Jump to content

Moto Zajednica

Kako napraviti držač kamere na grudima

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Enduro

U nedostaku novca za ozbiljnu opremu za snimanje možete pokušati da se skrpite koristeći neki stari ili jeftiniji fotoaparat koji snima pristojne klipove i ručno izrađen grudni držač iste, čiju ću izradu pokušati da opišem. Dakle od materijala je potrebno:

 

1. Parče unutrašnje kamionske gume veličine oko 10 x 20 cm

2. Dva parčeta mekog lima veličine oko 1 x 5 cm

3. Dve alke sa privezka za ključeve

4. Dve popnitne

5. Jedan kaiš za zakačkama od neke putne torbe ili sl. (Ja sam koristio rameni kaiš sa stare torbe za laptop)

 

Što se tiče same izrade postupak je prost i trajao je oko pola sata, jasno se vidi na slikama šta je rađeno.

Na gumi se proseca rupa odgovarajuće veličine i na odgovarajućem mestu za objektiv fotoaparata.

 

post-18861-0-15843800-1315144529_thumb.jpg

post-18861-0-93616700-1315144619_thumb.jpg

 

Savet je da se koristi ojačani deo unutrašnje gume na kome je spoj gume za bušenje rupa za zakačke kaiša, jer je taj spoj zgodan da se na njega stave male limene zakačke sa popnitnama na koje će se kačiti kaiš.

 

post-18861-0-57382100-1315144590_thumb.jpg

post-18861-0-86087300-1315144638_thumb.jpg

post-18861-0-14352200-1315144673_thumb.jpg

 

Kada se to pričvrsti na grudi izgleda ovako.

 

post-18861-0-62842100-1315144715_thumb.jpg

post-18861-0-73508600-1315144738_thumb.jpg

post-18861-0-55536500-1315144782_thumb.jpg

post-18861-0-43242200-1315144818_thumb.jpg

 

Ako se neko plaši da će kamera ispasti, samo da kažem da sam isprobao na cvaji po veoma truckavom terenu kroz šumicu i fotoaparat je ostao na svom mestu. Ipak za slučaj da ispadne zakačite kanap fotoaparata za zakačku kaiša.

 

post-18861-0-91812600-1315144853_thumb.jpg

 

U nastavku stavljam i taj snimak načinjen sa starim Canon-om A530 i opremom sa slika.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Enduro

Što mi bre nabaksuziraste, popaso sam travu po livadi danas. Šteta što nisam nosio moj patent sad bi bio snimak da se upishavate od smeha. Kad ne znam da vozim ovo malo čudo.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

zanimljiva ideja :) i ja sam razmisljao da napravim nesto slicno...(ali sam razmisljao da kupim neku futrolu za mob i prepravim je nesto slicno kao i ti) inace,jednom prilikom sam stavio mob u dzep i snimio sledecu situaciju u toku voznje... :)

p.s.slika je malo losija zato sto sam morao da konvertujem iz 3gp-a u AVI format ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Enduro

Reklo bi se da si imao sreće u ovoj situaciji.

To sa futrolom nije loša ideja, sviđa mi se. Reklo bi se da kačenje fotoaparata na grudi može da se odradi prilično lako, na različite načine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Reklo bi se da si imao sreće u ovoj situaciji.

To sa futrolom nije loša ideja, sviđa mi se. Reklo bi se da kačenje fotoaparata na grudi može da se odradi prilično lako, na različite načine.

 

hvala Bogu pa sam pomislio...raskrsnica..mozda ce mu pasti na pamet da skrene...i tako je i bilo ...u svakom slucaju,dobro je proslo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Enduro

Pazi da ne iskrivis po koje drvo kako vozis :takoje:

 

Ma ja tek učim da vozim ove male testere, al to nije tema, već kako prikačiti fotoaparat. Dajte neku ideju, bilo bi zanimljivo postaviti ga malo višlje zbog ugla snimanja, npr na na rame ili sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

druze,a sto mora da bude na grudima? nasao sam ovaj video i mislim da je super smisljeno...samo sto bih ja umesto one leptira stavio obicnu maticu....

sad sam se i ja nalozio da napravim neki drzac,ali ja planiram za to da koristim mob. koji nema tu mogucnost kao ova kamera,da se zasrafi... :/ a i u pitanju je neki HTC,ne bih da napravim nesto vrljavo pa da ga polupam...

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Enduro

Dve odlične ideje. Samo se meni nekako sviđa kad se u kadru vidi upravljač ili čak ruke vozača i prednji deo motocikla. To može jedino kad je kamera na vozaču. S obzirom da mi ovde pričamo o korišćenju fotoaparata i mobilnih telefona a ne o profi kamericama za ovu svrhu, kačenje na kacigu otpada. Što znači ostalo je samo da se to nekako nabudži na telo vozača. Ali u svakom slučaju videlo se ovde nekoliko sjajnih rešenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

po meni ,voleo bih kad bi se video brzinomer i ostatak da bude put...i zbog toga vise mi se svidja ovaj drugi video gde se kamera kaci na korman...a za kacigu,ni ne razmisljam da kacim mob tu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Enduro

Šta još. Kačenje za korman je OK i meni se sviđa, mogao bih to na Banditu, pa po asfaltu, ali na onoj drkalici što vozim po šumi, livadi i sl. mislim da bi se od potresa svaki aparat ili telefon rasp'o načisto, a pride od drmanja nebi ništa ni snimio. Zamisli da uključiš kameru i drmusaš je rukom, šta bi se videlo na snimku? Ovde jedino pomaže neko kačenje na telo vozača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja