Jump to content

Moto Zajednica

SYM CRUiSYM α 300

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Otvaram temu sa namerom da predstavim svog novog i prvog dvotočkaša. 

Tokom leta sam prošao kroz neku novu epizodu u životu, rešio sam da posle više od dvadeset godina vožnje svega i svačega na četiri točka okušam taj osećaj i na dva.

Prevashodni cilj mi je bio da uzmem nešto od 50cc, jer mi potrebno prvozno sredstvo za grad. Na kraju sam zaključio da je pametnije da krenem na bilo kakve časove pre ulaska u saobracaj na dva točka i tako sam početkom septembra položio za A2 kategoriju.

U međuvremenu sam 2-3 meseca tražio šta ću da kupim, pratio oglase, išao da gledam skutere. Čega sam se sve nagledao bolje i da ne spominjem. Nisam imao previše poznanika koji mogu da mi pomognu oko izbora polovnog skutera, a sam se ne razumem previše. Odluka je pala da ipak uzmem nov skuter i eto, uzeo sam SYM Cruisym Alpha od 300cc, tačnije 278cc. Nekako sam zatvorio finansijsku konstrukciju i presekao. Bilo je komentara, zašto nisi odmah polagao za A i uzeo ozbiljan motor, šta će ti ta venčanica, ko će to da održava, gde si kupio Kineza i sl. Nisam se previše obazirao, avreme će pokazati da li sam napravio dobru ili lošu odluku. 

Što se tiče samog skutera ne mogu još uvek dati previše utisaka, ali posle početne euforije oni su dosta pozitivni. Sima ide jako dobro, startan je, upravljiv. Vrlo dobro se snalazimo zajedno i u gradskim i vangradskim vožnjama. Svi su me ubeđivali da uzmem Beverly ili HD300, ali ovaj mi se više svideo. Jednostavno mi je legao. Sad je na meni da savladam vožnju i upoznam novog drugara.

 

1664123547944.jpg

1664123547961.jpg

1664123547995.jpg

1664123548009.jpg

  • Sviđa mi se 22
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Čestitamo i aplaudiramo na prvencu! Dobar je SYM, ne bi ga Grci vozili u tolikim količinama da je drugačije.

Sviđa mi se kod SYM-a što je pravi user frendly brend, Imaju lep i funkcionalan i globalni i lokalni web sajt, User manual spreman, service manual može da se nađe takođe, ima puno testova i tekstova ljubitelja po netu... Lepo će ti služiti, verujem.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Baš je lepa mašina, čestitam i uživaj... (i dobro se obuci :D)

To šta ti kažu za A2 kategoriju nemoj da te brine, evo ja sam sa A1 prezadovoljan,

jako je bitno da znaš šta hoćeš i šta ti tačno treba i naravno - novo je novo, ti ga od početka razrađuješ - održavaš...

 

Neka te dobro služi i da se sa uživanjem dugo - dugo voziš ;).

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5705 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Oduvek je bilo: Staro hvali - novo teraj!

 

Sym je paklena masina, ocas posla ti se uvuce pod kozu k'o neki kucni ljubimac. Pamet u glavu na drumu, redovno odrzavanje i ima sit da se navozas njime :takoje:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Aj kad ga malo razradiš, baci info, baš me zanima - U Euro4 varijanti, taj SYM agregat je važio za jedan od najjačih i najživahnijih u 300cc klasi, mogao da nebere do 150 km/h, evo na primer jedan lep tekst ovde. A pišu po netu da je u Euro5 varijanta dosta "uštorojila" motor, i da sad taj model može negde oko 125 km/h.

Ne da je mnogo ni bitno, ali eto, razgovora radi :), baci utisak.

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Vazi! Delicu utiske svakako, pozitivne i negativne.

 

Za sada sam ga vozio do 100-110km/h, nisam hteo vise dok ne prodje taj prvi servis. U salonu su mi rekli da ga samo ne drzim konstantno u prevelikim obrtajima, dok Uputstvo kaze cak da se i ne vozi brze od 60 i ne ubrzava naglo. Mogu samo reci da mu ne treba mnogo do 60, a da ubrzava, ubrzava. :-)

 

"To maximize the scooter’s performance and prolong its service life: The first month or first 1000km is the wear- in period for the engine and components. Avoid rapid acceleration, and keep the speed below 60km/hr"

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

To. Baci pogled i na zategnutost šelni na crevima, da li nešto curi, da li se drže šrafovi na auspuhu i slično, što možeš sam vizuelno da ispregledaš. Sve prijavi na prvom servisu. Guštaj!

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 535 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Е па срећна ти била куповина, купио си одличну макину и супер ће те служити а шта су други говорили баш те брига, мени си све рекао са оним "да ти је легао" ... уживај максимално и пиши нам како се уходавате међусобно.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Hvala, hvala! Zaista, za sada dobro sarađujemo. Nažalost, ne vozim koliko bi želeo, ali gomilamo kilometre polako.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Ukratko utisci posle mesec dana vožnje Sime i pređenih mršavih 500km (uglavnom grad i prigradska naselja). Kako je preporuka da ga "ne arčim" u prvih 1000km, samo par puta sam išao do 120km/h i to ide jako lepo. S obzirom da sam i sam početnik, nije mi još uvek ni prijatno da vozim previše brzo.

Skuter ide jako lepo, dosta kvalitetno odrađen, za sada ništa ne škripi, krcka, trese, lupa, udara. Potrošnju iskren da budem nisam merio, ali uradiću i to. Mesta ispod sica ima baš dosta, trebalo bi da staju dve full face kacige opušteno. Verovatno to zavisi koje kacige, pa ovo uzmite sa rezervom.  

Iako su me ubeđivali da nije upravljiv kao neki drugi, više gradski modeli, ja se lepo snalazim po celom gradu sa njim. U gužvi i van nje. Upravljiv je sasvim dovoljno za mene i za sada.

Mane, pa smeta mi što vizir nije nekih 5-10cm viši. Malo mi smeta buka dok brže vozim (imam i blago oštećen sluh, pa to tek doprinosi opštem utisku), tako da vizir + kaciga (D-Skwal) ne rade previše posao u ovom slučaju.

Drugo, hteo sam da stavim neki držač telefona/navigacije i pojma nemam gde bi ga zakačio, odnosno prišrafio. To moram još da istražim. Treće, malo mi se čini da bi mi mogao biti mekši pozadi. Postoji opcija da se to podesi, ali tek treba da testiram (Rear Shock Absorber Adjustment: This scooter is equipped with 2 rear shock absorbers. Each shock absorber has 4 positions for spring preload adjustment. The standard position is 2.).

Toliko od mene za sada, ako ima pitanja, stojim na raspolaganju. :)

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Igraj se malo sa Shock Absorber pozicijama, da vidiš koji ti najviše godi. Moj suter ima 5 pozicija, a zaključio sam da mi najbolje leži 4-ka, zbog moje težine (92-4 kg). Default je za neke "prosečne" vozače od 70-75 kg. A drugo, treba malo više vremena, odnosno kilometara, da zadnji amortizeri "čučnu", da se laički izrazim, tj. da se lepo "razgaze".

 

Meni je viši vizir obavezna oprema, to pod obavezno. Mnogo mi smeta vetar i zviždanje. Zamara me taj zvuk i dekoncentriše.

Ebiga, kažu ljudi, koji ćeš onda na motor ako ti smeta vetar, ali tako je kako je.

Givi nije mnogo ni skup za tvoj skuter, kako zna da bude, ali je i dosta visok:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

E, pa tako sam i razmišljao. Da mu dam fore da se "raskravi" malo. Ja spadam u te prosečne, zamalo... trenutno sam na 80kg. :lol2:

Sve je hladnije, pitanje koliko još fore imam da vozim. :ups:

Hmm... hvala na predlogu za vizir, razmisliću i o toj varijanti. Upravo to što si opisao, jako dekoncentrise i zamara žviždanje. Dobro, mozemo da budemo ražmaženi, šta fali. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Možda bi ti i neki dodatak, tj. deflector za vizir vršio nuždu. Kažu ljudi da to pomaže, ali nikad nisam probao. Nekako mi sigurnije deluje normalni povišeni vetrobran.

A vozi koliko god da ti nije prehladno :) Ja idem na posao skuterom, i sad nastupa najgori period, pogotovo kad pomere sat. - Ujutru hladno i mrak, kad se vraćam hladno i mrak, a preko dana bude lepih sati, kad ne mogu da vozim, E živote ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Deflektor vrši nuždu, lepo piše.  To je moja kuma jednom davno izvalila u razgovoru, za nešto što pomaže u nevolji, prepevala na "vrši nuždu", i eto, ušlo mi u žargon :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Evo meni deflektor koristi, zgodna je stvar. Baš to da ti smanji šum vazduha u kacigi...

Nisam se još odlučio za veći vizir (zbog estetike) a ovo radi posao.

 

 

1665737338540.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Kod nas ima po oglasima (oko 4.000 din) na Ali-Expresu je nešto jeftinije ali čekaš... možda izađe do 3.000 din.

ja sam taj manji uzeo oko 29cm širine kod nas preko "kupujem-prodajem".

 

 

 

 

 

ovaj za 20 dana stigne navodno.

 

Promenio član RobiNS
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja