Jump to content

Moto Zajednica

Terazije 16.6.2022. po podne

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Prosao sam kad je kamion parking servisa vec bio tu da skloni auto i motor. Zna li se kako je decko koji je vozio motor, kako je doslo do sudara?

Screenshot_2022-04-16-19-02-49-518_com.instagram.android.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1960 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

U pitanju je naš kolega sa foruma Ivan F.

 

Vozač automobila (početnik) je stao da pokupi neku devojku, kad ju je pokupio umesto da stane i sačeka semafor...mali neuki gelipter je prošao kroz crveno svetlo i tad je Ivan sa pravom prvenstva (zeleno svetlo na semaforu) naleteo na njega.

 

 

 

 

  • Zbunjen 1
  • Tužan 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1960 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Još je na UC, radi se dijagnostika, polomljena ruka, povreda kolena i skočnog zgloba..nadam se samo ugruvavanje. Nadam se da neće zameriti što iznosim...on je dobro ovako, sva sreća nosio je opremu koja je prilično odradila posao. Od motora ništa ostalo nije osim zadnjeg kraja...

 

I jeste...iz Kladova je...''najpoznatiji bajker Kladova'' :D 

 

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Čuo sam se sinoć sa Ivanom, kad sam video temu, odmah je odgovorio.
Dobar je (i fizički i duhom), par šala, onako, malo da dignemo raspoloženje, čekao je da mu nameste ruku, al sve ostalo je dobro.
Dogovaramo se 5 meseci da se vidimo, da zalijemo moj novi motorin, i nikako, jedno vreme se vratio u Kladovo, pa sad opet u Bg. Planirali letos vožnje, druženja, i u trenutku paf... Ništa, @Ivan F. uvek možeš da mi budeš suvozač :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1502 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Slazem se ali sta planirati kada ti je zeleno na semaforu, ako ces da kocis na svako zeleno da vidis ima li neke budale jebes i voznju i sve, drugo rizikujes da te neko opali odpozadi.

Pocetkom 90-ih znam za par slucajeva gde su ljudi pravili sranja u saobracaju a i van njega, policija ih odvede u Belu kucu (kod Bogoslovije) kazu da je postojala prostorija za to, dobro ih izmlate pa tek onda procedura kod sudije i ostalo po zakonu.

 

Neko ce reci da tako i nevini najebu, ne, zna policija dobro da proceni, ne brinem se za to.


Sinoc klinac u Borci, drogiran i pijan prodje na cisto crveno kolima i najebu jos 3 auta koja su isla na zeleno. Takvog bi ja drzao u podrumu i tukao svaki dan.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
Slazem se ali sta planirati kada ti je zeleno na semaforu, ako ces da kocis na svako zeleno da vidis ima li neke budale jebes i voznju i sve, drugo rizikujes da te neko opali odpozadi.


Upravo tako! Ponekad kada se kockice slože, nikakva predikcija, četvoro očiju i decenisjko iskustvo ne pomažu, na žalost.


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1960 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ovaj slučaj je čist primer neadekvatnog sistema edukacija u kombinaciji sa ubogim sistemom koji ne funkcioniše zarad vozača. 

 

A ono najvažnije...defanzivna vožnja je u današnje vreme OBAVEZNA dva ili četiri točka, nebitno. Prosto iz škola izlaze klinci koji su sve samo ne sposobni da voze, čast izuzecima ali kad se vide poslednje dve nedelje kroz samo dve kontrole motociklista sve je jasno. O vozačima automobila ne treba trošiti reči...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2828 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Jedina edukacija je šurenje po džepu.Džaba priča i opomene. Pa ćim pređemo granu mnogo smo fini i kulturni. Ovde te kazne 5 soma pa još ti oproste pola ako platiš za osam dana.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 694 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006
Pre 1 sat, tomamega je napisao:

 


Upravo tako! Ponekad kada se kockice slože, nikakva predikcija, četvoro očiju i decenisjko iskustvo ne pomažu, na žalost.


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Verovatno sam smorio više sa istim, al mi je sveže i voleo bih da podelim, vezano za moj udes od pre 10

dana: vozio lagano, oprezno, bez žurbe, na potezu vidokruga samo ja i auto sa kojim sam imao kontakt, posmatrao sam ga 10ak sekundi dok sam mu prilazio sa jedva 50ak na sat, utvrdio da nema naznaka za pokretanje, i tik što sam mu prišao, kreće, sekunda i po' on me udara, i ja i motor letimo ko kifla.

Kad je žuta minuta, nema predvidjanja, nema vremena za reagovanje. Samo onaj kome se desilo zna.

Analizirao sam posle, ni na koji način svojim ponašanjem u saobraćaju nisam ovo mogao da izbegnem.

Šah mat, i to je, na žalost, to.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
2 hours ago, Sharky - Alex said:

Sinoc klinac u Borci, drogiran i pijan prodje na cisto crveno kolima

 

Pre sekunde sam hteo da napišem u drugoj temi da je droga najjeftniji porok.

Na Terazijama sam 1000 puta pomislio da je odlično što nema više poginulih, obzirom kako se svi ponašaju u saobraćaju. Ogroman je broj vozila, pa to donekle i utiče pozitivno jer smanjuje brzinu.

Pre par godina je bilo ubičajeno da kod Moskve stoji policija sa uključenom rotacijom, ne znam da li su zaustavljali i/ ili sa kojim ciljem ali je bilo dovoljno da se svima podigne pažnja i da se niko ne zaustavlja nepropisno niti da pravi druge ispade tipa levo skretanje i polukružno gde je nedozvoljeno.

Sada ispred Meka stoje sigurno 3-4 deliverija i još 2-3 auta sa sva 4, taksisti skreću levo u Balkansku. Ovaj auto je verovatno skrenuo levo preko 3+2 trake i još na crveno, mada je valjda računao da u njegovoj traci nije crveno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2828 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Evo jedan šah mat. Vozio iza drugara. Čovek uredno dao migavac, svirali i ...djoka. Deda 0.6 promila. Srećom prošlo sa dobrim ugruvavanjem i ako je za fajdu dobrom odštetom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Kako nam je Ivan F.? Nema ga od nezgode, a i ranije.

Je li neko u toku?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja