Jump to content

Moto Zajednica

!!!!moguæa greška na FZ6, R-ovima...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Danas sam bio kod Spaleta da proveri da li je na moju Yamahu FZ 6 '04 ugraðen felerièan TPS senzor. I nije..

Naime, a to sam proèitao i na nekim drugim forumima, Yamaha je na R-ove, FZ6/Fazer, i još neke modele iz '04, a možda i kasnije/ranije ugradila neku seriju TPS senzora koji su se kvarili.. Prièaju da se kvar manifestuje tako što se motor ugasi/zaglavi gas tokom vožnje, što u svakom sluèaju može èak i da prouzrokuje pad, ako se neko u datom momentu ne snadje..

Ja sam dobio obaveštenje od Rodiæa da odvezem moju na proveru.

Ako još neko ima motor gore napomenutih modela i godišta, ili poznaje nekog ko ima, neka uzme u obzir ovo napisano, i neka proveri da li je sa njegovim zmajem sve OK

Pošto ja samo otprilike znam o kojim se modelima i godištima radi, kao i o moguæim greškama i posledicama, zamolio bih nekog ko više zna o ovome da me dopuni i moj post nastavi, kako bi bajkeri vlasnici ovih zmajova na vreme otklonili moguæu grešku na svojima i nastavili bezbedno da ih jašu!!!

Da ne off-ujem previše, a opet da napomenem, Spale je bio MAKSIMALNO KOREKTAN!! Da ne pišem ovo na dva mesta, tj u rubrici Servisi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: VINKOVCI
Danas sam bio kod Spaleta da proveri da li je na moju Yamahu FZ 6 '04 ugraðen felerièan TPS senzor. I nije..

Naime' date=' a to sam proèitao i na nekim drugim forumima, Yamaha je na R-ove, FZ6/Fazer, i još neke modele iz '04, a možda i kasnije/ranije ugradila neku seriju TPS senzora koji su se kvarili.. Prièaju da se kvar manifestuje tako što se motor ugasi/zaglavi gas tokom vožnje, što u svakom sluèaju može èak i da prouzrokuje pad, ako se neko u datom momentu ne snadje..

Ja sam dobio obaveštenje od Rodiæa da odvezem moju na proveru.

Ako još neko ima motor gore napomenutih modela i godišta, ili poznaje nekog ko ima, neka uzme u obzir ovo napisano, i neka proveri da li je sa njegovim zmajem sve OK

Pošto ja samo otprilike znam o kojim se modelima i godištima radi, kao i o moguæim greškama i posledicama, zamolio bih nekog ko više zna o ovome da me dopuni i moj post nastavi, kako bi bajkeri vlasnici ovih zmajova na vreme otklonili moguæu grešku na svojima i nastavili bezbedno da ih jašu!!!

Da ne off-ujem previše, a opet da napomenem, Spale je bio MAKSIMALNO KOREKTAN!! Da ne pišem ovo na dva mesta, tj u rubrici Servisi..[/quote'] Mislim da bi ovlašteni serviseri morali imati točan popis od kojeg broja šasije do kojeg zadnjeg broja šas.su ugrađivani TPS-ovi s greškom.... dakle-nazovite svog servisera u garantnom roku i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

tvornièki poziv na ovlaštene servise važi i za motore izvan garancije.....inaèe bio je servisni opoziv i za ostale motore....

Klikni na dolnji link.....

 

http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2924

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest SNAKESBIKER

evo ovako ljudi......okrenete YAMAHA RODIC SERVIS u Novom Sadu 021/420-427,izdiktirate broj motora i sasije,i oni vam nadju na osnovu dopisa da li se radi o fabr,gresci ili necem drugom.COVEK KOJI RADI NA REKLAMACIJAMA SE ZOVE LACIKA!!!!!!POZDRAV!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja