Jump to content

Moto Zajednica

CF MOTO MT 800

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Stižu utisci sa testa:

 

BJBIKERS.COM

BJBikers redakcija je na četvorodnevni test dobila CFMOTO 800MT Sport koji predstavlja novitet na polju touring motocikala.

 

  • Sviđa mi se 11
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1052 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Ma ima knedlu na 5200-5800

Fuj!

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
1 hour ago, mick said:

Što bi Konstrakta rekla....''I šta ćemo sad?!!!'' :lol3:

Ne znam za vas, ali ja bih onaj gsxs 1000-GT...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pre 1 sat, TAZZ je napisao:

Ma ima knedlu na 5200-5800

Fuj!

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk
 

Sta ti tesko da prezivis malu knedlicu , iz tvog Stroma na tim obrtajima korpa kuca na deklu, hoce napolje.. :nanana:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Sta ti tesko da prezivis malu knedlicu , iz tvog Stroma na tim obrtajima korpa kuca na deklu, hoce napolje.. :nanana:
Ooo pa ti nisi obavešten! Korpa više nije problem....korpe više nema!

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Inače, stavili su maxxis gume kao fabričku ugradnju. Mislim da je za naše tržište ipak trebalo da stave nekog drugog proizvodjača, nama poznatijeg. Maxxis je tajvanski proizvodjač i pripada nekoj "srednjoj" klasi, nisam ih vozio i ne znam kakve su, ali su našem tržištu poprilično nepoznate.

 

Npr. znam da su se uz stroma 650 2018. dobijale bridgestone battlax adventure, istu gumu ugradjuje i bmw u r1250gs adv 2022.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Info sa net-a

"Maxxis scored an average of 95.4% over a total of 14 disciplines, surpassing the score of comparative tyres from the likes of global giants Pirelli and Bridgestone."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Inače, stavili su maxxis gume kao fabričku ugradnju. Mislim da je za naše tržište ipak trebalo da stave nekog drugog proizvodjača, nama poznatijeg. Maxxis je tajvanski proizvodjač i pripada nekoj "srednjoj" klasi, nisam ih vozio i ne znam kakve su, ali su našem tržištu poprilično nepoznate.
 
Npr. znam da su se uz stroma 650 2018. dobijale bridgestone battlax adventure, istu gumu ugradjuje i bmw u r1250gs adv 2022.
Ta firma je vrhunski brend u MTB svetu, ozbiljne gume pravi.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd
2 hours ago, mick said:

Ooo pa ti nisi obavešten! Korpa više nije problem....korpe više nema! emoji16.png

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

Danas sam video u Siminoj crnog ovog TRK-a sa aluminijumskim koferima, iz daljine sam pomislio GS. :staa2:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 2 sati, aca-pn je napisao:

Info sa net-a

"Maxxis scored an average of 95.4% over a total of 14 disciplines, surpassing the score of comparative tyres from the likes of global giants Pirelli and Bridgestone."

Iznenadile me gume. Reko okej, drže po suvom, po kiši će garant da klizaju, kad ono i po kiši drže. Doduše, nisam ih puno vozio po kiši, možda 150 km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Sta ti tesko da prezivis malu knedlicu , iz tvog Stroma na tim obrtajima korpa kuca na deklu, hoce napolje.. :nanana:
Strom 2007god na 150km/h troši 6litara.
A cf na 130km/h troši 7 litara
Mnogo bre

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Vecina odgovora posle Jovanovog teksta je kriticna - mnogo trosi, gume su sumnjivog karaktera i sl. Kao i prethodni postovi, za koliko ce se prodati za 5 godina, bolje uzmi par godina starog stroma... niko da kaze da za 10000e postoji ozbiljan putni motor sa tempomatom, maglenkama, crash barom ( na akciji koliko vidim i za malo novca sa pristojnim koferima) sa 5 godina garancije!  Kome odgovara - sedi i uzivaj...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Danas sam video u Siminoj crnog ovog TRK-a sa aluminijumskim koferima, iz daljine sam pomislio GS. :staa2:
Šta više...za nijansu je veći

d3a2b8ca39104f096178f89d1b652def.jpg

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Staću na stranu Trk,mišljenja sam da su sve pogodili a naj više cenu.Iskreno,sviđa mi se,e sad malo fali snage,ako hoćemo iskreno Gs ima koliko hoćeš,ali u 90 posto se ne koristi za pravu vožnju.Kao i sa džipovima,nikad nisu sišli sa asfalta.Cf je odličan motor,ali cenovni je mnogo blizu.

Promenio član gebee&co

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Pošto sam ja potegao priču o gumama, hteo sam sad da pojasnim svoju kritiku. Nisam rekao da su loše gume, već da su mi potpuno nepoznate. Na drugim tržištima su cenjene, ok ugradjujte ih za ta tržišta, za naše stavite bridgestone, metzeler, dunlop, pirelli,...

 

To što su dobre u mtb svetu, opet ne znači mnogo.

 

Većina guma prevazilazi veštinu vozača i to je jasno, verujem da su i maxxis ok, ali gume treba prilagoditi tržištu, kako bi se proizvod bolje prodavao, to je moje mišljenje.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 15 minuta, gebee&co je napisao:

Staću na stranu Trk,mišljenja sam da su sve pogodili a naj više cenu.Iskreno,sviđa mi se,e sad malo fali snage,ako hoćemo iskreno Gs ima koliko hoćeš,ali u 90 posto se ne koristi za pravu vožnju.Kao i sa džipovima,nikad nisu sišli sa asfalta.Cf je odličan motor,ali cenovni je mnogo blizu.

Ma GS i TRK nema potrebe da se porede osim po gabaritima u smislu visokih ljudi i njihovih problema sa pakovanjem na većinu motora. Sve ostalo je suludo porediti.

 

A što se tiče TRK i CF...TRK 800 nije još izašao pa se ne može direktno porediti. Očekujem da će TRK800 biti cenovno niži od 800MT ali činjenica je da će TRK imati dooosta manje opreme i činjenica je da CF ugrađuje kvalitetnije delove tipa ogibljenje, kočnice i td.

 

Tako da će opet vrlo moguće TRK biti bolja kupovina u smislu cene i dobijenog jer ako se ti 800cc agregati pokažu kao ovi od 500cc koji sad biju 190.000km bez nekih većih problema sa samim agregatom...biće opasna konkurencija svima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 25 minuta, milomir22 je napisao:

Pošto sam ja potegao priču o gumama, hteo sam sad da pojasnim svoju kritiku. Nisam rekao da su loše gume, već da su mi potpuno nepoznate. Na drugim tržištima su cenjene, ok ugradjujte ih za ta tržišta, za naše stavite bridgestone, metzeler, dunlop, pirelli,...

 

To što su dobre u mtb svetu, opet ne znači mnogo.

 

Većina guma prevazilazi veštinu vozača i to je jasno, verujem da su i maxxis ok, ali gume treba prilagoditi tržištu, kako bi se proizvod bolje prodavao, to je moje mišljenje.

 

To je ranije bilo pravilo...sad u svetu ekspanzije proizvoda, kupovine firmi internaciinalno, spajanja, razdvajanja i td. realno razlika je na kom se tržištu reklamira koji brend pirelli, bridgestone, michelin ii td. kod nas je to Sava, Tigar i td. Ista stvar na drugim tržištima...velike korporacije imaju svoj proizvod upakovan u neki Tigar samo zbog veće zarade i bolje reklame.

 

Naravno to se ne odnosi na apsolutne krševe od lokalnih proizvođača kao što je bilo pri prvim serijama CF motora koji su izlazili sa traka u Kini gde su ljudi bukvalno ginuli zbog guma.

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Pošto sam ja potegao priču o gumama, hteo sam sad da pojasnim svoju kritiku. Nisam rekao da su loše gume, već da su mi potpuno nepoznate. Na drugim tržištima su cenjene, ok ugradjujte ih za ta tržišta, za naše stavite bridgestone, metzeler, dunlop, pirelli,...
 
To što su dobre u mtb svetu, opet ne znači mnogo.
 
Većina guma prevazilazi veštinu vozača i to je jasno, verujem da su i maxxis ok, ali gume treba prilagoditi tržištu, kako bi se proizvod bolje prodavao, to je moje mišljenje.
 
Naše tržište je statistička greška u planovima proizvodnje bilo kog proizvoda.

Niko od proizvođača motocikala neće rukovoditi željama kupaca iz Srbije i prilagođavati gume korisniku koji nikada nije čuo za Maxiss gume, brendu koji je među 10 najvećih svetskih proizvođača guma.
Kompaniji koja je na tržištu od 1967. godine, znači 22 godine duže postoji od kompanije CF Moto koja je osnovana 1989.

Inače njihove gume se ugrađuju u vozila većine svetskih proizvođača.
Evo malo edukacije:
WWW.MAXXIS.COM
WWW.MAXXIS.COM

Inače i BMW ih ugrađuje u svoja vozila, i niko se ne buni, evo jednog od njih:
bmw-ce-04-supermaxx.jpg WWW.MAXXIS.COM
BMW has chosen Maxxis’ new Supermaxx SC scooter tire as original equipment for their new CE 04 electric scooter.




Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Preterali smo sa racionalizacijom i kalkulacijom. Stvari se više ne kupuju emocijama, zato što ti se nešto svidi na prvi pogled, zaljubiš se u to. Odmah se gleda vredi li to toliko, koliko oni zarađuju, šta će biti za par godina, koliko ćemo izgubiti... nisam pobornik kupovine jeftinih (i nekvalitetnih) stvari, ali ko se "zaljubi" u ovaj motor deluje mi kao pristojna kupovina. KTM agregat, BOSCH elektronika, Brembo kočnice, garancija 5 godina... podsećaju me na KIju i Hjundai kada su se svojevremeno probijali na tržište i davali najbolji odnos uloženo/dobijeno. Ono što bi (po meni) trebalo gledati je dostupnost rezervnih delova (i cena pojedinih), koliki su rokovi za rešavanje reklamacija (ako do njih dođe), daju li zamenski motor ako se reklamacija otegne. Ako su uvoznici po pitanju rešavanja problema ozbiljni, ne vidim ni jednu prepreku da se kupi ovaj motor. Naravno, ako se desi ljubav na prvi pogled...:na_glavi:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Društvo, napravio sam i 2.000 km sa Touring verzijom koja ima bukvalno sve od opreme (tempomat, grejače ručica, grejače sedišta, centralni štender, crash barove, štitnik kartera, maglenke, tri alu kofera, kvik šift up & down, amortizer upravljača i nešto sam verovatno zaboravio).

 

BJBIKERS.COM

Posle testa CFMOTO 800MT Sport modela, početkom septembra imali smo prilike da testiramo i potpuno opremljen 800MT Touring.

 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja