Jump to content

Moto Zajednica

koji aditiv za èišæenje karburatora?

Recommended Posts

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

veæ sam pisao da su mi karburatori prljavi od ulja (verovatno i još od ko zna èega) pa mi treba neki kvalitetan aditiv za gorivo koji služi za èišæenje karburatora.

 

ako neko zna šta da uzmem i gde neka napiše.

 

hvala unapred. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

ja ti ne preporucujem da sipas nista od tih aditivia u gorivo jer agregat od motora ima visu kompresiju od prosecnog auta na trzistu.I moze da dodje do detonacije.Zato ti preporucujem da ih skines i da ih operes sa sprejem za ciscenje karburatora ili sprej za odmascivanje kocnica.Ali obrati paznju moras da pazis da ova spreja ne dodju u kontakt sa membranama i gumicana tj. iste moras da skines prije ciscenja

I na ovaj nacin ces ih najbolje ocistiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

ma da mu gurnem crevo sa vodom u karb i odvrnem slavinu! :D

 

e sad malo ozbiljno...

 

mali æaæa šta misliš pošto su karburatori bili prljavi (pod prljavi mislim puni ulja), 3 i 4 pogotovu, a momak što ga je vozio pre mene redovno je menjao filter goriva, da li æe on tu zaostalu prljavštinu da pojede?

 

stajao je tako prljav nekih 6 meseci, imali smo problema dok nije to progutao ali sad radi odlièno, ler na 1100, ne štuca, ne trokira, ne trese se, vuèe dobro.

 

mislio sam da mu naspem taj aditiv èisto radi reda da se još malo proèisti, da ne moram da ih rasturam, nije mi do toga baš. :D

 

 

da èujem tvoje struèno mišljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

A metanol! Mislim da bi pomogao i tehnièki alkohol do 10% u gorivu, Šta misliš o tome Litlle daddy? Znam da metanol nebi naškodio, a koristi se inaèe za poboljšanje goriva.... ? Hm? :?:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Pa ako dobro ide ja ga nebih dirao jer ulje se pere beznzinom pa tako da neces imati problema..........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
A metanol! Mislim da bi pomogao i tehnièki alkohol do 10% u gorivu' date=' Šta misliš o tome Litlle daddy? Znam da metanol nebi naškodio, a koristi se inaèe za poboljšanje goriva.... ? Hm? :?:[/quote']

 

u moj motor za drum nebih,a za stazu sve samo da ide dobro :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

dane@ veruj mi i ja sam dao takav savet pre par meseci kad se neko raspitivao u vezi èišæenja i znam da je to najbolje ali trenutno nisam baš najbolji sa vremenom, za sad ostaje ovako. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1331 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
veæ sam pisao da su mi karburatori prljavi od ulja (verovatno i još od ko zna èega) pa mi treba neki kvalitetan aditiv za gorivo koji služi za èišæenje karburatora.

 

ako neko zna šta da uzmem i gde neka napiše.

 

hvala unapred. :)

 

MOTORKOTE, provjereno dobar, iako je najbolje oèistiti.

One jeftinjare od aditiva su obièno smeæe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: BANJA LUKA

E sad da i ja nesto kazem iz svog iskustva, kada su skinutu karburatori prvo ih rastavi i zatim odvoji na jednu stranu dizne, plovak, gumice i tako dalje. Kad je kuciste karburatora golo slobodno uzmi bilo koje sredstvo za ciscenje npr. ja sam uzeo Valvoline sprej koji je nekih 5 eura i on mi je sasvim dobro odradio posao sto se tice odmascivanja i ciscenja u kombinaciji sa debljim kistom za slikanje. E sad ako zelis da kuciste bude potpuno novo koristi obicnu vodu i limuntos kiselinu da da, malo cudno ali funkcionise jer je to kiselina, imas je u malim kesicama kupiti. Sve to potopis i ostavis sat, dva mozda i vise.Zavisi od koncentracije vode i kiseline. Zatim ako su dizne zastopane uzimas konjsku dlaku NEMOJTE SE SMIJATI , nikako nemoj koristiti neke bakarne licne ili nesto drugo jer ces prosiriti promjer dizne i na taj nacin poremetiti odnos izmedju karburatora. Dlaku otkini sa konja hahahaha zezam se bilo koji gudacki instrument npr. gudalo od violine gusle itd. Sve ovo bi bilo pozeljno raditi u kombinaciji sa kompresorom za zrak na taj ces nacin istjerati prljavstinu i ulje iz kanala. Rastavljaj jedan po jedan karburator svaki ocisti, sastavi i stavi ustranu i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: BANJA LUKA

Ovo sto sam sve ispricao je da kazem da nema ciscenja bez skidanja i rastavljanja sve sto kazu to je SRA... i marketing firmi da preparat prodaju i uvale a kao sto je mali caca rekao bogami ja se ne bih usudio to sipati i voziti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

He he... i ja sam èuo za to zemo, a dlaka je svinjska. Od konja ide dlaka iz repa... tako je bajo. Kažu da je najbolja èekinja od vepra a to nije teško naæi.. Nema smijanja nema zajebancije. Samo se èuvajte jakih deterdženata jer jedu aluminijum. Za kamenac je definitivno najbolji limun ali je loš odmašæivaæ. Za odmašæivanje je keva trihloretilan a njga imaju u hemiskim èistionicama. On ne jese aluminijum. Kraj prièe. Sve ostalo je konfekcijska mitomanija i uzimanje para u vidu "magiènih preparata." Ako nema trihloretilena valja i tehnièki alkohol a neke masniæe jede kao sumanuta i stara dobra nafta. Hemiski sastav èarobnih vodica je svakako dobrim dijelom jedna od ovih hemikalija. Ponavljam........... lužine i hloridi jedu aluminijum.

 

Nema lijeka što kaže naš narod do krmeæe masti i domaæe rakijetine! He he!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja