Jump to content

Moto Zajednica

CF MOTO MT 800

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4584 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
On 29.9.2022. at 10:27, ProMaster je napisao:

@Jovan Ristic - Jedno pitanje:

 

Da li je istina ono sa prezentacije, da tempomat radi DO 130kmh samo ?

 

Da npr. nije moguće setovanje na 150kmh, recimo..

Uh, uhvatio si me baš sa nezgodnim pitanjem, jer sam ga držao na tempomatu baš na 130 km/ na auto putu. Sutra sam u CFMOTO-u na servisu NK300 koji sam uzeo na test pa ću pitati/proveriti. Proveriću kasnije i korisničko uputstvo, cenim da mora pisati u njemu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4584 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 10 sati, ProMaster je napisao:

U samom uputstvu možda stoji da je max na tempomatu 130kmh, zbog sigurnosti i bla bla, nego ovako me zanima, šta kaže praksa.. :)

 

 

Ako stoji, cenim da ne može preko toga. Iskreno, nije mi palo na pamet da probam. Jednom prilikom ću sigurno probati pa ti javim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1707 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pre sat vremena, СајберГастарбајтер je napisao:

Нова кинеска позајмица...

 

 

 

 

 

Pitam ja vas ...

 

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1470 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Zna li neko kako stoje sa lagerom? Ima li novih na stanju, koliko se ceka ako se poruci i tako to.

cim polozim za A moj tricity ide u oglase i pazarim ovo cudo, opasno sam se zaljubio u ovaj motor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1707 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pre 5 sati, Sharky - Alex je napisao:

Zna li neko kako stoje sa lagerom? Ima li novih na stanju, koliko se ceka ako se poruci i tako to.

cim polozim za A moj tricity ide u oglase i pazarim ovo cudo, opasno sam se zaljubio u ovaj motor.

Brate, uzmi Japanca, najbolji odnos cene i kvaliteta, veruj mi brateeee.

 

To Kinez, oni ne znaju ni igračke da naprave..

 

:popovanje:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1579 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

800 ccm i 100 konja je i više nego dovoljno za ozbiljna putešestvija.

 

Hm, ko kupuje nov, mislim da nema greške, za nas što čekamo da prodje 10 i više leta pa da ih pazarimo, nisam siguran da je dobar izbor.

 

Svaka roba ima svog kupca, vazda bilo i biće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
3 hours ago, lestra said:

Kupi cf moto brate veruj mi!

Jbg ne dolazi u razmatranje, kad bude najbolji odnos kvalitet/cena tek onda mozemo da pricamo :DDD
Do tad zna sta sta je najbolja kupovina, jos kad uradis remap na 50.2 ks koji CF moto 830269354196336670.webp?size=96&quality=

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1470 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Jednom mi rece jedan kinez:

”Vi evropljani hocete najjeftinije a posle pricate kako je kineski kvalitet los, otvorite se malo pa da vidite sta je kvalitet”

Drugi primer:

Mitsubishi pravi daleko najkvalitetnije liftove na svetu, mnogi iz srbije su pokusavali da dobiju njihovo zastupnistvo. 
svi su dobili isti odgovor, mi pravimo kvalitetno a to kosta, vas interesuje samo cena, nije to trziste za nas.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4584 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
On 24.9.2022. at 20:44, mick je napisao:

Kad se nekako ukačite i ukapirate nakon petog poziva čovek govori samo da,da a ništa od onoga pto si rekao da proveri i uradi ne uradi. Lager delova...recimo pre par meseci jedan momak je imao saobraćajku sa SR300, polupane plastike...dan danas nije sredio motor jer nema delova za isti, servis mu stalno govori ''naručićemo'' i to je to...delova nigde. Meni je bio problem sa ekspanzivnom posudom za rashladnu tečnost...nisu u Kini mogli da je nađu...obična plastična bočica. Ista je priča recimo sa glavčinom zadnjeg točka za drugog kolegu...prosto nemaju to na stanju.

Ovako, bio u CF neki dan, okrenuli smo sve naopako od naručivanja delova preko servisa da vidimo gde je ispao problem.

 

Hoćemo da rešimo problem tih oklopa i postavili su mi pitanje: kad ste poručili oklope i gde tačno? Koji rok su vam (i da li su vam dali) za isporuku oklopa? 

 

Što se tiče da nemaju na stanju, to je tačno, mogu da poruče samo se duže čeka. Zato su mi postavili pitanje kad je poručeno i gde tačno, da vide gde je došlo do greške. 

 

Pa ako možeš samo ti par podataka da mi daš. Sutra idem ponovo kod njih, trebaju mi te informacije da vidimo ko je zabrljao. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1707 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ovi iz Los Aranđelovac se navadilina Kineze.. 

 

A kupuju se Afrike, a ne zove se da se časti..

 

@lestra 

 

Neka , ja ne volim da pojedem nešto u čast, gadljiv sam...

Promenio član ProMaster
  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
On 4.10.2022. at 12:19, Jovan Ristic je napisao:

Ovako, bio u CF neki dan, okrenuli smo sve naopako od naručivanja delova preko servisa da vidimo gde je ispao problem.

 

Hoćemo da rešimo problem tih oklopa i postavili su mi pitanje: kad ste poručili oklope i gde tačno? Koji rok su vam (i da li su vam dali) za isporuku oklopa? 

 

Što se tiče da nemaju na stanju, to je tačno, mogu da poruče samo se duže čeka. Zato su mi postavili pitanje kad je poručeno i gde tačno, da vide gde je došlo do greške. 

 

Pa ako možeš samo ti par podataka da mi daš. Sutra idem ponovo kod njih, trebaju mi te informacije da vidimo ko je zabrljao. 

:lol2::lol2:

Cenim da nije poenta u tome ko je (ako je iko) zabrljao, nego u cinjenici da rezervnih delova nema!

A ako se narucuju ceka se...dugo, duze, najduze...

 

Pitanje je da li neko zeli da kupi motor, koji ce za jednog Kineza papreno da plati i da mu eventualno propadne sezona jer Gevara nema pravog servisera. I to traje ne dan ili dva, nedelju ili dve, nego mesecima.

 

Moramo da se slozimo da je cena CF motocikala previsoka da bismo ih smatrali motorom za jednokratnu upotrebu i da je neozbiljno prodavati motocikle za koje se cak ni gume ne mogu kupiti ili zameniti u Gevarinom servisu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4584 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 13 minuta, Nolanka je napisao:

:lol2::lol2:

Cenim da nije poenta u tome ko je (ako je iko) zabrljao, nego u cinjenici da rezervnih delova nema!

A ako se narucuju ceka se...dugo, duze, najduze...

 

Pitanje je da li neko zeli da kupi motor, koji ce za jednog Kineza papreno da plati i da mu eventualno propadne sezona jer Gevara nema pravog servisera. I to traje ne dan ili dva, nedelju ili dve, nego mesecima.

Pojasni mi ovo oko servisa? Nisam upućen u priču oko servisa, pa da stvorim širu sliku. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1930 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
On 4.10.2022. at 12:19, Jovan Ristic je napisao:

Ovako, bio u CF neki dan, okrenuli smo sve naopako od naručivanja delova preko servisa da vidimo gde je ispao problem.

 

Hoćemo da rešimo problem tih oklopa i postavili su mi pitanje: kad ste poručili oklope i gde tačno? Koji rok su vam (i da li su vam dali) za isporuku oklopa? 

 

Što se tiče da nemaju na stanju, to je tačno, mogu da poruče samo se duže čeka. Zato su mi postavili pitanje kad je poručeno i gde tačno, da vide gde je došlo do greške. 

 

Pa ako možeš samo ti par podataka da mi daš. Sutra idem ponovo kod njih, trebaju mi te informacije da vidimo ko je zabrljao. 

Možda se vlasnik pomenutog SR300 javi ovde...koliko znam kontaktirao je ovlašćeni servis (famozni serviser na NBGD koji ne radi motocikle već samo kvadove).

Tamo mu je rečeno da nemaju te delove na stanju (jaaako je čudno kako za aktuelne modele koje prodaju nemaju lager) i da će naručiti delove. Svaki put kad je zvao servis rečeno mu je da će biti. Ono što @Nolanka piše jeste istina...nemaju adekvatan lager imaju potrošne delove tipa filetri ulja, vazduha i td i to bukvalno papreno naplaćuju recimo ...pločice za prednje kočnice 9000din po disku, zadnje 7800, filter ulja 1500 din, filter vazduha 7200 din plus naravno ruke. 

 

Osim toga retko šta imaju na lageru...a trebalo bi da imaju recimo pomenute plastike prosto to je potrošni materijal i nema svrhe držati servis ako nemaš delove. Meni je rečeno da pod uslovom da ima delova u CF fabrici može da se poruči i da se čeka 90 dana da stigne...sezona ćao!

 

U mom slučaju to je bila ekspanzivna posuda za tečnost pa sam uspeo da je sredim bez petljanja gevare ali ko ima malo većih potreba za delove ne znam šta bih rekao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4584 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Dobro sad baš oklope nema nijedan uvoznik, sve se poručuje. Što se nekih sitnijih stvari tiče, jeste propust.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1930 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, Jovan Ristic je napisao:

Dobro sad baš oklope nema nijedan uvoznik, sve se poručuje. Što se nekih sitnijih stvari tiče, jeste propust.

Pa ne verujem da je isporuka naručenog dela iz zvaničnog sevisa/zastupnika 90 dana. A sad ne znam da li su neke zakonske regulative promenjene vezano za lager delova. Ranije je valjda bila obaveza da zastupnik ima određenu količinu rezervnih delova na stanju...dakle delova a ne potrošnog materijala i delova koji se menjaju pri redovnim servisiranjima.

 

Recimo kolegi je na njegovom motoru prosvirao zadnji kočioni cilindar, u servisu mu je rečeno 30 dana...nakon 10 dana od poručivanja cilindar je zamenjen.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4584 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 12 minuta, mick je napisao:

Pa ne verujem da je isporuka naručenog dela iz zvaničnog sevisa/zastupnika 90 dana. A sad ne znam da li su neke zakonske regulative promenjene vezano za lager delova. Ranije je valjda bila obaveza da zastupnik ima određenu količinu rezervnih delova na stanju...dakle delova a ne potrošnog materijala i delova koji se menjaju pri redovnim servisiranjima.

 

Recimo kolegi je na njegovom motoru prosvirao zadnji kočioni cilindar, u servisu mu je rečeno 30 dana...nakon 10 dana od poručivanja cilindar je zamenjen.

 

 

Za delove na stanju te uslovljava proizvođač sa kojim sarađuješ, odnosno za količinu. Ovako globalno, proizvođač je dužan da od trenutka proizvodnje motocikla pa narednih 10 godina mora da poseduje rezervne delove. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Uvek je bio problem za orig. delove kod Piaggio grupacije. Šta god da sam zvao i pitao nikad ništa nemaju, ne znaju i ostale gluposti. Zato nikad nisam smeo da uzmem "veliku" Apriliju ili Guzzi iako bih vozio Caponorda i Stelvia.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1707 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Za servis i lager delova skoro sigurno je ovo tacno sto Nolanka i Mick pricaju, jer je to po BG opste poznata stvar, cak i za ATV mi je drugar rekao da je pre 2,3 godine (pre Korone, da ne bude zabune),bilo problema sa nabavkom delova.

Mnogo mi je cudno da CF nema makar jedan warehouse za Evropu nego se sve dovlaci iz Azije, glupost.

Sto se cene tice, ne mastajte previse, Versys 650 je dame i gospodo skoro 9500e, da,da dobro ste procitali. Do skoro je bio 7800, pa 8500, pa sad jos comic preko. Ovaj motor vredi tu lovu vise od Versysa, budimo realni. 

Steta je da nabavka delova koji nisu potrosna roba ide tako lose, zvanicnim kanalima, ok je da kosta vise, ali mora da bude za 2-3 nedelje, a ne meseca. Sta god sam porucivao u Barelu za Yamahu, stizalo je za 2 nedelje, sto je i ok obzirom da smo crna rupa na evropskom tepihu.

Promenio član ProMaster
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 949 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Ja ne znam da ijedan zastupnik ičega na Balkanu ima išta sem osnovnog potrošnog materijala!! Uzimaju samo koliko i šta mogu prodati. Višak jok!! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1707 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pre 3 sati, mali_zmaj je napisao:

Ja ne znam da ijedan zastupnik ičega na Balkanu ima išta sem osnovnog potrošnog materijala!! Uzimaju samo koliko i šta mogu prodati. Višak jok!! 

Nemaju ni preko mnogo toga, ali on ima magacin na 300,400, 600km i to što nema kaže ti da mu stiže sutra ,a ovde ko ima magacin u Mađarskoj ili Sloveniji taj je pobednik, osim što ga opet čeka carina, granice...

 

Mislim ne branim nikoga, samo znam kako nije sve šareno, pa i razumem takav stav..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja