Jump to content

Moto Zajednica

QJ MOTOR

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Pre izvesnog vremena mi se na Google feed-u pojavio tekst o SRV 550 modelu koji mi se dopao i zaintrigirao da pročitam više o njemu kao i o QJMOTOR, a danas sam video da su pored ovog, i drugi modeli istog proizvođača dostupni kod nas, pa me zanima kakva su vaša mišljenja i da li ima ljudi koji imaju iskustva sa QJMOTOR motociklima?

 

Stekao sam utisak da kod nas genealno postoji odbojnost prema kineskim proizvođačima i da preovladava mišljenje da proizvode samo jeftine skutere, koje je po meni neopravdano. Harley Davidson je nedavno u Kini prestavio svoj X350 model koji je razvijen u saradnji upravo sa QJMOTOR. 

 

Hvala unapred na odgovorima.

 

LR

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2900 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

QJ je proizvođač koji stoji iza Benelli imena, bilo je već reči i na ovom forumu. Tako da sve što važi za Benelli važi i QJ Motor, verovatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Koja je onda poenta bilo kome govoriti da je već bilo diskusije o nečemu? :) Postoji jedan post u kome se spominje QJMOTOR i to je to. Ali hajde da ne pretvarano temu u još jednu ličnu raspravu i ostavimo mogućnost drugim kolegama koji su zainteresovani za ove motocikle da se uključe i napišu svoje mišljenje i iskustva, može? :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2900 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 13 minuta, Lone rider je napisao:

 Postoji jedan post u kome se spominje QJMOTOR i to je to

Pa nije tačno, nego ne znaš da koristiš pretragu. Ostalo ne bih komentarisao. Neću više smetati. Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

I pretpostavio sam da si se javio samo iz tog razloga. U slučaju da nisi, površno je govoriti da je o QJMOTORS sve već rečeno u diskusiji o Benelliju. Da li to znači da ne treba da se piše o Huquarni zato što je već sve rečeno o KTM-u?

 

Promenio član Lone rider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2900 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ama ništa ti nisam spočitavao. Samo sam, onako, uzgred rekao -"bilo je već reči". Treba da se piše, neka se piše, iskustva su dragocena, taman posla da imam nešto protiv toga. Sve OK što se mene tiče. Samo napred!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 4 minuta, boza_kg je napisao:

Ama ništa ti nisam spočitavao. Samo sam, onako, uzgred rekao -"bilo je već reči". Treba da se piše, neka se piše, iskustva su dragocena, taman posla da imam nešto protiv toga. Sve OK što se mene tiče. Samo napred!

Samo si mi rekao da ne znam da koristim pretragu, a pritom sam ja neko ko pre pokretanja bilo koje teme proveri da li na forumu već postoji slična, ali nema frke, sve ok. 

A siguran sam da nisam jedini kome smetaju ovakvi upadi "forumskih policajaca" u teme koje ih apsolutno ne zanimaju, ali pišu tek da bi nešto napisali.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1816 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Potpuno ista fabrika,samo što se u EU prvo pojavio kao Benelli a na Azijskom tržištu kao QJ.Mala razlika u dizajnu nalepnica,i to je to.Mehanički,motorno isto u šraf sa Benelijem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 2 minuta, gebee&co je napisao:

Potpuno ista fabrika,samo što se u EU prvo pojavio kao Benelli a na Azijskom tržištu kao QJ.Mala razlika u dizajnu nalepnica,i to je to.Mehanički,motorno isto u šraf sa Benelijem.

Spomenuo je to kolega iznad i verovatno da sa određenim Benelli modelima dele istu platformu i agregat, ali rekao bih da QJMOTOR ima više modela u ponudi, a i dizajn mi se dopada više nego kod Benellija. Biće zanimljivo videti ih uživo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1816 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Upravo to,Trk su izbacili u EU,a sve ostalo,mislim na razne modele su bili samo za Azijsko tržište.Koliko sam video sada guraju i ostalo ali pod brendom QJ.Gledao sam na YT neke njihove četvoro cilindraše,ozbiljno zvuče a i izgledaju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Ako ne grešim, Leoncino deli istu platformu sa SRV550. Meni se pored SRV 500 jako sviđaju i SCR 250 i NTX 300. Šteta samo što su male kubikaže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Nadao sam se da ću na Sajmu videti SRV 550 ST, ali ga nažalost nije bilo. Inače, domaći sajt realno izgleda mnogo bolje od globalnog:) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1816 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ja na sajmu sedeo na QJ800.Ono ozbiljno izgleda.Komponente sve najbolje.Opšti kvalitet baš,baš.Sumnjam da nešto zaostaje za CF Moto,a jeftiniji 2000e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
35 minutes ago, gebee&co said:

Sumnjam da nešto zaostaje za CF Moto,a jeftiniji 2000e

Samo po opremi,ostalo kontam da je isto,e sad da li nekome ta oprema vredi toliko razlike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 6 minuta, gebee&co je napisao:

Govorim o ceni golog motora.Koliko znam CF moto je 10500 klot,a QJ800 je 8500e.

Ako na ''klot'' misliš RbW, shifter, podešavanje suspenzije, digitalni tempomat, grejače ručica i sedišta, merače pritiska u pneumaticima, BT i td. Onda je to dobar klot! :) QJ većinu tih stvari nema...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1816 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

@mickjebaga,do sad smo vozili motore bez mnogo toga,sad odjednom sve nam fali.NC750 ima sve što si nabrojao ili ne,a košta koliko košta,pri tom je QJ jači i ozbiljniji za mnogo toga u odnosu na NC.A i sam si rekao da nema mnogo toga.Da li sve skupa košta toliko,i da li baš sve potrbno da se koristi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Kinezi su počeli da prave ozbiljno dobre motore. Danas sam naišao na ovaj članak o Voge CU 525.

 

https://www.topspeed.com/the-kawasaki-eliminator-400-already-has-a-chinese-nemesis/

 

Biće zanimljivo ispratiti kako će razvoj auto i moto industrije u Kini uticati na globalnu auto i moto industriju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 13 minuta, gebee&co je napisao:

@mickjebaga,do sad smo vozili motore bez mnogo toga,sad odjednom sve nam fali.NC750 ima sve što si nabrojao ili ne,a košta koliko košta,pri tom je QJ jači i ozbiljniji za mnogo toga u odnosu na NC.A i sam si rekao da nema mnogo toga.Da li sve skupa košta toliko,i da li baš sve potrbno da se koristi.

Ma ja samo navodim razliku zbog cene...što se mene lično tiče od svega nabrojanog shifter mi je tu najzanimljivija stavka. Svakako QJ je zanimljiva kupovina ali se cela priča prilično rasteže i sporo ide, mislim da će zbog toga pući. Nemaju taj bum kao što je Beneli uradio u smislu promocije. To im je donelo 3 godine zaredom prvo mesto po prodajama u Italiji. Trebalo bi kinezi više da se oslanjaju na evropski marketing. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@mick Benelli se dobro prodaje u Italiji iz istog razloga kao i Royal Enfield u Velikoj Britaniji - oba brenda već imaju dugu i bogatu istoriju u ovim zemljama. QJMOTOR nema tu prednost.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja