Jump to content

Moto Zajednica

Mišljenja iskusnih!!!

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Kruševac

Pozdrav svima.

Raspravljam se sa ortakom koji tvrdi da je BMW 1150 GS , a i ostali BMW motori su ništa posebno da im je cena naduvana , da su preskupi za održavanje i da nema puno mehanicara za njih.

Dok po njemu njegova Yamaha TDM, a i ostali Japanci su mnogo bolji i isplativiji u svemu. 

Nemam i nisam vozio BMW pa me zanima misljenje ljudi koji su vozili ili još uvek voze BMW da li je tacno da je BMW precenjen i je isplativ. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Kruševac
On 2.8.2022. at 7:36, Astral je napisao:

Na slici broj 3 snimana je scena Top Gear-a kada voze po Rumuniji.

prelepa emisija koja opisuje tu lepu zemlju.

 

3.40s

Inace odgledajte celu epizodu ko nije.

 

 

pre 10 minuta, SlobodanR1 je napisao:

Нисам знао да постоји и један мотор који је исплатив :jee:

Pa druže nijedan auto nije isplativ , a kamoli motor. Sve moras da ga održavaš ako hoćeš da ti je ispravno i da registruješ i da sipaš corbu i sve vremenom gubi vrednost samo neki se više kvare neki manje i neki se brže proda neki sporije. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Kruševac
pre 23 minuta, Jupiter je napisao:

Evo ti ga ovde @đunta, jedan od retkih majstora, pa neka ti kaže.

Pa on je majstor on ce mi reci da kupim i onda ima mušteriju više. :)

To ti je kao kod mehanicara za auto svi kao hvale BMW, a vecina vozi Audi. :D

Šalu na stranu vecina ljudi koje gledam na YouTube pricaju hvalospeve o GS e sad zanima me šta kažu mi kažu obicni vlasnici GS jel se neko pokajao što ga kupio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Kruševac
pre 11 minuta, Nole Bg je napisao:

I evo je još jedna zanimljiva temaemoji6.pngemoji6.pngemoji6.png

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Druže preskočiš temu ako ti nije zanimljiva imaš 1000 drugih tema pa ces valjda naci nešto zanimljivo za sebe.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 990 postova
  • Lokacija: Beograd
3 minutes ago, Mura85 said:

Pa on je majstor on ce mi reci da kupim i onda ima mušteriju više. :)

To ti je kao kod mehanicara za auto svi kao hvale BMW, a vecina vozi Audi. :D

Šalu na stranu vecina ljudi koje gledam na YouTube pricaju hvalospeve o GS e sad zanima me šta kažu mi kažu obicni vlasnici GS jel se neko pokajao što ga kupio.

 

@Bole37, i dalje nema zadnju kočnicu i mora da se ocedi kada se pokvasi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1470 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Auto moze biti isplatljiv, auto je na zapadu uglavnom isplatljiv, na balkanu je auto statusni simbol.

Sto se motora i skutera tice pitajte ove dostavljace da li su im motori isplatljivi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ja nzm sta si ti procitao, ali ja sam upravo napisao da je zanimljiva, zapalio si fitilj, čekamo nastavak

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2770 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 14 minuta, Mura85 je napisao:

Pa on je majstor on ce mi reci da kupim i onda ima mušteriju više. :)

To ti je kao kod mehanicara za auto svi kao hvale BMW, a vecina vozi Audi. :D

Šalu na stranu vecina ljudi koje gledam na YouTube pricaju hvalospeve o GS e sad zanima me šta kažu mi kažu obicni vlasnici GS jel se neko pokajao što ga kupio.

 

Pa kako će da se reši rugobe ako ti kaže da se pokajao što je kupio. Poslušaj prijatelja...mudro zbori 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Nemoj da se ljutis al smatram da je glupo pitanje i da uopste ne mora ne sme niti je potrebno o ovome diskutovati. 

 

Svako ko iole zna nesto o motorima, zna da je BMW prvi i svetinja. To nije motor to je pojam svega, pocetak, neko trajanje (zivina) i kraj svega. 

 

Na drugom mestu izdvajam Beneli i CF moto. Sve novi motori bajo moj, pa ti vidi sta ti se vise isplati!!!

 

Na trecem mestu Ducati naravno. Jel gledas ti Moto GP? Jel potrebno govoriti dalje? 

 

Cetvrto mesto KTM. Zar si KTM zaboravio. E druze moj. Pa ti jos nista ne znas o motorima. 

 

Peto mesto naravno Harley Davidson sine moj ili MY SON. This is our fatherland. 

 

Sve ostalo, a pogotovo starije od 10 godine sto kazu nase kolege sa foruma je za otpad. I ja mislim isto. 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 14
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Kruševac
pre 28 minuta, Nole Bg je napisao:

Ja nzm sta si ti procitao, ali ja sam upravo napisao da je zanimljiva, zapalio si fitilj, čekamo nastavakemoji122.pngemoji122.pngemoji122.png

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Mislio sam da si ironično napisao. Sorry. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Kruševac
pre 2 minuta, ser je napisao:

A jel si mislio na 1250 ili bas 1150?

Mislio sam na 1150. 1250 je novo on sigurno se ne poredi sa TDM.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Kruševac
pre 13 minuta, Pingvin37 je napisao:

Nemoj da se ljutis al smatram da je glupo pitanje i da uopste ne mora ne sme niti je potrebno o ovome diskutovati. 

 

Svako ko iole zna nesto o motorima, zna da je BMW prvi i svetinja. To nije motor to je pojam svega, pocetak, neko trajanje (zivina) i kraj svega. 

 

Na drugom mestu izdvajam Beneli i CF moto. Sve novi motori bajo moj, pa ti vidi sta ti se vise isplati!!!

 

Na trecem mestu Ducati naravno. Jel gledas ti Moto GP? Jel potrebno govoriti dalje? 

 

Cetvrto mesto KTM. Zar si KTM zaboravio. E druze moj. Pa ti jos nista ne znas o motorima. 

 

Peto mesto naravno Harley Davidson sine moj ili MY SON. This is our fatherland. 

 

Sve ostalo, a pogotovo starije od 10 godine sto kazu nase kolege sa foruma je za otpad. I ja mislim isto. 

Druže to znaci da sirotinja ne treba da vozi motore. Pa ne bih rekao da je Afrika Twin ili super tenera za bacanje oni ce verovatno da nadžive bilo koji noviji motor i samo im pogledaj cene a stari su po 30 godina.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1470 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Kazi drugu da nemam ni ja para za BMW-a ali ne pljujem po njemu.

Neko vec rece ovde na forumu, nije on skup nego mi nemamo para

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Sukob mišljenja, onih koji su probali, onih koji bi a nemaju i onih koji nisu ništa od navedenog uradili. Opet imaš i one koje boli uvo, nisu naloženi pa voze ono za šta imaju novca. Tako da, ovi naloženi što voze bmw će da vuku vodu k sebi i govoriti da je sve do ja*a, vrh, nema bolje, pun k elektronike, možeš spavati i sam se vozi do adrese... Ovi što nemaju para za kupovinu i održavanje te marke, ali su čuli ili znaju nekoga ko ima, će opet govoriti da je vrrh blablabla.... Ovi što ne znaju ništa o BMWu će da ćute, a one nenaložene će opet boleti uvo, neće komentarisati ništa i opet uživati u vožnji onoga za šta imaju novca... Glupa tema, za natezanje više grupa ljudi...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Kruševac
pre 1 minut, Sharky - Alex je napisao:

Kazi drugu da nemam ni ja para za BMW-a ali ne pljujem po njemu.

Neko vec rece ovde na forumu, nije on skup nego mi nemamo para

Pa 1150 GS je malo skuplji od TDM 900 nije Rec o kupovini nego šta dobiješ za uložene pare. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1470 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Dobijes krs star 15-20 godina u koj treba ulagati, tu je onda definitivno tdm bolja opcija sa finansijske strane, jeftinije je.

Promenio član Sharky - Alex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS
pre 6 minuta, Štef je napisao:

Ovi što ne znaju ništa o BMWu će da ćute, a one nenaložene će opet boleti uvo, neće komentarisati ništa i opet uživati u vožnji onoga za šta imaju novca.....

Bravo 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 1 sat, Jupiter je napisao:

Evo ti ga ovde @đunta, jedan od retkih majstora, pa neka ti kaže.

 

Pre sat vremena, Mura85 je napisao:

Pa on je majstor on ce mi reci da kupim i onda ima mušteriju više. :)

To ti je kao kod mehanicara za auto svi kao hvale BMW, a vecina vozi Audi. :D

Šalu na stranu vecina ljudi koje gledam na YouTube pricaju hvalospeve o GS e sad zanima me šta kažu mi kažu obicni vlasnici GS jel se neko pokajao što ga kupio.

 

 

Neće to Đunta da ti kaže, jer nije majstor u tom smislu kom misliš i kako inače jeste, ne bavim se mehanikom ni zarad para nit zarad slave, već iz zadovoljstva, moje je već prošlo da bi jurio išta. BMW nije za svakog, niti je svako za BMW, vladaju mnogi stereotipi u ovoj sredini, dok ne probaš, ili čak dok ne imaš neko vreme, nećeš steći pravi zaključak. Skoro sam pisao, tekuće održavanje na nivou ostalih marki, teži kvarovi mogu da budu skupu ali su retki i uglavnom potiču od loših ruku, a ne uvek i samo od same BMW marke. Eno ga "moj" motor na putu za Nordcap, prekjuče je negde nakuco 210.000km, star je 15 godina ali je u punoj performansi u svakom pogledu. 

 

Retko ko pređe sa BMWa na neku drugu marku, imam ja dvoje, oboje su na novoj AT, ali očekujem da će se vratiti na BMW, malo malo pa izbace po neki komentar, "nije ko BMW, ili ko što je na BMWu". Problem je što su hteli novije godište a za novac kojim su raspolagali nije moguće naći BMW, zašto i da li je BMW skup, odgovor je na samom tržištu, GS je već dugi niz godina najprodavaniji motorcikl, među najskupljima je, možda i tu "prvak", to su činjenice koje su neosporive, svidelo se to nekom ili ne.

 

Poređenja među modelima ima u dosta tema, svaki motor je za sebe i ima svoje fanove i to tako treba da bude, našta bi ličilo da bude samo jedna marka.

Promenio član đunta
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja