Jump to content

Moto Zajednica

Potrebne šplente za kočiona klešta

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 145 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Dobar dan kolege. Imam jedan problem-čić tj. skidao sam kočione pločice sa vulcana pošto su potrošene i primetio sam da je jedan osigurač "otišao", nije za upotrebu. To je osigurač od štifta ili kako se već zove polugica, šipkica...na koju dođe pločica tj. pločica kroz njenu rupu se navuče na taj štift i osigura se. Ako neko ima da mi proda ili da me uputi gde ima da se kupi, ja nisam našao. Osigurač je od neke čelične žice gugačak oko 12-13mm prečnika ispod 1mm. Evo slika pa ako neko ima bio bih mu zahvalan. Hvala kolege. 

 

IMG_20230129_154042.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ima ih u svakoj bolje opremljenoj radnji s srafovskom robom, kod nas i na pijaci, Okovu, woby haus-u, Uradi Sam...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 145 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Super kolege,hvala puno. Nisam našao na internetu pa sam već pomislio...znate šta sam pomislio :) Imam i jednog drugara radi u woby house, odlično. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Ako on nema u radnji neka pogleda preko puta kod Siposa. E sad ako se ne snadjes kontaktiraj mene na 063 77 33 164 pa cemo napraviti, naravno za dz. Poz.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 145 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
pre 2 minuta, NIKI je napisao:

Ako on nema u radnji neka pogleda preko puta kod Siposa. E sad ako se ne snadjes kontaktiraj mene na 063 77 33 164 pa cemo napraviti, naravno za dz. Poz.

Hvala kolega @NIKI :takoje: sad vidim da smo zeme. Prvo ću procunjati po radnjama, da se ne maltretiraš ako već ima da se kupi. Hvala još jednom. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Nasi ljudi ga cesto zovu Beta klin (zbog oblika, ocigledno). 
Ako nista ne uspe, dodji do mene, resicemo laganica, taman da se upoznamo i da vidis servis. :)
Radnje uglavnom nemaju tako male dimenzije, a i kad ih imaju, cesto su mekani pa se lako "otvore".
Pozdrav,
Ranko
 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 145 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
Pre 2 sati, abarth_maniac je napisao:

Nasi ljudi ga cesto zovu Beta klin (zbog oblika, ocigledno). 
Ako nista ne uspe, dodji do mene, resicemo laganica, taman da se upoznamo i da vidis servis. :)
Radnje uglavnom nemaju tako male dimenzije, a i kad ih imaju, cesto su mekani pa se lako "otvore".
Pozdrav,
Ranko
 

Hvala kolega @abarth_maniac dobra ti je ta ideja, taman se i upoznamo, "tu smo" što bi se reklo. I ja sam razmišljao o tome (mekan materijal) to mora biti neka jača žica jer ove što sam skinuo su malih dimenzija ali izuzetno jake (neka čelična žica ili tako nešto). I ako nađem takve iste u prodavnici moram doći do tebe da se upoznamo i da vidim servis :takoje:
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
On 30.1.2023. at 6:13, Hertzeg je napisao:

Hvala kolega @abarth_maniac dobra ti je ta ideja, taman se i upoznamo, "tu smo" što bi se reklo. I ja sam razmišljao o tome (mekan materijal) to mora biti neka jača žica jer ove što sam skinuo su malih dimenzija ali izuzetno jake (neka čelična žica ili tako nešto). I ako nađem takve iste u prodavnici moram doći do tebe da se upoznamo i da vidim servis :takoje:
 

Siguran sam da će auto otpad da ti pomogne.Elem,takve osigurače ćeš naći na Zastavinim vozilima,nalaze se na prednjim kočionim kleštima,ali modeli 97i starije i to stojadini i jugići.Već kasnije i do pred kraj proizvodnje ugrađivali su drugačije kočione šape.Ima po 4 komada na svakoj šapi,a pošto je otpad točkovi su sigurno skinuti tako da ti je potrebno samo klešta ili šrafciger za skidanje.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 145 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
Pre 2 sati, gebee&co je napisao:

Siguran sam da će auto otpad da ti pomogne.Elem,takve osigurače ćeš naći na Zastavinim vozilima,nalaze se na prednjim kočionim kleštima,ali modeli 97i starije i to stojadini i jugići.Već kasnije i do pred kraj proizvodnje ugrađivali su drugačije kočione šape.Ima po 4 komada na svakoj šapi,a pošto je otpad točkovi su sigurno skinuti tako da ti je potrebno samo klešta ili šrafciger za skidanje.

Hvala kolega. Ja sam proverio u nekim radnjama za auto delove, gvoždare i woby house ali nisam ništa našao. Već sam se razmišljao ako neko sigurno zna da negde ima da me uputi ako je siguran. Ja još nisam našao. Pogledaću ako naletim na neki otpad. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 344 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Juče sam skidao sedište sa Honde pa sam skidao i taj deo...verujem da nije skupo ni u Delti.

Serijski broj 942510500018e3a1207d2fad78126fa4acad0ffbee.jpg

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 344 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Imaš i na kp sajtu ali me nešto zeza, ne mogu link da postavim...

Kucaj u pretrazi "osigurac"

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 145 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
Pre 23 sati, MF je napisao:

Juče sam skidao sedište sa Honde pa sam skidao i taj deo...verujem da nije skupo ni u Delti.

Serijski broj 942510500018e3a1207d2fad78126fa4acad0ffbee.jpg

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 

Hvala kolega. Nisu problem ni pare ni ništa nego ne mogu nigde da nađem dimenzije 1.0 x 20 mm. To je ustvari problem. Pozvaću deltu pa ću pitati, hvala još jednom. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 145 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
Pre 11 sati, JoeD je napisao:
NOVI.KUPUJEMPRODAJEM.COM


Trebalo bi da ima u bilo kojoj prodavnici delova za traktore, motorkultivatore i slicno.

Hvala kolega. To sam prvo pregledao ali nemaju tako male dimenzije beta osigurača ili šplente, kako se već zove? 

Promenio član Hertzeg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 145 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Nigde kod nas nisam našao beta osigurače ili šplente u dimenziji 1-1.2mm x 20-21mm. Prevrnuo sam milion gvožđara, privatnih radnjica, moto radnje i radnjice i nigde nema, sve su veće taman koliko da ne pašu. Naravno tu su braća Kinezi tj. aliexpress, naručio sam 10kom u dimenziji 1.2mm x 21mm i očekujem ih za 2-3 nedelje. U spec. piše da su carbon steel što mi uliva nadu da su čvrste. Naravno stižu pre sezone :moto3: Ovo pišem za kolege koje budu u istoj situaciji, ako im ode to malo sranjce koje ne može da se nađe kod nas, da mi se obrate pošto ću imati viška 8 komada za neke 2-3 nedelje, džaba naravno:takoje: Zahvaljujem se kolegama @NIKI i @abarth_maniac što su hteli da to namestimo i da budem miran ali nisam hteo oko te gluposti da vas maltretiram. A da se moramo upoznati i popiti po koju, jel "tu smo" , to stoji i važi prvom prilikom. Hvala svima koji su se uključili u problematiku. 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 145 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Ahahhahhaaaa...stigli beta osigurači :D ja i zaboravio na njih. Sve u svemu dobar je kvalitet, žilave su. Ako nekom zatreba kojim slučajem može da mi se obrati, da se ne jebava kao ja. Evo slika

 

IMG_20230322_134357.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja