Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć-savet pri odabiru.

Recommended Posts

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Pozdrav svima,
posle dosta pretrage i jurnjave, reko da priupitam i ovde u nadi da ću dobiti konkretan odgovor.

U kratkim crtama, planiram da se krajem sezone rastanem sa svojm "zecom" i predjem na neki od BMW modela. 

Potreba je sledeća,

  • Kuća-posao tokom cele godine (ne vozim kola, Beograd)
  • Jednog godišnje neka tura od 10-dana plus-minus.
  • Udobnost za lepšu polovinu.
  • Što bolja zaštita od vetra.
  • Koferi.
     

Cena koliko mogu da se protegnem je nekih 10.000, plus minus par stotina evra.
Ovde trazim savet i pojašnjenje sebi da li da jurim neki od 1200 modela ili ipak da za navedene potrebe gledam i F800gs modele.
Takodje preporuka ako imate nekoga ko uvozi ili gde je najbolje da gledam (polovneautomobile znam napamet)


Hvala puno unapred i svako dobro,
Aleksandar

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja bih za svaki dan pre pikirao F800GS. Nije težak, sasvim dovoljno snage, baš prava merka. Visok, imun ivičnjake, rupe, šahte, uzak za provlačenje. Ima i mokro kvačilo koje trpi maltretiranja.

 

U drugom slučaju, to bi bio RT mada opet, računaj da su ti tu veći troškovi održavanja, skuplji servisi i 260kg težine plus širina.

Ima ovde pojedinaca koji tvrde da se RT vozi kao i bilo koji drugi motor jer ga policija koristi službeno. Da, ali policija ima rotaciju, policiji se svi sklanjaju i policajci imaju mnogo sati obuke. Ti ćeš u većini slučajeva moći samo da psuješ u kacigu.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

@Alekre
Hvala puno na brzom odogovru, iskreno i ja tezim ka F800gs baš iz svega navedenog, ali svakako ne bih zeleo da se nadjem u situaciji da zato što sam hteo da uštedim par evra budem nezadovoljan u narednim godinama voznje. 
Čak sam negde gledao da se mozda malo strpim i stavim pare sa strane do sledeće sezone i pazarim novog F850gs advanture ali onda ostajem bez kofera i slično. 
Svakako trenutni luksuz je što mogu da kalkulišem i vidim šta mi je najbolje rešenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: prodat :(

Mozda da probas sa s1000xr, hvale ga na sva usta, a deluje da ispunjava tvoje kriterijume, ako nisi iskljuciv samo za gs modele...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Pošto se pominje F800gs, mogu ja da dam svoje mišljenje. 

Ni jedan motor neće pokriti 100% tvojih potreba. 

Mislim da će f800gs ipak pokriti 80—90% onog što si opisao. 

Lagan je za vožnju u gradu i super su mu gabariti za provlačenje. 

Za vožnju u dvoje je isto dobar ( ne i najbolji) . Žena i ja smo se bas dobro navozali. Ja sam 182 visok i većih gabarita, a žena oko 180 i pazi na liniju i imamo dovoljno mesta za nas dvoje, nije najkomforniji ali ipak dovoljno. 

Ako planiraš duže rute i koristiš autoput, za vožnju u dvoje će ti biti potreban povišeni vizir ali će ti uvek nedostajati malo jači i teži (ili sa nižim sedenjem) motor da bi komotno vozio 130km/h. Moze naravno i brže ali je pitanje komoditeta. 

Za vožnju po krivudavim putevima je ipak druga priča. Ima dovoljno snage da se vozi čak i u dvoje i da lepo izadje iz svake krivine. Ovo je ipak subjektivno pošto sam neko ko ne voli da vozi prebrzo i vozi u granicama normale +10%. Mišljenja sam da je  za pravo peglanje ipak staza, isto kao što ni asfalt nije off-road pa se ne vozi ista tehnika za off-road na asfaltu. 

Za solo vožnju isto ne skida osmeh sa lica pošto ces uvek imati dovoljno snage u rezervi ako zatreba. 

 

Mislim da 1200gs bi zadovoljio manji procenat tvojih potreba pošto to je primarna gradska vožnja tokom cele godine, ali ostavljam prostor da me kolege koje voze 1200gs isprave. 

 

Srecna kupovina! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1006 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Na kraju najbolje da probas oba, ali evo da prenesem i ja utiske.

F800 nisam vozio samo sam sedeo na njemu (bila je cini mi se neka trophy verzija ili sl) ali sam vozio F750 sto je prilicno slican motor (ram i agregat su u principu isti) i vozio sam R120 GS, vodenjak, cca 120 ks.

Realno tebi bi sigurno zavrsio posao i F800, dobar je motor tu nema dileme, ali u poredjenju sa 1200 je ko dupe i oko, sto je i ocekivati. Deluje mi da je na 1200 sve bolje, komande su mekse, menjac je savrsen, povlaci od lera, ima dosta nekih elektricnih pomagala. F800 mi je nekako u klasi ostalih po tim parametrima. Gabariti su prilicno slicni, samo sto je 1200 siri u donjem delu zbog boxer motora pa ne mozda F800 laksi za provlacenje. F800 me jako iznenadio koliko odaje utisak velicine i robusnosti.

 

Sto se tice lakoce voznje, meni je lakse bilo voziti po gradi r1200 gs na koga sam seo prvi put nego mog Vstrom-a 650. Motor je savrsen, Nisko teziste, vozi se kao bicikla, imao sam ocecaj da je laksi 100kg nego sto jeste. Kocnice brutalne.

 

Posle te probne voznje definitivno mi je jasno koji mi je sledeci motor ako budem kupovao neki putni, a i jasna mi je popularnost istog.

 

Ono sto je meni jedimo zasmetalo kod njega je utisak kvaliteta koji po meni nije na nivou cene. Plastike ne deluju nesto kvalitetno (verujem da jesu ali ne ostavljaju utisak) retrovizori kao na kineskom skuteru i sl.

Takodje ocekivao sam malo bolju zastitu od vetra nego sto jeste. Nije ni lose naravno, ali tu je na nivou Vstroma i sl motora.

 

Neces sigurno pogresiti ni sa jednim, vidi sta ti se svidja i sta mozes za te pare kupiti, F800 je znacajno jeftiniji. I bitajn factor za ova dva motora je i visina vozaca, nisu za one ispod 180cm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Hvala svima na odvojenom vremenu da odgovorite, moja visina je baš oko 180cm (da budem precizan 178-179)
Nisam siguran da li u BMW-u imaju mogućnost test voznje i probanja modela, hteo bih baš da probam oba i da vidim šta me čeka. 

Ono što iskreno gledam sve više i usmeren sam ka f850gs modelu, samo da ga nekako ubacim u realne finansije koje imam, jer bih zeleo da odmah uzmem motocikl sa koferima.

Svakako, zvao sada Srdjana iz Delta Motorsa pa idem uzivo da ispitam, pogledam i ispitam šta mogu da dobijem od pogodnosti i za koliko para.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

@drmilan_ Video ga na oglasima i razmišljao par dana,  trentno nisam u mogćnosti da prodajem svoj i dodajem novac, takodje zeleo bih nešto "mladje" pa ne bih da trošim vreme čoveku.
Svakako ono što nosi i za cenu koju ga prodaje izgleda kao odlična ponuda.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1006 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
2 hours ago, ProkaRoka said:

Hvala svima na odvojenom vremenu da odgovorite, moja visina je baš oko 180cm (da budem precizan 178-179)
Nisam siguran da li u BMW-u imaju mogućnost test voznje i probanja modela, hteo bih baš da probam oba i da vidim šta me čeka. 

Ono što iskreno gledam sve više i usmeren sam ka f850gs modelu, samo da ga nekako ubacim u realne finansije koje imam, jer bih zeleo da odmah uzmem motocikl sa koferima.

Svakako, zvao sada Srdjana iz Delta Motorsa pa idem uzivo da ispitam, pogledam i ispitam šta mogu da dobijem od pogodnosti i za koliko para.

 

Visok si tacno koliko I ja, i to je granicna visina. Dodirujem vrhovima prstiju podlogu, oba su visoka.

 

Ono sto sam malo pre pogledao po specifikacija F850 ima nize sediste, pise da se moze spustiti na 815mm, dok ova druga dva su na min 850.

 

Trebalo bi bar da sednes na njih da probas, nije bas da se ovo kupuje svaki dan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.
Ja da sam na tvom mestu ozbiljno bih razmislio o ovom 
 
Znaš čoveka? Ovo tražim

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.
Ja da sam na tvom mestu ozbiljno bih razmislio o ovom 
 
Kako bi ga voleo videti u mom dvorištu . Moja makina na oglasima ali slab odziv.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

@lemy
Bio do sada, probao, seo, gledao i čačkao.
Načelno F850gs, klot bez ičega je 13.100 nov, što nekako sam i mozda mogao da se isprsim i pazarim, ali ono što meni treba je sa koferima, grejačem ruku i slično ispada oko 15.800, što trenutno je van mojih mogućnosti.
Ono što mi je čudno jako bilo, seo sam na F800 pa odmah zatim probao 1200 i 1200 mi izgleda dosta lakše i udobnije.

Posle malo duzeg razgovora sa Srdjanom iz BMW (svaka pohvala za momka, zaista ljubazan, sasluša, da predlog i obrazlozenje) mislim da će odluka pasti na polovni 1200 model, šta bude u opticaju od 10.000 do 12.000.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1006 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
2 minutes ago, ProkaRoka said:

Ono što mi je čudno jako bilo, seo sam na F800 pa odmah zatim probao 1200 i 1200 mi izgleda dosta lakše i udobnije

To sam i napisao gore, 1200 deluje 100kg laksi. Prosto neverovatno. A vozi se toliko lako da je smesno. Ja sam uzeo od drugara i odmah seo i usao u grad (Rakovica). Posle par min mogao sam a voziti bilo gde. Sada mi je potpuno jasna popularnost tog motora.

 

Drugar ga je kupio pre par meseci, u extra je stanju, bez ogrebotine, sa sto nekih elektronskih cuda, zicane felne, samo bez bocnih kofera, za 10.000 eur

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016
On 7/16/2020 at 11:16 AM, drmilan_ said:

Ja da sam na tvom mestu ozbiljno bih razmislio o ovom 

 

Izletela mi dobra ponuda za moj Z, tako da idem sutra da pogledam ovaj motor, ako se ispostavi da je sve kako treba, verovatno sa "zeca" prelazim na ovog F800.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.
Izletela mi dobra ponuda za moj Z, tako da idem sutra da pogledam ovaj motor, ako se ispostavi da je sve kako treba, verovatno sa "zeca" prelazim na ovog F800.
@ProkaRoka, možda sam te malo pretekao. Kaparisao .

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2398 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, dranik said:

@ProkaRoka, možda sam te malo pretekao. Kaparisao emoji6.png.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 

Nije valjda??? U zdravlju da sluzi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.
Nije valjda??? U zdravlju da sluzi!
Jess, hvala

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Jesi sigurno, bio, video motor, nazalost morao da odustanem!
Uzivaj, zaista lep motor u dobrom stanju, javljaj utiske! :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.

On 20.7.2020. at 23:02, ProkaRoka je napisao:

Jesi sigurno, bio, video motor, nazalost morao da odustanem!
Uzivaj, zaista lep motor u dobrom stanju, javljaj utiske! :)

@ProkaRoka Preuzeo makinu juče. Odvezao se do NS kao da sam rođen na njemu. Lak za upravljanje elastičan. Pri utisci. Vizir odbija vetar iznad kacige tako da sam mogao voziti sa podignutim vizirom (zatamljen mi vizir a bila noć). Što bi rekle stare babe puj što je ružan da ga ne ureknem :BMW2:

20200722_200756.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Zavidim, prelep motor!
Ja cekam do momenta da skupim pare na gomili pa ostajem pri gornjem cilju, sad je iskočio ovaj lepotan ali moraće da sačeka kraj sezone 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.

@ProkaRoka pa ovo je skoro novo.  :P Ne znam koliko je nov. Ali ovaj ima sve od opreme.

Ovo je zanimljivo za više ili niže bajkere: 

Dimenzije / težina  
Visina sedišta 815 mm (OE komplet za spuštanje vešanja: 770 mm, OE nisko sedište: 790 mm, OE komforno sedište: 830 mm)
Unutrašnja krivina noge 1.830 mm (OE komplet za spuštanje vešanja: 1.750 mm, OE nisko sedište: 1.790 mm, OE komforno sedište: 1.870 mm)

 

Meni je visina na 800 idealna (napokon).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja