Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio x9 200

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

Pozdrav svima nov sam na sajtu, već duže vreme imam problem sa skuter piaggio x9. Motor sam normalno vozio ugasio ga kad sam ga ponovo upalio radi u leru lepo ali neće da primi gas uopšte. Promenio sam filter goriva, čistio karburator i dalje ista priča.. Pregledao kaiševe sve je to na svom mestu ali gas uopšte ne prima. Jedan majstor sumnja na CDI JA nisam u mogućnosti da probam drugi cdi jer je on na kod ključ kod mene, a i motor je u jednom trenutku proradio kad smo ga penjali i skidali sa prikolice radio je minut i opet ista priča. Pa neko ko se više razume da li je moguće da CDI pravi problem? Hvala unapred

IMG_20210210_174328.jpg

IMG_20210210_174339.jpg

Promenio član Stefan 3fke
Dodao slike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ne smem da tvrdim, nisam majstor, ali na prethodnom skuteru identican kvar. Mikro rupica na membrani karburatora ! Stavio drugu, sve normalno.

Da je CDI, mislim da ne bi ni upalio. Opet kazem, nisam majstor...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
Moram da probam da promenim membranu, i ja isto sumnjam da je uopšte CDI nebi ni upalio motor. A motor pali na prvu.
Узмеш мембрану у мало је развучеш у руке, ако постоји рупица постане видљива. (значи развлачиш мало). Ја и њих санирам али само ако нема могучност за нову.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

Поступак је ист како лепљење рупе на унутрашњу гуму тркачког бицикла. Њихове лепенке су танке и савитљиве, а лепило савршено. Искројиш мало парче, обрусиш мало мембрану на месту где треба да се лепи, искројиш парче од лепенке и залепиш лепком који је у сету. Кад се осуши остругаш допунски лепљени део да би био тањи и савитљив. Ја стругам дремелом ПАЖЉИВО, поступак је пипав али учинковит.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

И мени "један према око" личи на то, провери сису за вакум на гумену спојку, и она је лепљена, не сме да се окрече, да излази руком. Провери дали главни шибер вуче иглицу према горе, можда је пао осигурач па шибер иде а иглица стоји а при том не отвара главну дизну. Не знам шта још да те саветујем. На карбу у пределу мембране има један пластични "чеп" а у њему парче сунџера као да филтрира ваздух који улази и излази, провери да није пун прашине па нема проточности. И кад провераваш мембрану провери поклопац на јако светло, зна да буде пробушен у средини где натеже пружина.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Zdravo društvo ponovo ja, i dalje nisam uspeo da rešim problem skidao sam malo pre sve plastike da dodjem do svih kablova na ćopavoj su presečene žice tako da nije ni do nje.. Karburator proveren očišćen membrana dobra ništa mi više ne pada na pamet šta da pogledam, u leru radi odlično ali nikako da primi gas. Ako može pomoć bilo kakva šta još da pogledam.. Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

Провери да није пукла кајла па се магнет померио на касније, тако може да даје ове симптоме.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

На радиилици има кајлу а на магнет засек у ком кајла улази. Дешава се да кајла пукне по дужини и да се магнет измести МАДА, конус би требао да држи тај спој а кајла је за "сваки случај". Ја кад буџам вадим кајлу и померам цео магнет у раније али на површини конуса ставим Локтајт па стегнем и то тера без кајле и никакав проблем. Ово што те саветујем је све "шта би било кад би било", друга је прича у живо и на лицу места али ајд да се проба.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Razumeo sam sad jer sam već skidao magnetne na neke kineske skutete ali to je isto znam koja je kajla u pitanju. Meni je prošle godine majstor menjao namotaje jedino ako nije dobro sklopio nešto pa da se kajla otkinula. Proveriću i to danas. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Bar
  • Motocikl: Pyaggo x9 200 evolution

Poštovani,

Imam pyaggo x9 200,ako ga ne upalim 2 3 dana onda moram verglati po pola sata i to iz nekoliko puta da bi upalio. Inače kad ga upalim pa ugasim onda pali iz cuga. Da li neko zna o čemu se radi?

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja