Jump to content

Moto Zajednica

Uljenje kvačila GSXR 1000 k6

Recommended Posts

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: CG-PG
  • Motocikl: GSXR-1000

Posle nekih dva mjeseca na motoru mi se javio neki zvuk grebanja, struganja prilikom prebacivanja iz lera u prvu mi brzinu. I to samo između 2000rpm i 3000rpm. Problem je bio jako izražen pogotovu ako je hladan. Posle početne tuge usledilo je traganje za uzrokom. Malo raspitivanje pokazalo je da i još neki modeli od drugih proizvođača imaju sličan problem. Naravno prvi i jedini potreban korak je bilo učlanjenje na forum gixxer.com. Tu su se javili svi koji imaju ki moj motor sa istim problemom. Rijetka anomalija koja može a i ne mora da se javi nezavisno od kilometraže. Javljala se i na novim motorima.

 

Naime problem je tzv. uljenje kvačila. Riješava se jednostavnom modifikacijom kvačila koja je na modelima k8 i dalje postala fabrički standard. Proizvođač nikada nije priznao problem jer se rijetko javljao, a i ne utiče na bezbijednost u vožnji. Samo nervira. Ja sam to odradio i sve funkcioniše ko podmazano Da napomenem ne samo da je taj zvuk struganja eliminisan već kvačilo mnogo ljepše radi.

 

Eo i linka kako da se detaljno sve odradi. Isti je postupak i kod motora drugih proizvođača. Nadam se da će i drugima ovo da riješi problem.

 

http://sdrv.ms/LhVAAG

 

P.S. Ovo je popravka koja zahtjeva par jeftinih djelova i mast za podmazivanje nekog ležaja u kvačilu koja nema ovdje da se uzme. Naravno eBay je zakon i za 5e dobijete i mast.

Clutch_Mod.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja