Jump to content

Moto Zajednica

Prednje svetlo se pojaca kad stisnem kocnicu???

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

U cemu moze biti problem? Znaci kad stisnem kocnicu tj kad se upali stop svetlo prednje se znatno pojaca kao i svetlo u satovima?! Nesto mi to nelogicno ???

Akumulator mi je prazan skroz, da li to ima neke veze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Kod mene je isto tako, ali se jako malo pojaca gotovo neprimetno........nov mi je akomulator a masa je sigurno dobra...tako je vec par godina i mene to uopste ne brine i tako teram. A ranije kada sam vozio Hondu bilo mi je isto tako ko sto kazes a isto mi je akomulator bio los.....zapravo vozio sam bez njega jer Honda je palila na kurblu i mnogo je jace sijalo kada kocim......ali i nju sam tako terao i nista se nije desilo.....jbg. neki elektricar verovatno zna u cemu je fazon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

nije masa u pitanju.

iskopaj ti negde semu instalacije pa pogledaj kako je svetlo vezano kao i stopaljka.

Povezano je kako treba sigurno. Sve je radilo ok dok je akomulator bio dobar. Nemam pojma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Pazi ovako kad ugasiš svetla i stisneš kočnicu i opet se upali svetlo.To znači ta ti sijalica nije odgovarajuća u štopu ili su se spojili dva donja kontakta u fasungu ako ide dvopolna sijalica.Vrati plus pa da jaču struju na svetlo.Skini sijalicu i vidi jel ima jedan ili dva kontakta u dnu fasunga to su uvek +,masa mu je sa strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: strom 650

Juce Cicku isti problem .Resenje je bilo prometuti sijalicu u zadnjem svetlu imao je umesto sujalice sa dva vlakna onu sa jednim.Proveri da nije i kod tebe to ili neki kratki spoj u grlu nazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Šta bi

Jos nista. Nisam imao vremena ovih dana da se zezam oko toga. Javicu u cemu je bila problematika kad se docepam garaze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Resio problem! Nije masa, nije kratak spoj... Akumulator je krepao nacisto! Oterao kod drugara auto elektricara i ustanovili smo da je tecnost bila daleko ispod minimuma, skoro pa je nije ni bilo.  ;D Onda smo ga malo dopunili i probudili iz mrtvih i sad svetli kao Las Vegas!

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja