Jump to content

Moto Zajednica

Sveæice

Recommended Posts

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Gledam nešto ovih dana pripremajuæi sitnice za predstojeæu sezonu i naletim na iridijumske sveæice. Jedna košta skoro kao 4 obiène. Pitanje: da li jedna iridijumska svæica vredi kao 4 obiènih i u èemu se razlikuju?

 

zgYOG_svecicaobicnail6.jpg

"Obièna" ZUENDKERZE NGK ab € 3.50

 

5qJrF_svecicairidijumskaux4.jpg

ZUENDKERZE NGK IRIDIUM IX - ab € 12.95

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Ja sam kupio sebi Iridium IX svecice (DPR8EIX-9). Posto nisam napravio neku voznju ne mogu da sudim u potpunosti ali sam do sada primetio da bolje pali (jednom zavergla i odma upali) i da mirnije radi. To koliko sam ja probao ucinilo mi se da mozda malo bolje reaguje na gas. Kad predjem vise km moci cu da ih u potpunosti ocenim. Dotle mogu samo da ti kazem da su ove koje sam ja uzeo 15e a da su obicne oko 12e tako da i nije neka razlika.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

RAZLIKA JE U ELEKTRODI KOJA JE TANJA I time pali smijesu lakse pa imas bolje sagorjevanje i manju potrosnju. slicno kao da imas 2 svece po jednom cilindru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 740 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7
Da li to znaci da bih ja mogao na moj BMW R65 iz '79.godine da stavim iridijumske NGK svecice?
Naravno samo nadji na pr u luisu koja ti je zamena za postojecu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Ja sam imao za BMW R51 i mogu da kazem da je motor dosta mirnije radio i da je bolje palio. Ja sam imao dosta problema sa smesom, paljenjem, karburatorima i sa iridijumskim svecicama je bila ogromna razlika.

Kupuj ako imas para za to. Vredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: bijela,montenegro

ja sam imao juga trkackog i stavio sam mu te svjecice, ladno se osjecala bitna razlika, start je bio, sto kazu i kolege, neuporediv a i po gasu se osjecalo :!:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator

Za moj BMW su potrebne NGK iridium IX BPR7EIX.Ako neko ima podataka koja je cena,neka javi,mada imam i u mom mestu coveka koji drzi servis i prodavnicu i znam da ima NGK pa cu videti da li ima tu da se nadje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Super su samo sto ako neko ima problem sa npr. slavinom koja curi pa da dodje do kvasenja istih, to vazi koliko ja znam samo za NGK, mozes slobodno da ih bacis.

To ce i u Mass-u da ti kazu.

Znaci pazljivo posto su skupe pa da ne dodje do kontraefekta tj da bacis ne bas male pare.

A da rade rade...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric
Super su samo sto ako neko ima problem sa npr. slavinom koja curi pa da dodje do kvasenja istih, to vazi koliko ja znam samo za NGK, mozes slobodno da ih bacis.

To ce i u Mass-u da ti kazu.

Znaci pazljivo posto su skupe pa da ne dodje do kontraefekta tj da bacis ne bas male pare.

A da rade rade...

 

Ja sam to cuo za obicne NGK, nisam znao da je isto i sa NGK "iridium" svecicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600
Super su samo sto ako neko ima problem sa npr. slavinom koja curi pa da dodje do kvasenja istih' date=' to vazi koliko ja znam samo za NGK, mozes slobodno da ih bacis.

To ce i u Mass-u da ti kazu.

Znaci pazljivo posto su skupe pa da ne dodje do kontraefekta tj da bacis ne bas male pare.

A da rade rade...[/quote']

 

Ja sam to cuo za obicne NGK, nisam znao da je isto i sa NGK "iridium" svecicama.

 

A ja se èudim što su mi crkle 5 sveæice za 6 meseci. :oops: Još se ljutim na prodavca! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

isplati se staviti,zato sto one i duplo duze traju,znaci u principu su duplo skuplje od obicnih ali s njima napravis duplo vise kilometara,izadje te na kraju isto a motor puno bolje radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja