babusnica
  • Motocikl: Kawasaki ninja 250r

Ја бих ти препоручио нешто са визиром за путовања... Пријатељ има FZS 600. Фантастичан мотор (а и на продају је). Вози се слатко.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6792 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne znam kakvi su vam afiniteti no predpostavljam da ste odmereni. Ako vas vise ne zanimaju visoki obrtaji i tako to, mozda bi V-Strom (ili nesto u toj klasi) bio najbolje resenje. Veliki, komforan, dobra zastita od vetra, V twin sa obrtnim momentom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

To je bila i moja dilema, kada sam prodavao svog Horneta radi uzimanja neceg malo novijeg. Da li kupiti novijeg Horneta ili Fazera? Dilema je razresena jednostavno, ponudom na trzistu i nalazenjem ovog primerka koji trenutno vozim, i mogu reci da sam jako, jako zadovoljan izborom. Udobniji za klasu od Horneta(sto se itekako oseti na izlascima iz grada), a isto se ponasa u gradskoj voznji, lak za manevrisanje i ima dovoljno ubrzanja kada zatreba. Zastita od vetra neuporediva, na Hornetu sve preko 160km/h je bilo pravo mucenje, a ovde i vece brzine na autoputu skoro da ne osecam sto se vetra tice. Sto se velicine tice, nije mnogo veci po dimenzijama, ali kad sedim na Fazeru to lepse izgleda, a iste smo visine, samo sam ja nekih 30-tak kg laksi, tako da iako Horneta obozavam, moj glas ide za Fazera!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9

Hteo bih samo da se nadovezem i da pohvalim moj motor Suzuki gsx650f.. Jako je povozan i udoban je takodje...

Trenutno na oglasima ima jedan 2010 god na prodaju za 4600 eur...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Honda PCX 125 (model 2014)

Ponekad odgovor leži ispred vas a da toga niste ni svesni ...

 

Komšija prekoputa vozi Fazer S2 2010 godište sa 8.000Km u tamnoplavoj boji , očuvan kao nov . Stalno gleda moju Hondu a ja stalno balim gledajući njegovu Yamahu. Juče onako slučajno ja mu nabacim ideju o menjaži uz doplatu . Danas smo gledali motore i ostalo je da on prespava i kaže cifru za moju doplatu.

 

E sad ja sam moju platio 4.450€ i stara je 3 meseca , a on je platio 7.600€ i stara je tačno 2 godine i jedan mesec ....

 

Šta mislite koja je realna doplata na moj teret ?

 

Pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Ja sam Fazera S2 2007 godiste, ali bukvalno neogrebanog, sa ABS-om i gomilom dodatne opreme(oko 500 eura samo u opremi) platio pre mesec dana 4300, sto znaci da njegova vredi oko 5000 +- par stotina, u zavisnosti od toga sta sve ima na njemu. Sto bi znacilo da je oko 2000 realna doplata, i da obojca vozite ono za cime ceznete! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Druže uzmi veliki enduro i bog da te vidi..

 

sve drugo je za po gradu..

 

p.s. ovako na prvu loptu recimo tdm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

Druže, uzmi veliki enduro i bog da te vidi..

nisi mali..

sve drugo je za po gradu..

 

p.s. ovako na prvu loptu recimo tdm :moto3:

 

Kako se coveku kriterijumi pomere kad vozi Super teneru,kad klasifikuje tdm-a u enduro motor 1oda.gif1jezik.gif

 

edit .Super tenera je onda hard enduro 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Honda PCX 125 (model 2014)

ja sam na asfaltu 99% , a to malo što siđem to je smešno .

 

Relacije su mi NS grad svaki dan , NS - Venac , NS- Kovilj autoputem , NS - Budimpešta jedno 2 do 3 puta godšnje i NS - neko more jednom godišnje ....

 

Ono po gradu je je najveći deo gledajući po pređenoj kilometraži i zato mi je važno da malo troši po gradu a komšija kaže da je trošio 5l/100Km sa fazerom S2 lepe vožnje u skladu sa propisima , što mi je prihvatljivo .

 

 

 

Pozzzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

A jesi li vozio nekad neki enduro?

 

Preporučio sam čoveku tdm-a zbog njegovih gabarita i potreba..

 

svota koju je namenio za to je i više nego dovoljna.. ima baš mladih primeraka za pristojne novce..

 

na kornetu veliki ljudi izgledaju kao da su oteli detetu igračku.. :P

 

off road nismo ni pominjali.. samo zar nisu naši putevi uglavnom rupa do rupe?

 

a žena i putovanja su prosto nezamisliva bez žičane felne..

 

aluminijumske se tako lako krive..:jee:

 

Da si u Bg.. došao bi na Ušće i zamolio ljude za po koji krug..

 

Ovako vidi po NS da probaš više modela motora pre nego što se odlučiš za kupovinu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Honda PCX 125 (model 2014)

Komšija traži više od 2.500€ i kaže da nije ni blizu ta cifra njegovim željama , tako da od posla ništa ....ostaje Hornet ili da prodam CBR-a pa da nađem nekog novijeg Fazera ...šmrc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Pozz,

 

Iz lichnog iskustva predlazem a i slazem se sa pomenutim ovde da nadjesh i kupish FZ6 fazer S2 ...

Mozda da razmislish i o FZ8F kao opciji ...

 

Sasvim ce se uklopiti u tvoje potrebe ...

 

Ljuti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Honda PCX 125 (model 2014)

Pozz,

 

Iz lichnog iskustva predlazem a i slazem se sa pomenutim ovde da nadjesh i kupish FZ6 fazer S2 ...

Mozda da razmislish i o FZ8F kao opciji ...

 

Sasvim ce se uklopiti u tvoje potrebe ...

 

Ljuti

 

Bi ja drage volje samo da prodam CBR-a i to je to ....e sad pošto je to dosta težak posao skopčan sa velikim gubicima je jer je motor mlad a nije baš baš ubitačan :(

 

Elem tražiću neku zamenu a dotle ga prodavam ( jedino nešto ne mogu na forumu , ali nema veze ) . Ako baš poludim možda i uzmem tog Horneta dok ponuda traje ...

 

Inače ovih dana skoro svaki dan idem kolima na relaciji NS-BG jer mi sin ide na neke pripreme i kad god se vratim obrnem turu po gradu sa motorom i tako prijaaaaaa , a CBR tako lepo puni gas po gradu da bolje i više ne treba ...e taj đavo što me tera da zapucam na daleke pute , taj baš pravi vrag :)

 

Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Bog na nebu hayabusa na zemlji. Nije bas 6oo ccm, po gradu moze ali za putovanja je savrsen, potrosnja zavisi od toga koliko ga zavrces. Sve ostalo je bledo naspram buse :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Slatke muke pocinju...

 

Eeeee, da je meni sad jedan S2 kao tvoj , po te pare i tako lep :)

 

Jel ima neko nešto da preporuči možda ?

 

Hvala na komplimentima, i mogu ti reci da sam prezadovoljan za ovih oko mesec dana koliko je kod mene. Iz iskustva ti kazem da ne zuris, prodaje se svasta, ali negde tamo je i motor samo za tebe. Par stvari su mi bile prioritet kad sam kupovao motor, trudio sam se da obavezno bude kupljen u Srbiji, a ne uvezen. Nije 100% garancija, ali sam nekako mirniji kad znam da su ga jahali samo nasi, a ne recimo italijani. I obavezno da ima nosac za kofer i kofer, jer sam se sa Hornetom bas namucio dok sam ga nabavio! Ako na nesto naletim sto je zanimljivo, javljam, a ako ti treba neka informacija posto sam skoro prosao kroz proces kupovine motora pitaj slobodno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Honda PCX 125 (model 2014)

 

Clyde druže , hvala ti !

 

 

 

Svašta mi se vrti po glavi ....nabasao sam na BMW F800R star mesec dana sa dosta dodatne opreme za 7.000€ . Onda ima FZ8 isto mesec dana stara sa nosačem zadnjeg kofera za malo više . Hornet i CBR600F ganz novi za još malo više ...

 

Od polovnih u klasi do 5.000€ trenutno nema nešto tako dobro kao što je tvoj S2 .... ili je sve više prešlo ili je već drugi vlasnik , ili mi u prvom razgovoru priznaju da je "klizano" sa motorom pa me to odbije :( , mada cenim iskrenost

 

Jel neko ima predstavu kakav je taj BMW F800R ? Čovek je ugradio dodatni vizir tako da iako je naked može da odradi opuštenu vožnju na auto putu , ali me brinu vibracije koje se spominju na mnogim forumima po svetu ...kažu da malo troši i da je jako dobro uglađen da se vozi kraljevski a moram priznati da je jedinstveno lep i da ne liči ni na jedan drugi motor .

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas2285748/bmw_f800r/

 

Ako neko ima iskustava molim za pomoć !

 

Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja