Jump to content

Moto Zajednica

Rdja u rezervoaru

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki gs 500e

Pozdrav svima, imam problem sa rdjom u rezervoaru. Motor je stajao pa godina pa se nakupilo dosta i pravi mi problem sa karburatom. Jel ima neko predlog kako da resim problem ili zna nekog ko se bavi time. U pitanju je Suzuki GS 500e 91 god.

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2440 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ako si malo vičan u radionici to možeš sa rešiš sam. Ima ovde u detalje kako su ljudi radili. 

Treba ti epoxy prajmer za camce 20-25 evra košta , koja litra antirosta, običan punjač za aku ili napajanje od Pc-ja. 10-15 dana. 

Meni je majstor, negde iz Kragujevca, Kraljeva, ne znam tačno, tražio 200 evra.

Ne znam koliko traži ovaj sa FB.

Kad sam uradio sam, neki ljudi pitali su me da im radim, tražio sam 60 evra. Mislio sam da je to korektna cena. Međutim i to je mnogo. Jel moze za 50? Za 40? Zato sam rešio da se ne upuštam u te egzibicije. 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 176 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

Sipaj tri četiri litre kiseline za pranje WC . Mućkaj što duže (oko pola sata je dovoljno). Isperi vodom i što brže da ne bi ponovo korodiralo, osuši fenom koji gurneš u otvor a topli vazduh izlazi na rupe od slavine koju si prethodno skinuo. Ova kiselina skine sve. Zatim zatvoriš rupu od slavine a u otvor za sipanje goriva gurni čep od balona za vino. ( vino prvo popij sa prijateljima ).

Zamuti 0,5 l Farbe sa učvršćivačem i sipaj pa okreći rezervoar da se boja rasporedi svuda u unutrašnjosti .

Iscedi višak farbe negde i ostavi rezervoar na suncu da se suši 2 nedelje.

Ovako sam za sebe ofarbao 3 rezervoara i nije bilo greške. Pošto je motor stariji , moguće je da je probušen na nekom spoju i ako je rupa mala ovo će je zapušiti. Ako je rupa veća onda tečnim metalom središ-provereno.

Farba epoxy koje je pomenuta je ta koju sam i ja koristio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 918 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
On 6/2/2024 at 6:20 PM, BaneVuk58 said:

 

WWW.FACEBOOK.COM

Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du kennst, zu verbinden und Inhalte zu teilen.

 


Solo rajder sa 🪑i emoji3.png
 

 

Preporuka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1740 postova
  • Motocikl: /

Sa rezervoara skines njegov komplet poklopac i napunis ga vodom u koju ces da sipas sodu bikarbonu ili kalcinisanu sodu (u poljo apotekama se kupuje).

Uzmes cep od balona za vodu ili neke plasticne kante kroz koji proteras nov sraf (deblji fi10 npr i duzi). Taj cep sa srafom nabijes u otvor rezervoara (sraf ne sme da dodiruje dno niti bilo koji drugi deo rezervoara).

Treba ti jos punjac za akumulator (neki stariji bez elektronike koji se ne iskljucuje sam od sebe, smanjuje amperazu i sta ti ja znam jos). Minus klemu kacis na rezervoar (neki deo bez farbe najbolje), a plus na sraf sa spoljne strane.

I to ostavis tako ceo dan... Predvece proveris u kakvom je stanju sraf, ako je pun rdje zamenis ga i ostavis preko noci. Ujutro ponovo.

Sve zavisi od kolicine rdje u rezervoaru i punjaca kolko ce da traje proces. Sodom bikarbonom povecavas amperazu, sipas je odokativno.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1394 postova
  • Lokacija: BGD
On 2. 6. 2024. at 18:11, miloradkuvar je napisao:

Pozdrav svima, imam problem sa rdjom u rezervoaru. Motor je stajao pa godina pa se nakupilo dosta i pravi mi problem sa karburatom. Jel ima neko predlog kako da resim problem ili zna nekog ko se bavi time. U pitanju je Suzuki GS 500e 91 god.

Hvala unapred

Ako ne uspes sam, Zvonko iz Kragujevca...Nije jeftino ali po pricama drugih, kad ti on zastiti rezervoar miran si bar 10+ godina...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2440 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ako radiš elektrolizu sa sodom bikarbonom ide oko 250 gr na 20 litara vode. Razmuti je dobro u balonu, pa onda sipaj u rezervoar. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki gs 500e

Sad izgleda ovako , samo antirost i nekoliko puta potapam i ispitao, valjda nece ponovo da uhvati rdja

IMG_20240616_180821.thumb.jpg.5a37b9911cab6b1b44f3ea9fe412715f.jpg

 

IMG_20240616_180815.jpg

Promenio član miloradkuvar
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 901 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Sto su ti vec rekli, gledaj da ga osusis sto pre i obavezno ga zastiti necime, inace si dzabe cistio.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1703 postova
  • Lokacija: Paracin

Povrainska korozija je bila u pitanju vidi se na prvoj slici i zato si tako ocistio sto je utesno, ali ako vec nisi zastitio onda drzi pun rezervoar i kontrolisi, cim krene da se javlja ponovi postupak i zastiti dok je jos povrsinska inace ostetice ti rez vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 447 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Antirost bez zastite je problem u najavi. Ako ga ne zastitis verovatno ces ga baciti

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: 2020 GSXS 1000F . 99 TL1000R

Ja sam se skoro bavio tom problematikom i malo se raspitivao oko majstora.

Kad mi je Zvonko rekao cenu, nije mi bilo dobro... Mogu samo da zamilsim koliko naplacuje kad treba da krpi i mozda malo ispravlja rezervoar.

E onda sam slucajno naleteo na coveka iz Cuprije koji se samo time bavi.  Zove se Vladan Jeftic, mozes ga naci na Facebooku a mogu ti i poslati njegov broj.

A sam prezadovoljan kako mi je ocistio i zastito rezervoar,a  cena.... pa duplo je jeftiniji od kolege iz Kragujevca!

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2440 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Već sam pisao- ko ima i malo smisla za taj rad, to ne košta više od 30-tak evra. Pod uslovom da ne treba da se krpi i vari. I drži sigurno deset godina, a ni majstori ne daju dužu garanciju. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4858 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 8 sati, stari roker je napisao:

I drži sigurno deset godina, a ni majstori ne daju dužu garanciju.

Bas tako, uradio 12/13 u zimu, elektroliza sodom, epoxi Zorka jedan sloj i jos sve stoji. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 929 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, BMW K75 Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987

I ja sam prvi put preplatio usluge popravke rezervoara kod majstora, pa sam zato drugi put uzeo stvar u svoje ruke, i nije tesko 🙂

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja