Jump to content

Moto Zajednica

Zimska vožnja

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Novi pazar
  • Motocikl: Beverly 250e

Pozzz svima tema je otvorena onako iz dosade da vidimo jel ima neko da vozi zimi ako vas ima šaljite slike i iskustva da se malo zezamo kome je dosadno 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
23 minutes ago, Una 1994 said:

Ja, vozila na -5, na casovima, svom srecom polozila sam, iako sam se ukocila sva. Dzabe aktivni ves :/

Jos da su te oborili. Pa napila bi im se krvi. Onako ukocena.:)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
pre 4 minuta, slave74 je napisao:

Jos da su te oborili. Pa napila bi im se krvi. Onako ukocena.:)

Bih brate, nisam mogla ni da se radujem kako dolikuje, rekla: "Dajte mi taj papir, hladno mi je, idem kući". E kad sam se otkravila tek tad sam se radovala. Otprilike 2 dana kasnije :)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2799 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Зимска вожња ми више служи да ме мине жеља и мало мотор да подмажем. Нека клупа, чај у термосу.....100км макс6b38a90dc827ebccd20361d1f42ba139.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 13
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 644 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Pa voznja po hladnom vremenu nije vise nikakav izazov. Oprema je toliko vec dobra da nema sanse da ti bude hladno. Jos ako imas kao ja grejace u sedistu i rucicama, bukvalno je smesno... A Ja sam pre tacno 34 godine polozio na vespi u januaru na -11 bio sneg do kolena. Kaze pandur gospodine Brdar nisu uslovi za polaganje...ja reko ja cu da polazem makar izginuo. Dovozi instruktor vespu i pred nama pada sa iste...ahahahah ludilo. Sin je ponovio istoriju i polozio je na -9, i jos vozio bez rukavica koje je zaboravio... i polozio...Ruke smo mu vracali u funkciju mesec dana...

Promenio član Bole37
  • Sviđa mi se 5
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 3 minuta, Bole37 je napisao:

Pa voznja po hladnom vremenu nije vise nikakav izazov. Oprema je toliko vec dobra da nema sanse da ti bude hladno. Jos ako imas kao ja grejace u sedistu i rucicama, bukvalno je smesno... A Ja sam pre tacno 38 godina polozio na vespi u januaru na -11 bio sneg do kolena. Kaze pandur gospodine Brdar nisu uslovi za polaganje...ja reko ja cu da polazem makar izginuo. Dovozi instruktor vespu i pred nama pada sa iste...ahahahah ludilo. Sin je ponovio istoriju i polozio je na -9, i jos vozio bez rukavica koje je zaboravio... i polozio...Ruke smo mu vracali u funkciju mesec dana...

Eeee.. A meni odložiše polaganje zbog kiše u oktobru... :D Meni hladno vreme ne predstavlja toliko problem, skuter sam vozila po rastopljenom snegu. Samo da nije klizavo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 644 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Upravo sada, dragan_alumiroi je napisao:

Izazov je zapravo ne zaboraviti koliko je klizaviji asfalt kad je hladan.

Pa zna se vozis na 60%

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: GSR 600, APN 4

Ne vozim ispod 15 stepeni za sada jer mi se brzo smrznu prsti. U planu su grejaci rucki, dosta ljudi ih hvali pa cemo da vidimo. Ida se vozi sve u 16. :jee:

 

Opreznost se podrazumeva. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Par puta mi se desilo zimus da mi zadnji točak pobegne na dodavanju gasa pri izlasku iz krivine... To su bili moji prvi kilometri na velikom dvotočkašu. :) Ali je vredelo jer sam naučila finese, po zimi svaki milimetar gasa i kočnice može da promeni situaciju. Zato, samo lagano, ako već ne možete da čekate proleće, kao ja npr... :D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6315 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Na moto forumu reći da zimi ne treba voziti, sigurno važi za jeres...ali to mislim i to kažem.

Ko (na žalost) mora, ili možda nema drugi prevoz ili drugu opciju...ili konačno želi to da radi, trebalo bi da ima na umu (teško da to može al' ajd') da svojim prisustvom u saobraćaju, verovatnoću da će se desiti nekakva glupost diže u nebesa. 

Da stavimo po strani svu moguću veštinu i opremu, puno toga, u smislu fizike (i hemije) radi protiv dva točka. Sad, ima tu raznih situacija. Super je vožnja sa adekvatnim gumama kroz svež sneg..uopšte, na takvim mestima gde nema drugih učesnika, to je svakako uživancija....ali kaljave i klizave ulice, masne i prljave od kojekakvih gomana, mislim da nisu za motocikl. Imajte na umu i štetu koju stvara rizla i hemikalije koje se posipaju po putevima...jednostavno, mislim da vam je jasno šta mislim.

Po srpski, smatram da je to udaranje svevišnjeg čekićem po jajima...a vi kako vam volja.

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 8 sati, dragan_alumiroi je napisao:

Izazov je zapravo ne zaboraviti koliko je klizaviji asfalt kad je hladan. Tj, i podloga i gume.

Ne bih se složio da je problem u asfaltu, ako govorimo o suvom vremenu, već u gumama koje usled niskih temperatura postaju tvrđe i gube svojstva. To je i glavni razlog zašto se korišćenje zimskih guma preporučuje na temperaturama nižim od 8 stepeni bez obzira na uslove na putu. Malopre sam u drugoj temi diskutovao sa kolegom o auto gumama pa mi je zato ovo zapalo za oko. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 746 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Delim misljenje da zima prosto nije za dva tocka, ko mora uredu. Al sve ostalo je nepotrebno stavljanje glave u torbu, narocito na otvorenom drumu, a i treba 00 sacuvati :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre sat vremena, Zarkela je napisao:

Delim misljenje da zima prosto nije za dva tocka, ko mora uredu. Al sve ostalo je nepotrebno stavljanje glave u torbu, narocito na otvorenom drumu, a i treba 00 sacuvati :jee:

Ja ne moram ali 'oću, kad god mogu :)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 644 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Voznja u zimskim uslovima nije preporucljiva. Ali ako bas morate ili volite ispuste vazduh u gumama na dozvoljeni minimum, zbog radi boljeg gripa.. Ne dovoditi se u situacije gde naglo kocimo. Po ledenoj kisi i snegu ni takozvani bog ne pomaze.:moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2014 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Ma ja moram pa kud puklo da puklo, desetak godina unazad mi je motor na dohvat ruke tu,

cim imam vremena a vidim sunce napolju, oblacim se i gas...

vozio sam cak i na minusu, nista strasno, samo dobra oprema i da je suvo. I svaler gas (i kocnica) naravno.

E, pre neki dan sam oterao motor na spavanje kod drugara i nije mi bas blizu stana gde zivim trenutno,

tako da ove zime ne znam sta cu kada se pojavi sunce...

tri dana prodje a ja vec kriziram, dobro je pa je kisa napolju, maaalo mi lakse zato.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2799 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ја се дивим кад чујем како људи ставе мотор у зимовник. А ја стално неке обавезе да се испоштују.....немаш мира никако a6c74ba6ee4173fbb05e019306406e21.jpg333a24e331aa46ca13f81464a63888d6.jpg5fe80db90b866bb95094240f7bbb1b2c.jpga5572fe93c0b2e53882afbf11ed1f1c6.jpg412b09757452b6c7ada421762af3cc07.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2014 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 1 sat, BaneVuk58 je napisao:

a6c74ba6ee4173fbb05e019306406e21.jpg

Ua! Fotomontaza! Eno ga tamo neki zeleni Kwikasfuki isti kao moj, a ne secam se da sam bio tu!:lol:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
2 hours ago, BaneVuk58 said:

Ја се дивим кад чујем како људи ставе мотор у зимовник. А ја стално неке обавезе да се испоштују.....немаш мира никако emoji23.pngemoji23.pngemoji23.pnga6c74ba6ee4173fbb05e019306406e21.jpg333a24e331aa46ca13f81464a63888d6.jpg5fe80db90b866bb95094240f7bbb1b2c.jpga5572fe93c0b2e53882afbf11ed1f1c6.jpg412b09757452b6c7ada421762af3cc07.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

 

Ју, ју, што лееп овај сребрнко скроз десно :ljubav::yamaha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja