Jump to content

Moto Zajednica

Predlozi za moto godišnji odmor (2000+ km)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Pozdrav kolege

Ove godine su se konačno neke kockice uklopile za pravi moto godišnji odmor pa su mi potrebni predlozi.

Na raspolaganju imam 10 dana i budžet od 1000 eura + rezerva na kartici od 800 eura.

Termin je fleksibilan a obuhvata drugu polovinu maja i ceo jun.

Nisam vakcinisan a PCR test ću odraditi po potrebi.

Što se tiče rute znam samo da ne može biti SFRJ (to svakako vozam u produženi vikend varijantama). Ono o čemu ozbiljno razmišljam je komplet Bugarska i Rumunija ili neka varijanta Turske. Priželjkujem Alpe ali zbog trenutne situacije to verovatno neće biti moguće ni ove godine. 

Voljan sam i za neku malo jaču egzotiku (Tunis ili negde na istok) pa da dignem dodatni kredit i iskukam mesec dana neplaćenog odsustva u firmi ako bi se našlo neko blesavo društvo za tako nešto. Jbga jednom se živi ;)

Uglavnom putujem solo ali je društvo uvek dobro došlo na celoj ili pak delu rute.

 

Promenio član baneBP
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
On 8.2.2022. at 9:54, baneBP je napisao:

 Priželjkujem Alpe ali zbog trenutne situacije to verovatno neće biti moguće ni ove godine. 

 

 

E sto volim da čitam tvoje predloge za putovanja i ponesto usput prepisem od tebe.

 

U nedelju gledam i slusam na tv izlaganje direktora YUTA, rece da se sredinom marta u eu odrtava neko sastančenje kako bi se max pojednostavila turisticka putovanja ove godine, konkretno je spomenuo i italiju koja je zatvorena za nas rekavsi da ocekuje normalizaciju i pocetak prodaje turistickih aranzmana i za tu destinaciju, italiju, vec od pocetka aprila.

 

Generalno, reče on, kraj marta je krajnji rok kada ce se znati sta i kako ove godine ali da on licno ocekuje ukidanje svih zabrana i da će VAKCINISANI  moci da putuju bez ikakvih ograničenja.

 

Ovi drugi ce moci sa testovima tako da mozes razmisljati i u pravcu alpa.

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Kako sad stvari stoje sa ovim svakodnevim povećanjem cena benzina izgleda da cu ja u maju/junu moj godišnji provesti na biciklu.

Šalu na stranu sa ovakvim cenama izgleda da za ove moje novce najbolje mogu da prođem u Turskoj. Tamo su cene benzina, smeštaja i hrane najprihvatljivije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Bane, pratim pomno ovu temu i priču. Neću ništa sugerisati ako ne budem učesnik u turneji. Čekam da se razvije kompletna priča oko rute i termina i ako se ukopim javljam se kao učesnik. Ja sam planirao Sloveniju i bližu okolinu cca 5 dana negde u maju, a ovakvu rutu malo kasnije, ali ko zna šta nam donosi vreme, korona, cene.....:neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1295 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Kako sad stvari stoje sa ovim svakodnevim povećanjem cena benzina izgleda da cu ja u maju/junu moj godišnji provesti na biciklu.
Šalu na stranu sa ovakvim cenama izgleda da za ove moje novce najbolje mogu da prođem u Turskoj. Tamo su cene benzina, smeštaja i hrane najprihvatljivije.
Izgleda da će Turska biti hit ove godine i ja razmišljam u istom pravcu.
Egzotičnije i izazovnije, a bagatela cena goriva i smeštaja.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Racunica je jasna i potvrdjena vise puta na forumu, a i u mom slucaju. Zapad po danu voznje u proseku oko 100 evra, Istok oko 50 evra (gorivo, hrana, smestaj... ) .

 

Ako hoces egzotiku moj glas ide za Tunis, a zakacis na tom putu i malo Sicilije i Amalfi obale. U jednom smeru trajekt iz Salerna, u povratku izadjes u Palermu. Trajekt ti je oko 300 evra ukupno, tu racunam i trajekt do Barija i nazad. Smestaj u Tunisu nije skup i sve to moze da se uklopi za pristojan novac, ali je optimum dve nedelje. Tura oko 3.500 km. 

 

Druga varijanta Dolomiti, Alpi, pa za Maroko. Treba malo vise dana i novca od prve varijante. Mana je i minimum 1.500 km auto puta. Tura nekih 4.500km.

 

U Italiju nema turistickog ulaska sa nasim pasosem, ali postoje neke indicije da ce uskoro moci. 

 

Ako planiras Tursku i mozes da se nategnes za dane i novac onda krug oko Crnog mora i tu ces dobiti najvise za iste, cak i manje pare. Rumunija TA i TF, Moldavija, Ukrajina, pa kroz Rusiju do Socija. Onda trajekt do Batumija, Gruzija i ulazis na sam istok Turske, pa nju prosaras lepo. Onda nazad kroz Grcku ili Bugarsku.  Optimum za ovu turu je nekih 6.500-7.000 km i dvadeset i kusur dana, ali imas svasta da vidis. Mana je sto ima nekih monotonih deonica kroz Ukrajinu i Rusiju, a i sto raste tenzija izmedju njih. Postoji rizik da te mobilisu :lol:,  ali je gorivo dzabica. 

 

Kako god gledaj da ides sa nekim, jer nije bezbedno ici sam na ovolike ture, ali opet nije lako ni naci nekoga sa kim ces sve uklopiti i biti na istim brzinama i talasnim duzinama. 

 

I ova Korona sve komplikuje, ali verujem da ce biti prostora za lepu turu. Srecno:takoje:

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Kako se gorivo krece izgleda da cemo i u Srbiji tesko da se uklopimo u 50e dnevno a kamo li negde preko

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Pošto sam proputovao skoro celu Evropu sa motorom, rekao bih da je Španija najbolja moto destinacija. Trajekt Djenova-Barselona. Voziš Pirineje, 7 dana je taman da ih lepo obidješ. Cene duplo manje nego na Alpima a voznja mnoooogo bolja. Mislim da bi se uklopio sa 1000€, sve zavisi od cene trajekta. Problem je kurona aušvajz, to se ne zna kakva će situacija biti. Razmisli o Grčkoj, mnogo lepih vukojebina ima i tamo, pretpostavljam da to tražiš? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 248 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Baš vam zavidim...ja ako uvatim jedan dan slobodan ovo lito i napravim đir do Žabljaka i nazad biću sritan. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS
36 minutes ago, Gajo Sevojno said:

Pošto sam proputovao skoro celu Evropu sa motorom, rekao bih da je Španija najbolja moto destinacija. Trajekt Djenova-Barselona. Voziš Pirineje, 7 dana je taman da ih lepo obidješ. Cene duplo manje nego na Alpima a voznja mnoooogo bolja. Mislim da bi se uklopio sa 1000€, sve zavisi od cene trajekta. Problem je kurona aušvajz, to se ne zna kakva će situacija biti. Razmisli o Grčkoj, mnogo lepih vukojebina ima i tamo, pretpostavljam da to tražiš? 

Bilo bi mi korisno da predložiš neku "vukojebinu" po Grčkoj sa lepom prirodom. ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS
5 hours ago, baneBP said:

Da to je ta ruta o kojoj sam razmisljao

Nije loše, ali deo Bukurešt-Deva je grozno opterećen prometom, a i dosadno je. To im je glavni pravac za zapadnu Evropu. Koriguj malo.

Promenio član jovan.v
Pravopis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Momci hvala vam svima na odlicnim informacijama :takoje:

Maroko i Spanija su za sad van mog opsega.

Tunis mi je jako zanimljiv i donekle teoretski izvodljiv ali jbga prakticno je vec druga prica jer je Italija pod znakom pitanja a Tunis trazi pored PCR testa i obaveznu samoizolaciju od 7 dana.

Rusiju i Ukrajinu za sada ne diram dok ne vidim kako ce se ova konfliktna situacija zavrsiti. Voznje po Rusiji ce biti u narednim godinama to je sigurno.

O Grckoj nisam razmisljao ali sam siguran da ima jako dobrih puteva. Dobra ideja svakako. Mogla bi neka kruzna tura kroz Crnu Goru i Albaniju dole 3 dana pa 7 dana u Grckoj i voznja nazad preko Makedonije.

Alpi  su mi bas velika zelja pa makar i na brzaka 5 dana pogotovo ako se  ide i na Gross a drugih 5 dana bi onda potrosio na Karpatima. Zoki imaj me u vidu za Sloveniju ako ti treba drustvo.

U svakom slucaj odluku moram doneti do pocetka aprila da bi se mogao organizovati.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Motocikl: Dl 650/22

Mi još uvek gajimo nadu da će moći na trajekt iz Barija ili Drača za Bari pa lagano obalom Jadrakskog mora.

Povratak od trenutne volje :do Dubrovnika pa na Trebinje ili Zagreb auto put.

Dobro je sto nada zadnja umire.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Samo da dolijem ulje na vatru...

Centralna i severna Grčka obiluju prelepim putevima i pejzažima. Skoro sve je pokriveno sa streetview, pa može da se pogleda. Uz to Peloponez je odlična destinacija za početak i kraj sezone, u sezoni je pretoplo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1543 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Pošto mnogi članova foruma imaju svoje "nedosanjane snove" za koje se nadaju da će se ove godine realizovati (makar delom), zamolio bih iskusnije kolege da budu malo konkretniji i, uz predlog, naprave i rutu, onako kako je gore ponudio JeftaNS.  Još kada bi, uz rutu, naveli i POI koji se nalaze uz rutu, ono zašto baš tuda... :care: 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

A kako vam zvuči varijanta da se plati avio karta do Kanarskih ostrva. Tamo se bukira smeštaj na dva - tri dana, rentira se motocikl, obrne ostrvo par puta i aj kući?

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
1 hour ago, DraganNS said:

Pošto mnogi članova foruma imaju svoje "nedosanjane snove" za koje se nadaju da će se ove godine realizovati (makar delom), zamolio bih iskusnije kolege da budu malo konkretniji i, uz predlog, naprave i rutu, onako kako je gore ponudio JeftaNS.  Još kada bi, uz rutu, naveli i POI koji se nalaze uz rutu, ono zašto baš tuda... :care: 

Mogu uvek da pomognem u kreiranju rute, konkretnim predlozima, ali svako mora da je pravi za sebe, spram svojih sklonosti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ima Jevta još;)

 

WWW.GOOGLE.COM

radna verzija

 

WWW.GOOGLE.COM

Tatre plan

 

WWW.GOOGLE.COM

Stara planina oko Pirota,Vlasinsko jezero,besna kobila...

 

 

WWW.GOOGLE.COM

Turska

 

 

 

 

WWW.GOOGLE.COM

Mostar-Krka-Una-Plitvice

 

 

 

Promenio član JevtaNS
  • Sviđa mi se 13
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja