Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć oko štelovanja variomata i karburatora

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova

Pozdrav!

Imam Peugeot Speedfight 3ac.

Auspuh: leovince tt

Variomat:stage 6

Remen:stage 6

Kvacilo:stage 6

Opruga:stage 6(medium)

Rolnice:stage 6(3g)

Sve ostalo fabrika

Top speed:86km/h.

Na karburatoru mi je drug pomjerio iglu da "više troši tako da i bolje ide", ali se to ispostavilo netačno tako da sad imam veću potrošnju a rekli su mi da zbog tog čak 2t motor može lošije ići. Zanima me sad da li mislite da bi rolnice od 4.5g(leovince rolnice koje su došle uz auspuh) pomogle da dođem do neke veće krajne brzine iako bih izgubio malo na startu. Jedna od opcija mi je da uzmem malossi diferencijal(primar kako već ko kaže). Da li bi mi to pomoglo i koliko. Da napomenem odmah da ne bi stavljao kit na motor i ne vjerujem da bih uzimao veći karburator jer ne znam kolika bi potrošnja bila,trenutno jedva 100km pređem sa jednim rezervarom..  Takođe ako neko ima video kako se ta iglica na karbuatoru vraća na staro ako može da postavi da ja to probam urafiti jer drug neće da pomogne.. hvala svima unaprijed svaka pomoć bi mi bila dobrodošla.20210318_140014.jpg20210506_201559.jpg

 

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Ма стварно, дао тон лове за стејџ ово, стејџ оно а ми да то укомпонујемо онлајн. Мислим тоталноно везе нема. Мада и о овом проблему сам ја бар неколико пута "солио памет".

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
Ма стварно, дао тон лове за стејџ ово, стејџ оно а ми да то укомпонујемо онлајн. Мислим тоталноно везе нема. Мада и о овом проблему сам ја бар неколико пута "солио памет".

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


U redu u redu, pitao sam samo za pomoć ništa loše. Mislio sam ako je neko imao sličan setup pa možda da zna. Ali ipak se bacam na posao i na istraživanja onda:). Pozdrav!

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Igranka da se ušteluje 2T skuter traži znanje i debele živce. To dok se sve poklopi da radi perfektno ima da se radi i radi tj eksperimentiše za kombinovanjem delova - rolnica, oprugica, centralne, karburatora ...

Onaj ko to ne zna bolje i da ne ulazi u tu priču jer iz nje neće izaći srećan.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Ево код нас у задње време за Кимковце се продаје неки 5мм крачи ремен као "по каталогу" и кад монтираш мотор иде скоро 10км мање. ААЛИ, има оригиналну дужину, само Малоси па читај измеџу редова.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Ljudi su iz centralne Srbije slali skutere Mrksić Mariu u Suboticu na štelovanje, popravke i kitovanje, tako da nađi dobrog majstora (čitaj doktora za 2T) da to lepo ušteluje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
Ljudi su iz centralne Srbije slali skutere Mrksić Mariu u Suboticu na štelovanje, popravke i kitovanje, tako da nađi dobrog majstora (čitaj doktora za 2T) da to lepo ušteluje.
To bi bilo super, ali sam iz BiH a na ovim prostorima ne znam ni da ima majstora za to.. najradije bih platio da to neko uradi ali ne znaju.. zato sam gledao ako ko moze pomoci. Samo jos da pitam. Na ovaj setup, da li mislite da je pametno uzeti brzi diferencijal malossi. Da li bih tu dobio na ubrzanju ili kranjoj brzini?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

@niksastanisavljevic ne znam zasto si cackao bilo sta na prenosu osim rolnica i oprugica na kvacilu. Varijator, zvono kvacila i kvacilo se uglavnom menjaju kad se stavlja neki 70ccm cilindar. Uz rezonantni auspuh idu rolnice odgovarajuce tezine i malo tvrdje oprugice da bi kasnije lepilo kvacilo, tacnije da bi nabio dovoljno obrtaja da auspuh pocne da rezonira i onda skuter da krene. Uz to ide jos i set dizni za karburator da bi se pronasao pravi setup. Malo sam zardjao po pitanju svega toga ali se secam osnovnih stvari.

Odakle si iz BiH?

Promenio član Merkuu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
@niksastanisavljevic ne znam zasto si cackao bilo sta na prenosu osim rolnica i oprugica na kvacilu. Varijator, zvono kvacila i kvacilo se uglavnom menjaju kad se stavlja neki 70ccm cilindar. Uz rezonantni auspuh idu rolnice odgovarajuce tezine i malo tvrdje oprugice da bi kasnije lepilo kvacilo, tacnije da bi nabio dovoljno obrtaja da auspuh pocne da rezonira i onda skuter da krene. Uz to ide jos i set dizni za karburator da bi se pronasao pravi setup. Malo sam zardjao po pitanju svega toga ali se secam osnovnih stvari.
Odakle si iz BiH?
Iz Prijedora, blizina Banja Luke

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
@niksastanisavljevic ne znam zasto si cackao bilo sta na prenosu osim rolnica i oprugica na kvacilu. Varijator, zvono kvacila i kvacilo se uglavnom menjaju kad se stavlja neki 70ccm cilindar. Uz rezonantni auspuh idu rolnice odgovarajuce tezine i malo tvrdje oprugice da bi kasnije lepilo kvacilo, tacnije da bi nabio dovoljno obrtaja da auspuh pocne da rezonira i onda skuter da krene. Uz to ide jos i set dizni za karburator da bi se pronasao pravi setup. Malo sam zardjao po pitanju svega toga ali se secam osnovnih stvari.
Odakle si iz BiH?
Uz to, lamela mi je otišlana fabričkom kvačilu i kad sam stavljao rolnice koje su došle uz auspuh motor nije nikako išao. Išao je 45-50 i nikakvo ubrzanje. Iskočilo mi je na scooter attack sve ovo stage 6 za nekih 130ak eura i uzeo sam. Motor je dobio dosta snage i 15km/h na krajnjoj sa rolnicama stage 6 od 3,5g. Imam i rolnice od auspuha te od 5,5g šta mislite da li bi to pomoglo kad bih stavio te rolnice?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

@niksastanisavljevic uh, daleko si od Loznice, ima tu jedan majstor sto radi samo skutere, burazer njegov servisira vece motore. Jedino da nabacis skuter na prikolicu ili u neki karavan do Sepka pa da ga prevezes preko granice na tockovima da te ne cimaju na carini. Ako se odlucis na takvu avanturu mogu ti nabaviti broj od coveka.

Prvo se steluje karburator da ima dobru smesu pa tek onda prenos.

Promenio član Merkuu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
@niksastanisavljevic uh, daleko si od Loznice, ima tu jedan majstor sto radi samo skutere, burazer njegov servisira vece motore. Jedino da nabacis skuter na prikolicu ili u neki karavan do Sepka pa da ga prevezes preko granice. Ako se odlucis na takvu avanturu mogu ti nabaviti broj od coveka.
Hvala Vama ali daleko mi je s obzirom da imam 16 godina pa nemam položeno i to.. a roditelje da cimam oko toga vjerovatno ne bi htjeli s obzirom da mi tata vozi kawu zx10r njemu je smijesno hoce moj skuter ici 80 ili 90, ako me razumijete

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

@niksastanisavljevic eh, secam se kakve su te muke. Registruj se na skuteri forum, tamo ces pre dobiti odgovore, mozda ce neko biti voljan da te nazove na video pa da ti objasni polako kako to da ustelujes. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
@niksastanisavljevic eh, secam se kakve su te muke. Registruj se na skuteri forum, tamo ces pre dobiti odgovore, mozda ce neko biti voljan da te nazove na video pa da ti objasni polako kako to da ustelujes. Pozdrav!
Jednom su mi odgovorili tamo kad sam pitao da ubrzam skuter a imam ssmo auspuh i rekli su mi da to sve tako treba iako je motor išao 67. A sad kad sam postavio ovo pitanje tamo nisu htjeli ni da odgovore. Ali dobro, vjerujem da im je pun kufer ovakvih poput mene koji pitaju neke stvari pa ni nemaju volje da odgovore ali nema veze. Snaćiću se nekako. Hvala svima i ako imate još neku sugestiju slobodno pišite


Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125
4 minutes ago, niksastanisavljevic said:

Jednom su mi odgovorili tamo kad sam pitao da ubrzam skuter a imam ssmo auspuh i rekli su mi da to sve tako treba iako je motor išao 67. A sad kad sam postavio ovo pitanje tamo nisu htjeli ni da odgovoreemoji3.png. Ali dobro, vjerujem da im je pun kufer ovakvih poput mene koji pitaju neke stvari pa ni nemaju volje da odgovore ali nema veze. Snaćiću se nekako. Hvala svima i ako imate još neku sugestiju slobodno pišite


Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Znam za top modele iz ponude, Aerox, Runner, NRG, SR i jos po neki idu oko 100 km/h po satu sa rezonantnim auspuhom i serijskim cilindrom. Za SF3 ne znam ni koji agregat nosi pa ne mogu da ti kazem koliko bi trebalo da ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
Znam za top modele iz ponude, Aerox, Runner, NRG, SR i jos po neki idu oko 100 km/h po satu sa rezonantnim auspuhom i serijskim cilindrom. Za SF3 ne znam ni koji agregat nosi pa ne mogu da ti kazem koliko bi trebalo da ide.
Kod mene po gradu ima par sf3 ali uglavnom je to sve od 50 do 70 idu.. fabricki skroz naravno


Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja