Jump to content

Moto Zajednica

Početnička dilema...Slatke muke :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR800 VTEC (RC46)

Posle dugogodisnje voznje skutera 50-125ccm resih da kupim prvi ozbiljan motor!

 

Potrebe:

 

70% (beo) gradska voznja a ostatak vikend putovanja, duza putovanja itd.

 

Propozicije:

 

185cm, 135kg

 

Budzet:

 

2000-3000eu

 

Ono sto sam za sada uzeo u uzi izbor i ono sto sam za sada naucio o njima (ispravite me ako gresim) a samim ti videcete koji tip motora me interesuje:

 

Kawasaki KLE 500 (2001-2005)

 

Jeftin za odrzavanje, mali potrosac, jeftina registracija, cini mi se odlican za penjanje na ivicnjake i provlacenje u gradskim uslovima, povoljna cena.

 

Suzuki Freewind (2000-2002)

 

Jeftin za odrzavanje, proveren agregat, mali potrosac, cena, lep dizajn...

 

BMW F650 CS (ako nadjem nesto dobro oko 3K)

 

Skup za odrzavanje, ultra mali potrosac, odlicne kocnice, abs, izgled koji ne ostavlja ravnodusnim (nekom u pozitivno, nekom u negativnom ali nikako nezapazen)

 

Yamaha FZ6 (ako nadjem nesto dobro oko 3K)

 

Ne znam mnogo o ovom motoru ali mi se dopada mada nisam siguran da li bi mi odgovarao polozaj vozaca koji je pomalo nagnut napred

 

Yamaha TDM 850 (1999-2001)

 

Izuzetan problem-free motor, skupa registracija, odlican tourer, malo veca potrosnja, sjajan izgled!

O ovom motoru sam danas ozbiljno razmisljao ali, drugar mi kaze da nije motor za mene jer je suvise jak i tezak za pocetnika, zelim i vase misljenje?

 

Namerno nisam naveo Transalp, Tenere i Afriku jer mi se ne dopada dizajn koji je po mom subjektivnom misljenju zastareo (govoreci u ovom cenovnom rangu).

 

Takodje se lomim da li da kupim motor oko 2000 sa kojim bi se "izvezbao" pa da ostatak para ostavim za opremu, troskove, zene i alkohol :)

Ili da strovalim svih 3000 za motor koji bi me zadovoljio na duze staze pa da lagano stekam za opremu...

 

Hvala unapred na odgovorima! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Hmmm, pre svega, treba ti nesto para za strane za licnu opremu (jakna, pantalone i dr.) i naravno nesto para za opremu samog motora, tj. personifikaciju.

 

Nemam puno toga da dodam jer u principu kontas sta koji motor nudi samo bih ti napomenuo neke stvari:

 

BMW F650 kosta previse za ono sto nudi, nista posebno niti se sta istice. Da me ne shvatis nije los motor, ali nista bolje od KLE500 mozda cak i losije.

 

Gledaj da uzmes nesto iz srednje kategorije, jer ces lakse savladati tehnike i pronaci se u toj prici zbog nesto manje stresne i bezbriznije voznje.

 

Druga stvar i po meni mozda najbolji savet, ako vec imas 3000 eura u kesu, zasto ne sacekati jos par meseci i napakovati jos nekih 500 eur ako si u mogucnosti i pazariti Versysa 650, Stroma, Multistradu 620... Ako si u mogucnosti da napakujes jos para, mislim da bi to bilo ipak naj kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR800 VTEC (RC46)

Hmmm, pre svega, treba ti nesto para za strane za licnu opremu (jakna, pantalone i dr.) i naravno nesto para za opremu samog motora, tj. personifikaciju.

 

Nemam puno toga da dodam jer u principu kontas sta koji motor nudi samo bih ti napomenuo neke stvari:

 

BMW F650 kosta previse za ono sto nudi, nista posebno niti se sta istice. Da me ne shvatis nije los motor, ali nista bolje od KLE500 mozda cak i losije.

 

Gledaj da uzmes nesto iz srednje kategorije, jer ces lakse savladati tehnike i pronaci se u toj prici zbog nesto manje stresne i bezbriznije voznje.

 

Druga stvar i po meni mozda najbolji savet, ako vec imas 3000 eura u kesu, zasto ne sacekati jos par meseci i napakovati jos nekih 500 eur ako si u mogucnosti i pazariti Versysa 650, Stroma, Multistradu 620... Ako si u mogucnosti da napakujes jos para, mislim da bi to bilo ipak naj kupovina.

 

Versys mi je vrh! Kada bi bio neki ok bez ulaganja i registrovan nasao bih 3500, ali ne vidim nista ni priblizno za te pare... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

matori ti imas 135kg kako ista moze tebi da bude tesko, jedino si sam sebi tezak. Po meni od ovoga sto si nabrojao jedino tdm dolazi u obzir...kle ces saraniti , ako jos ne daj boze povezes nekog, gotov je. BTW na svemu ostalom sem na tdm ces izgledati smesno.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR800 VTEC (RC46)

matori ti imas 135kg kako ista moze tebi da bude tesko, jedino si sam sebi tezak. Po meni od ovoga sto si nabrojao jedino tdm dolazi u obzir...kle ces saraniti , ako jos ne daj boze povezes nekog, gotov je. BTW na svemu ostalom sem na tdm ces izgledati smesno.

 

Ne samo to, motor mi se jako svidja ali da li je to motor za pocetnika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ja vozim CS-a i mozda bi ga i prodao za te pare ali bez obzira na to,ne bih ti ga preporucio s obzirom na tvoje gabarite. Ja sa devojkom i stvarima nemam toliko. Doduse,covek od koga sam ga kupio ima oko 120 kg i 1.80m pa je vozio ovaj motor. Tako da,ti mozes da ga vozis alu se plasim da te ne smori brzo.

Mislim da bi ti najbolje legao Vstrom a od tih koje si nabrojao TDM.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

matori ti imas 135kg kako ista moze tebi da bude tesko, jedino si sam sebi tezak. Po meni od ovoga sto si nabrojao jedino tdm dolazi u obzir...kle ces saraniti , ako jos ne daj boze povezes nekog, gotov je. BTW na svemu ostalom sem na tdm ces izgledati smesno.

 

Ne samo to, motor mi se jako svidja ali da li je to motor za pocetnika?

Pa nije za totalne početnike samo zato što je malo viši i teži od prosječnih početničkih motocikala. Od tih nabrojanih je nešto jači, ali ne toliko da ćeš morat da se boriš sa njim, samo nemoj da zavrćeš gas ko na skuteru i lako ćeš se naučit na njega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

FZ6 vozim, BMW-a sam imao na kratko a s' obzirom na tvoje gabarite ti preporucujem TDM-a. Ostale navedene motore nisam vozio. Moju FZ6-cu uvek mozes da dodjes i vidis da li ti odgovara, sednes, mozda cak i probas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

nista tezi ni laksi nije za pocetnika od ostatka nabrojanih motora, drugaru je prvi motor na koji je seo bio tdm, ako ne racunamo skutere....prosle sezone izvozao 5000-6000km bez problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR800 VTEC (RC46)

nista tezi ni laksi nije za pocetnika od ostatka nabrojanih motora, drugaru je prvi motor na koji je seo bio tdm, ako ne racunamo skutere....prosle sezone izvozao 5000-6000km bez problema

 

E to me zanima, posto za pouzdanost motora sam cuo sve najbolje a i dizajn mi se dopada, jedino mi je jos malo odbija skupa registracija ali boze moj ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR800 VTEC (RC46)

Probao sam danas jednog TDM, mislim da mi je taman a drugar kaze da mi dobro stoji :)

Ako neko zna nekog ko prodaje provereno dobrog TDM-a 1999-2001 neka pusti PP...

 

Hvala svima na odgovorima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR800 VTEC (RC46)

...i konacna odluka je pala, pazario sam TDM-a :)

Jos jednom hvala svima na pomoci, pogotovo cafe racer-u koji mi je pomogao pri

 

kupovini!

 

Evo i fotkica

post-21440-0-92494300-1335915666_thumb.jpgpost-21440-0-61356000-1335915664_thumb.jpgpost-21440-0-39217600-1335915662_thumb.jpg

post-21440-0-83295300-1335915669_thumb.jpg

post-21440-0-82427400-1335915672_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Lep motor! Koje je godiste? Ne znam da li je ostalo para ali bez opreme nema voznje, pogotovo ako ti je ovo prvi veliki motor...

Aj sa srecom i da te dobro sluzi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR800 VTEC (RC46)

Lep motor! Koje je godiste? Ne znam da li je ostalo para ali bez opreme nema voznje, pogotovo ako ti je ovo prvi veliki motor...

Aj sa srecom i da te dobro sluzi!

 

'98 god, uvezen iz CH, extra ocuvan, 31000km (izgleda pravih), sve na njemu je fabricko (kaze covek koji je tdm-ovac).

Platio sam ga 2700, uradio danas registraciju 200e i od ulaganja imam jos ulje i semeringe. Lanac i lancanici su novi, gume su dobre i to je to...

Od opreme mi treba prvenstveno jakna pa posle toga nosac i kofer.

Kacigu imam vec duze vreme SHOEI Raid.

 

Hvala svima na lepim zeljama :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja