Jump to content

Moto Zajednica

Naselje Stepa Stepanović - Beograd 26.05.2022.

Recommended Posts

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Ruski državljani Sergej i njegova supruga Svetlana imali su težak udes na ulazu u beogradsko naselje Stepa Stepanović. Oboje su iz urgentnog centra prebačeni na Banjicu. Sergej je teže povređen i čekaju ga operacije nakon kojih ću nadam se moći da ga obiđem. Oboje već treću godinu borave u Srbiji i oboje su radili u servisu za BMW motocikle u Beogradu.

 

WWW.BLIC.RS

Jutros je došlo do udesa na ulazu u naselje Stepa Stepanović u kome je oboren jedan motociklista.

 

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

To je A.J. sa foruma?

 

Sad sam na jednoj viber grupi procitao. Uf, bas ozbiljne ortopedske povrede ima ako je sve to tacno.

 

Nadam se da nema zivotno ozbiljnijih povreda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
pre 37 minuta, grafigo je napisao:

To je A.J. sa foruma?

 

Sad sam na jednoj viber grupi procitao. Uf, bas ozbiljne ortopedske povrede ima ako je sve to tacno.

 

Nadam se da nema zivotno ozbiljnijih povreda.

Nije, A.J. je nas covek i trenutno je u Moskvi.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Ta 2 ulaza u Stepu još nisu odnela nijedan život, ali su udesi redovni i to svaki sledeći sve žešći. Do pre mesec dana, dok i ja nisam imao udes, svakodnevno sam tuda prolazio motorom. Uvek, ali uvek kad se pali zeleno na semaforu, a ja vozim ka Kumodražu, nađe se neki degenerik koji misli da čim mu se upali zeleno ima vremena da iz suprotnog smera skrene ulevo ka naselju. To obično i uspe ako neko iz suprotnog smera stoji na semaforu, pa tek kreće, ali ne i ako već ima neku brzinu i nailazi na zeleno koje se pali.

Toj zabuni dobrim delom doprinosi i to što su te dve raskrsnice, naročito ta gornja, baš dosta široke. Nekad je tu bila kasarna i tenkovska brigada, pa su pravljene da razne kamiončine i vučni vozovi mogu lako da smotaju. A i da šleperi mogu da skrenu ka fabrici obuće koja se tu nalazi. 

Danas sam prošao tuda nešto posle udesa. Očistili su srču, ali je ostala povelika mrlja od motornog ulja. Udarac je sigurno bio poprilično jak i nažalost, eto se čovek žestoko polomio. Samo mu je Banjica falila, večito 1000 ljudi čeka u redu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Na banjičkoj ortopediji su. Po rečima doktora: Sergeju će biti operisan 12. grudni pršljen. Karlica mu je sjeb..a skroz. Nosiće eksterni fiksator ruke. Nije životno ugrožen i neće ostati invalid. Svetlani je karlica naprsla ali nije strašno. Ona će za par dana moći da hoda i pustiće je kući...

 

  • Zbunjen 1
  • Tužan 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Sergej je ozbiljan bajker, stara puška.. Džaba, nekad ne može da se izbegne glupost.

Opet, hvala Bogu da nisu životno ugroženi.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Prekjuče sam bio kod njih na servisu. Samo im je još to trebalo. 

 

Ko ima direktan kontakt sa njima ili nekim njihovim neka pita kako možemo da pomognemo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Info od sinoć i jutros od kolege koji ih je obišao:

Sinoć je zavrsena operacija jedne ruke Sergeju. Povrede su lomovi vratnih i grudnog prsljena, karlice i pubice kosti kao i podlaktice druge ruke. Svetlana je sa napuknucem-lomom karlice, visetrukim ubojima i ischashenjima i smirila se pod terapijom.. nisu zivotno ugrozeni..


Stabilno su jutros, Sergeju operacija ruke prosla ok. Videce se koje jos zahvate i koliko zahvata ce vrsiti sledece nedelje.


Podelicu informacije, potrebe i/ili apel ukoliko ustreba pomoc.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
6 hours ago, Direktor said:

Samo im je još to trebalo.

Baš tako, posle svega, još im je i ovo trebalo...

 

Ja u ponedeljak... ceo dan provedosmo zajedno, do nekih 21h... Pomenu, da nema vremena da vozi...

 

U poslednje vreme sam često svraćao do njega, a tu se i upoznah sa našim @yogibear.
Retko dobri ljudi, dobar i pošten majstor.
 

Najbitnije je da im je glava na ramenima ukoliko šta zatreba, pomoći ćemo.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

@yogibear kakva je situacija?

Poslao sam poruke onog dana kada se desilo ali ne bih da im dosadjujem..

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Sergej je imao još jednu operaciju. Zalomljen mu je bio vratni pršljen i to je moralo hirurškim putem da se sanira.
Oboje se osećaju dobro i van životne su opasnosti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
Pre 22 sati, KoleD je napisao:

@yogibear kakva je situacija?

Poslao sam poruke onog dana kada se desilo ali ne bih da im dosadjujem..

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 

Neće ti odgovoriti jer su (Sergej i Svetlana) telefone koristili veoma malo i isključivo za međusobnu komunikaciju. Usled baš restriktivnih mera nisam uspeo da ih obiđem. Samo je jedan prijatelj "na foru" došao do njih i video ih.

 

Kao što je kolega iznad napisao, Sergej je imao dodatnu operaciju pršljena u kome su otkrili "zalomak" koga pre otvaranja nisu primetili. Sve je za sada podneo dobro i van je životne opasnosti. Danas u toku dana ili uveče je u planu da mu se operiše desna ruka.

 

Svetlana je danas puštena na kućno lečenje i oporavak. Dobro se oseća. Od nje ću saznati detalje vezane za udes pa ću ih preneti.

 

Oboje PUNO pozdravljaju sve ljude koji se interesuju za njihovo zdravje i nude pomoć.

 

    

  • Sviđa mi se 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Javila mi se Svetlana, par dana posle udesa, rekla da je ok, da je Sergej teško ali da će biti dobro. Sergeja ništa nisam ni pitao, samo sam ga pozdravio i rekao da se drži.

Ali neću ih više uznemiravati, dosta im je svega, verovatno..

Samo da su dobro.. Javljaj povremeno kako su i naravno otpozdravi i prenesi reči podrške.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Kao što napisah, Svetlana je kod kuće ali ne može da se kreće, boli je karlica prilikom pomeranja i prikovana je za krevet. Oporavlja se lagano a mnogo pomaže i majka koja je došla iz Rusije. Pre par dana sam je obišao i pomogao oko papirologije vezane za otpust i predstojeći oporavak. 

 

Kod Sergeja sam bio prekjuče i danas. Nakon kičmenih pršljenova i leve ruke, operisana mu je i desna ruka i šaka. Nosi vratni imobilizator (kragnu), na levoj ruci mu je eksterni fiksator, dok mu je desna ruka u gipsu. Po svemu sudeći izgleda da će i na nju montirati pomenuti fiksator. Karlica mu je dosta stradala tako da je za sada neophodno totalno mirovanje. Zbog toga je Sergej u predelu kukova i vezan za krevet. Teško mu pada to što ne može da se mrdne. Sa druge strane, posete i telefon sa slušalicama mu mnogo znače. Još nema indicija kada će biti pušten na kućno lečenje i oporavak.

 

Oboje mi kažu da kontakt sa vozilom nikako nije mogao da se izbegne. Čovek im je bukvalno preprečio put par metara ispred njih. Svetlana je preletela pa je zato i bolje prošla... 

  

  • Tužan 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Au, čoveče..

Jel treba nešto da se pomogne?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@yogibear, Na BMW bokser viber grupi gde sam i ja član, čovek je linkovao Svetlaninu objavu sa Fejsa na ruskom jeziku, kratko navodeći da ona moli za novac, nije naveo jel za operacije ili za život. Pošto si im ti blizak, možda bi mogao da napišeš o čemu se radi i da pokreneš akciju sakupljanja pomoći i na forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

@đunta sve znam, pojasniću da ne dođe do zabune. 

 

Iako u veoma nezavidnoj situaciji, Sergej i Svetlana nisu ni jednog trenutka molili ili tražili novac. Koliko god da nisu širili vest šta im se dogodilo, vest je stigla i do njihovih prijatelja u Rusiji. Masa ljudi, kako rodbina, prijatelji, poznanici, tako i kolege motociklisti su krenuli da bombarduju njihove FB profile i telefone sa raznim pitanjima i ponudama za pomoć. :care: Zbog situacije u kojoj se nalaze i nemogućnosti da svima ponaosob objašnjava situaciju, Svetlana se na njenom FB profilu obratila na ruskom jeziku ljudima iz Rusije, ukratko sve objasnila šta im se desilo i uz veliku zahvalnost na ponuđenoj pomoći postavila br. računa u Rusiji za sve koji su to tražili, odnosno za one koji su izrazili želju da finansijski pomognu. 

 

E sad, pošto njenu objavu vide svi njeni i Sergejevi (pošto je tagovan) prijatelji u Rusiji, tako su tu objavu videli i prijatelji u Srbiji. "Gugl translejt" je odradio svoje i naravno, brzinom svetlosti je objava završila i po BMW Viber grupama... Iako su me poodavno ubacivali u razne grupe, tako sam poodavno iz njih i izlazio (podržavam i nemam ništa protiv, ali nije to za mene). Uprkos tome, znam masu ljudi i znam šta se u njima dešava. Za svaku pohvalu je to što su se baš iz jedne mnogoljudne BMW Viber grupe ljudi veoma brzo organizovali, prikupili neka novčana sredstva i poslali jednog čoveka da ih uruči Svetlani na ruke. :care: 

 

Najveći problem će predstavljati postoperativni period i period oporavka kod kuće. Osim stana koga moraju da plaćaju i osnovnih životnih troškova, biće tu masa previjanja, inekcija, pregleda, snimanja... a oni (pogotovo Sergej) neće još duži period biti radno sposobni. 

 

Ne bih ništa pokretao, ali ako postoji bilo kakva želja, volja i ideja, makar i od strane pojedinaca. Na raspolaganju sam. 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

BMW populacija se preorjentisala na 3 Viber grupe, sa skoro 700 članova, preneo sam šta je objavljeno  sa dobrom namerom, tim pre jer sam i sam prošao nedeće zbog zdravsrvene tegobe i bio van stroja i prihoda jedno 10 meseci i znam kako je. Ja ću onda preko grupe pružiti pomoć.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Iako još uvek zbog povrede karlice ne sme da hoda, Svetlani je bolje i po malo počinje da sedi. Pošto su je otpustili iz bolnice sa komadićem stakla u desnoj podlaktici, to staklo je počelo da žulja i smeta a sama ranica sporo zarasta. Juče (vidim da je prošla ponoć) sam baš bio kod Svetlane kako bih je odveo ponovo na Banjicu da joj izvade to staklo. Silazak niz stepenice a kasnije i penjanje uz iste koje vode od i do njihovog stana je bio pravi mali izazov (vidi slike), pogotovo što sam Svetlanu od stana do auta i nazad nosio na svojim leđima. Ajde što ja iznesoh Svetlanu, ali kako ćemo Sergeja kada ga puste onako izlomljenog, zaista ne znam. :neznam:

 

20220616_143316.thumb.jpg.64d8f65df9199346e307c348224b4cfb.jpg

 

20220616_143336.thumb.jpg.b5ee9d380cf821a500a47896f100b3ec.jpg

 

Juče je ortopedija na banjici bila dežurna tako da je bio haos. Na prijemu haos, operaciona sala, odnosno sala za intervencije je bila prebukirana, ispred nje mnoštvo ljudi koji su čekali intervenciju... Nakon više od sat i po čekanja jedva nahvatah hirurga koji mi je nakon što sam mu sve objasnio izašao u susret. Ubaciše Svetlanu između dve veće intervencije i za 5 minuta rešiše problem. Iako su malo "negodovali", uz zahvalnost im ostavih dve kese hladnih sokova koje kupih u lokalnoj prodavnici, čisto da dođu malo k sebi u onom haosu i vrućini. Zaista, sve pohvale za hirurge, lekare, osoblje... :care:

 

Juče su Sergeju takođe ponovo operisali obe ruke. 5-6 sati je sve trajalo i sve je prošlo kako treba. Na levoj ruci su mu opet montirali eksterni fiksator, dok je na desnoj gips. Iako je sve ok, iako je primio lekove, Sergej bukvalno jauče usled bolova. Kaže da su bolovi ovaj put jezivi i da nikako ne može da nađe položaj za levu podlakticu. Kako god bi namestio ruku, one žice bi mu zatezale kosti, mišiće, rane... :( Uspesmo da organizujemo posetu Sergeju, tako da Svetlanin boravak u bolnici iskoristismo i da je odvedemo do njega. Fotografiju objavljujem (naravno) uz njihovu saglasnost.

 

20220616_182348.thumb.jpg.81cc24bcde1462b2383325abefc11598.jpg

 

Svetlana je ponovo kod kuće a Sergej ostade u bolnici na daljem lečenju. Naravno, nastavićemo sa posetama, a ja ću zbog svih koji se interesuju ovde objaviti čim se nešto bitnije bude desilo.

    

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja