Jump to content

Moto Zajednica

Savet - gde naći polovne gume?

Recommended Posts

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: BG-Zemun

Gledao sam po forumu i dosta ljudi upucuje na TADIC-a i to opravdano. Bio sam prosle sezone i zaista je veliki izbor. Ali nemaju ono sto meni treba. 100/90 - 19 prednja i 130/80 - zadnja za Hondu cb750f 1981god. Nadam se da se ne kosi sa pravilima foruma ako zamolim ostale da mi ukoliko nemaju konkretnu informaciju barem daju kontakt nekoga ko zna. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Pitaj Sekulu iz Šapca( Sekula što donosi robu iz Luisa).Pošalji mu poruku na pp.Pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Kada mora polovna, zovem i idem kod Đavola..

 

Dešavalo se da dobijem skroz nove, a pri nekim problemima sa gumama uvek je bio korektan, menjao ili vraćao novac..

 

Air.. imam set od moje honde.. pogledaću u kakvom su stanju..

 

Nove mišelinke sam uzeo kod Mate iz Mladenovca..

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: BG-Zemun

E ovako, dodatno pitanje posto nailazim na 2 obrasca po kojem se daju dimenzije guma. Imam situaciju da sam u motobox-u naisao na gumu cija je dimenzija 4.10-18. A onda sam nasao neki sajt na kome je tabela konverzije u mere koje su nama(meni) blize. E sad, da li ta 4.10-18 odgovara umesto 130/80-18?

Poslao sam mail i u pontismotori.com (zvacu ih kad zavrsim sa poslom). Valjda ce ovosve da urodi plodom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Necu da pametujem, drzim moralne govore i izigravam dobru savest, ali ne znam koliko ti se isplate polovne gume.

Ja sam NOVU Pirelli sport deamon za moju hondu (iste dimenzije kao za boldorku) platio 9.000din

 

Ne znam kako se krecu cene polovnih guma i da li vredi stedeti na tome kad se uzme u obzir odnos cena/bezbednost. :zdravo::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Na gumama i kocnicama se ne stedi.... Iskreno, ma kakva da je sara pitanje je koliko je stara i kako je cuvana... Ja sam uvek za nove gume iako razumem da nije lako uloziti u nove gume...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: BG-Zemun

Pa komplet novih se krece od 16,17 hiljada, pa do 22 i vise. A polovne sa montazom mozda 6,7. U ovom momentu, 100 evrica mi je velika razlika. Sa druge strane, mozda se odlucim za prodaju motora, pa ce mi tih nekih 100 evra znaciti. Novog vlasnika ce svakako sacekati bolje gume nego sto su mene sacekale, a ja cu pare uloziti u motor koji planiram da vozim nekoliko godina..Mislim da je pod ovim okolnostima moje razmisljanje o polovnim gumama opravdano.

 

P.S. da je jedna u pitanju, kupio bih novu..ali posto je komplet u pitanju, velika mi je razlika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja