Jump to content

Moto Zajednica

Honda ADV 350

Recommended Posts

  • Drug član, 3006 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nisam vozio ADV, ali koliko čitam, mnogi se žale da je tvrd skuter. Ali da "omeknu" amortizeri nakon nakog vremena, pa bude bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 978 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
Pre 7 sati, QmBGD je napisao:

Ako hoću Hondu, onda ADV, koji mi se mnogo manje sviđa od Forze i dalje, ALI to bolje ogibljenje na ADV mi je veliki plus, kao i položaj sedenja. Na Forzi je baš nisko korman i ne može da se podigne (prema rečima prodavca). Na Xmax se isto smestim jako lepo.

Čak nemam predugačke noge iako sam 188cm, ali na Forzu ne ide...

Probaj Forzu 750 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Meni ne smeta, ne mogu da kažem da mi je bio nešto od koristi na Beverlyju. Da su mogli da ga stave, jesu, ovako imam samo indikator da li je visoka temperatura rashladne tečnosti.

 

Promenio član termogedzo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350
Quote
34 minutes ago, stikis said:

Nije mi samo jasna ta logika bez tem? 
Ne volim ni jednu masinu da "stisnem" dok ne nabije radnu temp.

 

 

Jbg, ovo je skuter... Kako god ga vozio. prosek ti je 6000 o/min sa fabričkim prenosom... napravljen je da bude twist&go. Upališ ga, radi 30ak sekundi i vozi.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: N.Bg-Zemun
  • Motocikl: Honda ADV-350 , BMW R1250RT

Pozdrav Drugari...

Ponosni sam vlasnik Honde adv350 od aprila 22'...presao oko 7k7km..

visok oko 1.80m i oko 100kg+

 

citajuci vase komentare evo reko i ja da napisem koju rec...

odlican motor-skuter..fali malo snage..ali malo..ili da smrsam pa ce ici bolje..hahahaha

prvi utisak kad sam seo...tvrdo sediste(novo)...ogibljenje tvrdo(novo) svaku rupu na nasim savrsenim gradskim putevima sam osetio...van grada gde su znatno bolji putevi lezi ko besan...gume bi mogle da budu malo mekse..zastita od vetra je ok do nekih 80-90km/h..posle duva..fali jedno 8-10cm da je vislji i prebacivao bi vazduh preko glave..sto se da resiti sa dodatkom za vizir ili drugi vislji veci vizir...

trebalo  mi je par dana da se priviknem na adv-a jer sam vozio do sada samo motore..prvi mi je skuter

prvo kad sam seo i krenuo,hteo sam da promenim brzinu i stisnuo levu rucku..kocnicu i nogom kao menjao brzinu...hahahahaha..ali to sve nije bitno..hahaha..

Motor-Skuter za svaku pohvalu.

Ubrzava odlicno..za grad odlican..moze i da se provlaci lepo po gradskim guzvama..

Potrosnja po gradu 3.5-3.9l/100km...na otvorenom pri prosecnoj brzini 100-120km/h oko 3.3l-3.5l/100km.

Upravljivost odlicna..dok sam se navikao i provalio..osetio tezinu..teziste motora.

Mesta za noge ima sasvim dovoljno i za krace i duze putovanje.

Sediste ok(za moj pojam tvrdo)ali se vremenom razgazilo..mada kad suvozac-ica sedne..ako se povuce skroz do kofera oseca se mala nelagodnost,kao da zadnji kraj leluja..ali ako sedi blize vozacu..tad je sve ok..ne osecam je uopste.

Mesta ispod sedista i u koferu ima koliko hoces..i prase staje ispod sedista sa sve raznjem..hahaha.

Kofer je lupkao po rupama..ali sam bio u Delti i sredili su to.

Pregrada sa leve strane ispod volana,ima usb-c i odlicna za krpicu,rukavice i telefon da se puni.

KeyLess sistem odlican..i kofer na dugmence se otvara.

Displej pregledan i po suncu i po kisi.

Nemam iskustva voznje po kisi..uhvatilo me par puta tu po gradu malo..nisam nesto pokisao mnogo..noge zasticene.

Kocnice odlicne..abs odlican..sistem za proklizavanje odlican.

Sto se tice putovanja...kad sam sam ide savrseno..Ibarska i lokalni putevi..ubija..jezdi.

Kad smo dvoje,treba voditi racuna o preticanju zbog tezine ..ipak ima oko 30konja.

Auto put za ovaj motor..makar meni nije...dosadno..120-130km/h i tada duva po glavi..kad se malo sagnem sve je ok..znaci malo treba vizir podici za nekih 10cm...

Max brzina kojom sam isao je oko 150-154km/h ali nije udobna voznja tada,oko 120-130km/h prija i sa sapatnikom ili sam.

Gume su Metzeler..mislim tvde pa se malo cuju ali kad se sidje sa puta po makadamu i seljackim zemljanim putevima ide vise nego dobro..i odlicno drze..kad upece sunce i vreo asfalt drze odlicno..

Plastike..finalna obrada vise nego dobra..sve utegnuto i stoji na svom mestu..ne tandrce..ne lupka.

Rucice su kao prvog dana..izdrzljive i ne habaju se..kvalitetno.

Dizajn italijanski i proizvodi..sklapa se u Italiji.

Retrovizori su mi u prvi mah delovali mali ali sa pravilnim podesavanjem vise nego dobri.

Visina za prelaske preko ivicnjaka knap...

Rezervoar oko 10.5-11l.na rezervi oko 50km.(nisam testirao da stane).

Prvi servis na oko 1000km je oko 8.000din(ulje,filter,podloska),sledeci pregled na 6000km-oko 3.000din.

Na gasu osetljiv..prilikom manevara u mestu treba biti oprezan.

Led farovi odlicni..svetle odlicno..a dugo..dan bude.

Zvuk zadovoljavajuci..prelep..mogao bi da se skine killer da se malo jace cuje..ali u garanciji je jos uvek.

Ako sam zaboravio nesto...ne zamerite...

 

Sve u svemu motor-skuter za Uzivanje..

 

 

  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 433 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Ako si pri parama, BMW 400 ti resava sve probleme. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: N.Bg-Zemun
  • Motocikl: Honda ADV-350 , BMW R1250RT
1 minute ago, boza_kg said:

Delimično se slažem. Ako si pri parama, to ti rešava mnoge probleme ;)

Samo sam izneo zapazanja moja...prezadovoljan sam sa adv-350.

Uvek ima bolje...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 433 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Kida 150-160 bez problema. 

Da nisam uzeo Integru sad bih ga vozio. Skup je nov ali polovan vredi 7+. Imao ga je drug visine 195, cak nije izgledao ni mali pod njim. 

Promenio član SQTR

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3006 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Lično, ne bih nikad kupio polovan BMW C 400, bez garancije. Pun je elektronike i senzora, i skupi su kvarovi. A i polovan je preskup. Stiže valjda uskoro Voge SRMax 4, tj. Loncin bez BMW etikete, koji je jeftiniji od second hand bebmalice. Ali ko šta voli, naravno.

ADV 350 sa druge strane bih rado posedovao :) Zabavan i praktičan skuter.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Srećno bilo Aleksandre. U zdravlju da se navozate.

Lepa makina. Svidža mi se.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Zdravo, drugari! 

Da se upišem i ja u temu - juče sam u Nišu preuzeo svoju Hondicu i dovezao je u BG starim putevima. Uživao sam u svakom km i dobro je došlo da se ubrzano upoznamo (iako sam vozio 20ak minuta test model u Delti, što me i poguralo u kupovini ovog skutera). Kupljen je u Nišu jer su samo oni imali u željenoj boji, plaćen suludo...

Ukratko, zadovoljan kako se vozi, kako ide i ubrzava. Prevazilazi moja realna očekivanja od ove klase. Sinoć sam se i po mraku vozikao i svetla deluju jako dobro, iznenađujuće za motor.

Danas sam vozio po pljusku, igrom slučaja.

Rano je da donosim neki sud, ali za sada mi se sviđa: kako se sedi i preglednost sa iste pozicije, kako ubrzava od 0 i ubrzanja uzbrdo od 90 naviše na dugim uzbrdicama su baš iznenađenje za mene, prostor ispod sedišta i u koferu (moja predimenzionisana kaciga staje na oba mesta ispod sedišta), sistem keyless je baš praktičan.

 

Ukratko, ADV mi se baš nije sviđao u startu. Taj moderan i u trendu dizajn me je baš odbijao, bio sam zaljubljen u Forzu 350. Nažalost nisam se smestio na nju, korman mi udarao u koleno pri najmanjem zaokretu. Xmax mi se sviđao baš, lepo sedim na njemu. Ali već star model, sa ovogodišnjom cenom isuviše blizu ADV 350, a nudi ipak manje i bez kofera je I NAJVEĆI MINUS - ima ih na svakom ćošku u BG. Odem da pogledam ADV i oni ponude da provozam i jbg, baš mi se dopao. Cene polovnih par godina starih skutera su iracionalne, jednake sa novim. I tako odlučim za nov. U Delti sam dobijao lep popust, ali nije bilo u željenoj boji, tako da sam završio u Nišu bez popusta...

 

Najvažnije od svega - ima li neko link za download User manuala? :grr:

 

 

 

 

20230331_113948.jpg

20230331_115737.jpg

20230331_123447_2.jpg

  • Sviđa mi se 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja