Jump to content

Moto Zajednica

Roll bar štitnici za BMW F 650 ST

Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

:evil:

 

Evo, danas sam siromašniji za kintu zbog gluposti i neiskustva. Bio sam do servisa da sredim sve sitnice koje treba da se odrade na motoru kao što su zamene ulja, filtera, sveæica...

 

Ali nije to tema...

 

Na brzinu sam parkirao motor, izbacio boènu nožicu i okrenuo se da vidim kome da se obratim... kad iza mene TRAS!

 

](*,)

 

Koja sam ja kretenèina! Naslonim motor u pukotinu u betonu koja se napunila blatom i stvrdnula. Pogodio sam jedinu pukotinu od 3cm preènika na trotoaru širine 2m.

 

Polomio levi prednji migavac koji je i primio celu težinu motora pa ništa drugo nije ni stradalo. Nije neka šteta ali me nervira što æu èekati 2-3 nedelje da ovi iz BMW-a nabave.

 

E sad... video sam na onim mrcinama BMW 1200 roll barove iliti šipke pa mi pade na pamet da bi mi dobro došle i za druge situacije... zlu netrebalo.

 

Ima li neko ideju gde da nabavim tako nešto? A da se ne èeka nedeljama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Ja sam krenuo (peške) sa Xenom na disku i slomio alu nosaè za ploèice i abs senzor. Cena: 120€.

 

Uvek jednom popušiš :!:

 

 

Ako je samo to, bièe ok....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

crash bar je majka, mojoj drugarici dosli unutar opreme kad je kupila njenog u grckoj, kod nas se sve ceka, ili nadji najblize predtsvanishtvo givija i naruci a prije toga na sajtu www,givi.it imas opciju my motorcycle i nadji model tacno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Hvala svima! Ne znam što nisam dobijao mailove sa obaveštenjima da sam dobio odgovor na ovu temu... a bio sam u frci pa nisam lutao po forumu...

 

Upravo u subotu sam imao još jedan ali žešæi razlog da imam roll bar.

Naime ispravio sam blagu krivinu na Fruškoj Gori pri nekih 70 km/h (imam trek na GPS-u pa znam :) ). Na svu sreæu pao sam na meku travu i izglisirao po blatu i barama pa je jedini rezultat svega - a šta drugo do opet taj isti levi prednji migavac koji je po treæi put zalepljen super lepkom i selotejpom pa radi ko nov ;) Dobro, malo sam uganuo nogu i oderao koleno a osim toga ništa jer sam imao kacigu i dobru jaknu (ljudi kupujte opremu ako se zajebavate ukljuèujuæi i rukavice i pantalone i dobre èizme!). Ekstra sam prošao kako je moglo biti... Motor blatnjav od guma do vrha retrovizora... Ja ženi nisam smeo da se pojavim na vratima onako ko iz rudnika lignita dok mi drugari iz autoperionice, sa kojima sam i bio na vožnji, nisu dali trenericu da se presvuèem ;) Da su mi naplatili pranje veæ bih pomislio da su imali neki dil sa putarima...

 

Veæ u nedelju sam vozio do Èenejskog aerodroma da vidim šta ima... išao bih i do BGD-a da se nije spremala oluja...

 

Ali da ne idem u off...

 

Èim doðem do malo vremena (i novaca) kupujem rukavice, èakšire i bakandže. Za roll bar moram još da se raspitam koji je materijal za pravljenje najbolji odnos težine, èvrstoæe i cene... Jer kad mi je motor legao na levi èlanak jedva sam ga posle nekih 5 minuta malo odigao da izvuèem nogu. Jer ovi moji odoše pun gas dalje ne primetivši da sam postao šumar... Tek za 10-ak minuta su primetili da im falim :D

 

A kaciga mi sad "miriše" na baruštinu da me podseæa da ne preterujem ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

tu ti tezina nema veze, jer kad imas roll bar on je u visini iznad noge pa kad panesh na stranu noga je izmedju motora i bara i ne brinesh toliko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja