Jump to content

Moto Zajednica

F650ST: Vaša iskustva

Recommended Posts

  • Free Rider, 42 postova
  • Motocikl: Suzuki GSF 650N 07

Znači F650ST mi je jedan od sledecih potencijalnih motora. Na šta da obratim pažnju prilikom kupovine, ima li neke mane, kvarove, kakav je za održavanje, potrošnja, vaša iskustva sa ovim motorom itd?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niksic Crna Gora
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ST

Vozim BMW F 650 ST od 2007 godine. Motor je dobar putni enduro, kvalitetan je, dobar je za voznju, ima dobre kocnice, dobar Rotaxov agregat, nijesam imao ni jedan kvar do sad. Do 3000 obrtaja motor vibrira, ali brzo naviknes da ga drzis iznad 3000 obrtaja i onda je miran, nema vibracija koje bi smetale u voznji. Na dobrom putu u petoj brzini mu najvise odgovara voznja izmedju 100 i 120 km/h. Moze i do 160 km/h, mada to nijesu brzine koje mu odgovaraju, Zastita od vjetra je slaba, vizir je prenizak i ne pruza dobru zastitu, a osjetljiv je i na bocne udare vjetra. Udoban je za voznju, dobar je polozaj sjedenja, meni odgovara i za duze relacije. Mozes s njim dosta dobro i po makadamu. Mana modela ST je prednji tocak od 18 inca, pa je malo uzi izbor guma u toj dimenziji. Nema pokazivac nivoa goriva, cak ni lampicu, samo na slavini ima polozaj za rezervu, mada je u voznji i nije lako prebaciti. Pri kupovini obrati paznju na bendix, on moze da strada ako se koristi los akumulator ili ako je neispravan dekompresor, na koji takodje moras obratiti paznju. Potrosnja nije velika, krece se uglavnom oko 5l. Snage ima dovoljno, malo se osjeti nedostatak sa suvozacem. Kad sve saberes dobar motor sa kojim mozes puno da predjes i puno da uzivas u voznji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Slažem se sa Jovanom.Moj je prešao oko 155.000km(Ja oko 78.000km),bez nekih problema,menjao mu bobine i kablove,usisnu granu,regler,i to je to od nepotrošnog materijala.Mislim da ti je to dobar izbor.Obavezno viši vizir i proveri punjenje akumulatora,ja sam imao problema sa reglerom,mnogi ga premeštaju jer je pod sedištem,nema adekvatno hlađenje i ume da pravi probleme.Pozdrav i nadam se da ćeš ga kupitii biti zadovoljan kao što sam bio ja. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja