Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć, ode mi pinjon km sata

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Kada sam primetio da mi ne radi kilometar sat, bio sam ubeđen da je pukla sajla.

Međutim nije. Otvorim onaj deo kod osovine točka iz koga izlazi sajla i izvučem odatle jedan nazubljeni prsten, to je valjda taj pinjon. Sa tog prstena (pinjona) se odvalio jedan komadić te sam ubeđen da je to glavni uzrok problema.

Da li neko zna, moze li se taj deo da se lemi ili vari ? Ako ne, gde ili kod koga mogu da ga nabavim ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Au rođače, tip motora, godište, možda nka sličica(imaš ih na netu). Proveri smer nazubljenja ima ih raznih. Na AT i TA je isti smer nazubljenja, ali nije fizički isti deo, dok je kod shedow-a isti kao na AT, ali je smer nazubljenja kontra. Pozz i srećno u opravci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

post-10846-0-96711600-1335485622_thumb.jpg

Ja mislo da je taj pinjon manje više isti kod većine Hondi pa zaboravio da stavim podatke motora ::)

Motor je: Honda CB500 98 godište

 

Može li da se vari ? ili još ludje pitanje: može li neki metalostrugar da ga napravi celog ?

Cuo sam da ga je bas teško nabaviti zasebno, bez celog "kućišta" a sa njime kosta 120 eur. tako da je svaki savet zlata vredan.

 

Evo našao sam na netu fotku pinjona za koji mislim da je isti kao moj. (crvrna strelica pokazuje na deo koji se odlomio)

Na žalost nisam sad u prilici da ga skinem sa svog motora i da ga slikam ali mislim da je isti kao ovaj sa fotke koju sam nasao na netu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Varenje ne dolazi jer novi deo košta oko 3000RSD. Znam i ko ima taj deo, jbg. kupljen za afriku ali ne odgovara, pa se javi momku. Evo link ka njegovom profilu pa se dogovarajte preko PP-a.

 

Zoran

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Honda i njeni jebeni pinjoni. Stvarno mi je cudno da jedna tako velika fabrika napravi tako veliki propust na vecini stariji modela.

Prijatelju pazi ovako, taj plasticni pipak se moze nalemiti ukoliko si dovoljno vest i ukoliko ne zelis da dajes bukvalno svakih par meseci po 3.000 din za novi deo. Ja sam na mom cesto nalemljivao ali nazalost ni to nije trajno resenje. Isto tako treba da obratis paznju u kakvom je stanju onaj metalni prsten sa dva pipka koji se nalazi na tocku i koji gura te plasticne pipke a oni onda vrte sajlu. Kod mene su ti metalni pipci bili dosta ostri i onda kad upadne malo prasine u pinjon i dodje do zaglavljivanja ti metalni pipci samo prodju kroz plasticne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

E Bane dobro je što si mi skrenuo pažnju na taj metalni prsten koji naleže na pinjon. Verovatno će pomoći ako te njegove metalene oštre pipke koji naležu na plastične pipke od pinjona, malo zatupim turpijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja