Jump to content

Moto Zajednica

potvrda mojih rjeci da su moto susreti veliki vašari

Recommended Posts

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Katastrofa. Pazi mentalni sklop lika koji nosi noz na moto skup i samo ceka ko ce da naleti :zbunjen:

Kao sto neko napisa' "Velicina populacije je obrnuto proporcijonalna kolicini inteligencije"...

Zalosno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9

Sve mogu donekle i da shvatim ali odakle tolika netrpeljivost medju ljudima??? I zasto pijan sedati na bilo kakvo prevozno sredstvo i upravljati istim? :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ovo je dobro:

 

"U prometnoj nesreći vozač motocikla je teže ozlijeđen zbog čega je zadržan na liječenju u OB Pula. Protiv 47-godišnjaka se zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama podnosi optužni prijedlog, izvijestila je policija. (Barkun)"

 

јоš će biti optužen za izazivnje nesreće u kojoj ima povređenih. u isto vreme je i jedini povređeni.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

25 godina, mlad.

Razmisljam nesto, mrtav zbog par kapi vode jbt...ali s druge strane ko jos poteze noz zbog toga.

Ljudima fali ljudskosti, to je jedino evidentno 200%. :|

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♠♥♦♣, 40 postova
  • Lokacija: Beograd-Kragujevac
  • Motocikl: U delovima

ovo je dobro:

 

"U prometnoj nesreći vozač motocikla je teže ozlijeđen zbog čega je zadržan na liječenju u OB Pula. Protiv 47-godišnjaka se zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama podnosi optužni prijedlog, izvijestila je policija. (Barkun)"

 

јоš će biti optužen za izazivnje nesreće u kojoj ima povređenih. u isto vreme je i jedini povređeni.

 

Zar to nije uobičajena praksa? U 2006. sam optužen da sam izazvao saobraćajnu nesreću sa teškim telesnim povredama(tj. slomio sam nogu) :lud:

 

S tim što se u mom slučaju sudija sažalila, morao sam samo da platim sudske troškove i da odem na pregled kod psihologa :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Katastrofa. Pazi mentalni sklop lika koji nosi noz na moto skup i samo ceka ko ce da naleti :zbunjen:

Kao sto neko napisa' "Velicina populacije je obrnuto proporcijonalna kolicini inteligencije"...

Zalosno...

 

Sta je tu cudno, pa ja u alatu u motoru stalno nosim jedan mali nozic koji mi sluzi ako treba da oblankujem neku zicu, isecem izolir traku il vec tako nesto. A kad idem na put uvek ponesem jos jedan perorez koji mi sluzi za jelo ( naseckati paradajz, salamu, i slicno ). Takodje sam video jos puno motociklista kojima je to obavezan deo opreme kad putuju. Ali meni nikad nije palo na pamet da noz potezem na bilo koga , a nije nikad tako nesto uradio ni neko iz mog okruzenja !

Ovde je u pitanju mentalni sklop tog lika koji je potegao noz, on bi to verovatno uradio i da mu se to desilo na ulici, restoranu, gradskom prevozu - bilo gde. Nema to veze sa motorima !

 

A da su moto skupovi postali veliki vasari - jesu. Nekad smo isli na skupove da se vidimo, ispricamo, razmenimo iskustva. . . Nije nam bilo uopste bitno ko ce da svira, muzika je bila u pozadini. A danas se dovlace poznati bendovi da bi se privukla masa na koncert, pa tu dodje svakakvih ljudi .

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

Čitam ovo nekoliko puta,i ...šta reći,ubio ga jer ga je polio vodom???Bolesnik.Ljudi ubijaju ljude ne oružje.Sve mi je i jasnije zašto sve više ljudi ne ide na skupove.juče bio 1. put na jednom,konobarica-kad sam naručio vodu pita me tri puta samo vodu?Šta je tu bilo toliko čudno :stabre: pa sedam na motor za npr 1 sat.Bilo je ljudi koji gledaju motore,razmenjuju iskustva...ali je bilo i onih koji jedva stoje na nogama-pa onda na motor :staa: .Danas saznajem posle skupa tragedija,jedan poginuo(na par km odatle)jedan ostao invalid,smorio sam se totalno. ps:da neko ne pomisli da sam cvećka,volim i ja da popijem,ali onda ne vozim ništa,jednostavno ne ide ljudi.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Odavno su moto skupovi postali vašeri i izgubili su svoj prvobitni smisao. Susreti se prave ( u većini gradova a Boga mi sad i u selima) za gradjane koji će doći da slušaju neki veliki bend a bajkere ko šiša. Nije ni čudo što se ovakve stvari dešavaju kada je ljudima prioritet profit a ne ugled. Posle ovoga dosta ljudi neće više nikad doći na susret u Santa Marini a dosta njih će promjeniti sliku o moto susretima. Problem je i u tome što svako sebi daje za pravo da nosi odiliku "bajker". Ne može biti svako bajker i to mora da se promjeni. Na susrete su počeli dolaziti razni "fenseri" koji voze motore ( uglavnom neke sportske) u papučama, majicama bez rukava i naravno bez kacige. Sve ovo ruši ugled pravih bajkera. Većina pravih bajkere počinje da izbjegava moto susrete baš zbog ovoga. A valjda će se opametiti ljudi i početi organizovati moto susrete gdje se u prvi plan stavljaju bajkeri a ne civili, fenseri i ostali rušitelji ugleda pravih bajkera!!! Što se tiče noža uvijek imam a uz njega nosim daščicu i struk slanine ali nikada ne bi mi palo na pamet da ga potegnem na nekoga jer me polio sa par kapi vode. Pa mene okupaju pivom pa ništa. Došao sam na susret da se zezam i provodim. Šta će biti sa susreta vidjeće se u naredne dvije godine ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa mislim da dosta tog problematicnog ima bas u tome sto neki hoce da budu "bajkeri ", a iz filmova vec znamo kakav moras biti - ako si "bajker ": Prvo moras da vozis strasan motor, moras da budes opasan - ako te neko pogleda , a tebi se to nesvidi - pesnica u glavu, ako te nekoi poprska vodom - noz u stomak . Na ledjima moras da nosis "boje kluba " ( ko da si clan udruzenja molera ) - a po nasem bi bilo logicnije nositi "oznake kluba " . Ima tu puno toga sto bi se moglo reci . Za sebe uvek kazem da sam motociklista, motoras, motordzija, al bajker nisam i bas mi je lepo ovako . Imamo mi nasu kulturu i tradiciju i trebalo bi da radimo na tome da nju sirimo i unapredjujemo, a ne da usvajamo neke tudje navike, nazive, pravila . . .

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

hebo skupove, nisam kupio motor da bi se skupljao negde - nego da se vozim.

 

:takoje:

 

Мада, прија кад имаш некоме да се изјадаш што неће да пали кад је врућ, па добијеш и неки савет...ал', опет, то може и у кафани.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

... Na ledjima moras da nosis "boje kluba " ( ko da si clan udruzenja molera ) . . .

 

ahahaha ubode ga u centar.

Uvijek je bilo moderno da se bude mnogo glup.

Kad sam ja bio mali to se nazivalo zhabom koja gleda konja i dize nogu da se potkuje.

Jebi ga kad oznaka mnogo manje kul zvuci od boje. :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-MK Crna Reka
  • Motocikl: Honda xl 1000 V varadero BMW k1200lt

... Na ledjima moras da nosis "boje kluba " ( ko da si clan udruzenja molera ) . . .

 

ahahaha ubode ga u centar.

Uvijek je bilo moderno da se bude mnogo glup.

Kad sam ja bio mali to se nazivalo zhabom koja gleda konja i dize nogu da se potkuje.

Jebi ga kad oznaka mnogo manje kul zvuci od boje. :lol:

 

Izgleda da je u vasem slucaju stvarno moderno biti mnogo glup,kakve veze imaju boje nekog kluba sa moto skupovima :stabre:vi bas volite da gledate "americke filmove" :zbunjen: Nazalost, tacno je da su moto skupovi kod nas poceli da se komercijalizuju i da sve vise gleda na profit,ali bar kod nas u Srbiji još nema takvih incidenata kao kod nasih suseda i nadam se da ih nece ni biti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

auuu Pedjo sta tebi bi da se javis u ovakvoj temi ... pa znas da je objasnjavanje ovakvih tema borba protiv vetrenjaca ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

pa lepo covek kaze: Na ledjima moras da nosis "boje kluba " ( ko da si clan udruzenja molera ) - a po nasem bi bilo logicnije nositi "oznake kluba " .

Ako sam dobro shvatio,stvar je u pomodarstvu,jer ako ne kazete "boje"-niste in ,ili cool ,ili sta vec... Ako kazes da imas "oznake" kluba ispadas seljak.

A ovo da Lisica nije bajker,to mogu samo da shvatim kao zelju da je to sto jeste ,ali na maternjem jeziku. Nece da bude "bajker"jer je proamericki... :takoje:

Sto se tice vasara,ne znam sta da kazem. Ne bih da se osete prozvani oni koji uzivaju na susretima i oni koji organizuju iste. Ja sam to resio tako sto sam odavno prestao da ih posecujem... Pa dobro,posetim jedan-dva godisnje,onako...

U glavnom,mislim da problem nije u bajkerima i u bojama. Problem je u glavi i resenje nije na vidiku...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

... Na ledjima moras da nosis "boje kluba " ( ko da si clan udruzenja molera ) . . .

 

ahahaha ubode ga u centar.

Uvijek je bilo moderno da se bude mnogo glup.

Kad sam ja bio mali to se nazivalo zhabom koja gleda konja i dize nogu da se potkuje.

Jebi ga kad oznaka mnogo manje kul zvuci od boje. :lol:

 

Izgleda da je u vasem slucaju stvarno moderno biti mnogo glup,kakve veze imaju boje nekog kluba sa moto skupovima :stabre:vi bas volite da gledate "americke filmove" :zbunjen: Nazalost, tacno je da su moto skupovi kod nas poceli da se komercijalizuju i da sve vise gleda na profit,ali bar kod nas u Srbiji još nema takvih incidenata kao kod nasih suseda i nadam se da ih nece ni biti

 

Ja nisam ni doveo "boje" nekog kluba u vezu sa nicim. Samo sam se slozio sa kolegom koji je primjetio opste prihvaceni bukvalni prevod.

Mozda nisam trebao koristiti termin glup, jer ljudi koji ne govore engleski nemaju pojma odkud potice termin "boje", ali meni glupo zvuci, a to sam htio da kazem.

Mislim, da li "letite boje" ili ih nosite? Izvinjavam se ako se neko osjetio nabodenim.

Ja nemam nista protiv klubova ni "boja". Samo mislim da je malo djetinjasto, ali kao sto zene cesto kazu, muskarci su vjecna djeca. ;)

Takodje mislim da klubovi nemaju veze sa incidentom iz teme, cak ni kod susjeda. U pitanju je bila voda i vjerovatno par teskih rijeci....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Djordje Sekulić, 71 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda cbr 900rr 1996

Secam se pre 5 godina cini mi se,maj mesec kao i uvek u organizaciji ''MK CIVIJA'' iz Sapca.Ja klinac sa svojim Tomosom,ujedno i moj prvi moto skup koji sam posetio,motori svuda oko mene,defile zatim streetfight,potezanje i ostale igrarije na motorima(ili je bilo obrnuto ne secam se tacno),bogat program igara u kampu,proglasavanje najmladjeg vozaca,klinci se okupljaju sa svojim pocket bajkovima,najstarijeg vozaca,motora...mnogo toga sto danas nema,toliko relativno kratak period a puno toga se promenilo.

Danas je dosta toga drugacije,ali vazno je da je ostalo ono najbitnije:motori i druzenje,smisao svakog moto skupa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Nisam bio u Porecu na skupu ali sam gotovo siguran da uzrok tuce i ispostavice se kasnije ubistva nisu kapljice vode sa kojima je neko poprskan nego litri unesene vatrene vode. Nekad se posle skupova pricalo koji ti je motor bio najlepsi a danas se zali kako je pivo bilo skupo ili pak kako je neko zakasnio na pasulj jer se sve pojelo.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Za sve je kriva beda.

 

I tu ne mislim samo na novac. Naravno da i toga fali.

Vec dugo, dugo, skoro pa hronicno, fali vere, pravih iskrenih emocija, ideja, duha, vedrine...uopste pozitivne energije.

Nismo svi isti, pa nam tako nije ni jednako lako boriti se sa svakodnevni tonama gluposti koje nas napadaju. Neko ne zna, ne ume, neko nece...nekoga savrseno boli.....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja