Jump to content

Moto Zajednica

Punjač 12v -usb+voltmetar ugradnja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Danas postavio punjac 12v, sa Ali-ja, ima 2 usb socketa i pokazivač voltaže, što je realno odlična stvar.

Ali ima naravno problem što kad se veže direktno na akumulator, napon je konstantan što meni nikako ne odgovara.

Pa da se raspitam ko je već ugrađivao, kako da se veže to normalno, da ide preko kontakta, pretpostavljam preko nekog releja i sl.

23b8d006aa87566b62e940a575319e33.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Veži ga na plus sa kontakta. Nađi gde ti je kabl od kontakta koji ide sa brave i poveži se na njega.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Hoću da propadnem u zemlju....
Toliko sam se sa kolima zezao sa svim i svačim oko instalacija, a zabodem na nečemu prostom.
Arakis, hvala puno

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Osmatranjem situacije, dosao sam do zakljucka da je oko kontakt brave malo zeznuto cackati, ali je zato svetlo i 12v odmah tu posto se i ona pale na kontakt na Vstromu

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2809 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ako se tu uključuju potrošači nije dobro ba se veže na bravu ii bilo šta,direktno na aku i to preko osigurača.

I ako ti je napon stalno isti proveri punjenje biće da tu nešto ne valja.

Šta pokazuje kada zaalnasuje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Ja sam vezao direktno na aku, i pokazivalo 12.7v, kad se da kontakt, padne na 12v sto je ok.
Kad budem imao malo vise vremena, pogledacu sve gde je i sta je, da ide preko osiguraca naravno, mada ima i punjac poseban osigurac na kablu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2809 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Onda ćeš morati da držiš na kontaktu kada,pumpaš  gume,puniš razne uređaje....

Dobro je to da bude stalno pod naponom.Ako se zbog nečeg brineš stavi mali osigurač.

Ili ako baš insistiraš stavi rele običan direktno na taj vod da se uključuje preko kontakta

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2809 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

To može biti pogubno po sistem ako taj element crkne.

Osim u slučaju da si gledao napon ,a on je isti na svim tačkama ak su kontakti dobri

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Danas postavio punjac 12v, sa Ali-ja, ima 2 usb socketa i pokazivač voltaže, što je realno odlična stvar.
Ali ima naravno problem što kad se veže direktno na akumulator, napon je konstantan što meni nikako ne odgovara.
Pa da se raspitam ko je već ugrađivao, kako da se veže to normalno, da ide preko kontakta, pretpostavljam preko nekog releja i sl.
23b8d006aa87566b62e940a575319e33.jpg&key=56fce9644a2e26b2b463c80d1d04e3266b7f1b6650cd1d6fbeb885c2ee101051

Ja sam ugrađivao i kačio direktno na akomulator (sa osiguračem naravno) i nisam imao problema. Pokazuje svaku oscilaciju napona ...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Povezi ga preko releja, na + kontakta i ugradi dodatni osigurac. 

U tom slucaju moci ces prikljuciti i veci potrosac na usb, a nece ti voltaza svetleti kad je motor ugasen(tako ti dodatno trosi aku a i bespotrebno je).

Voltmetar ce ti sluziti za ono cemu je namenjen, da proveravas napon punjenja u voznji i pod potrosacima.

Ja takav imam na quadu , i tako sam ga povezao na sistem. Radi bez problema i daje mi na znanje kad potrosaci vuku vise struje nego li alternator pravi ili regler pusta..

Tj kada se aku u voznji ne dopunjava dovoljno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Nije mi se svideo taj sa prekidacem jer je vidljiv/dostupan.
Na kraju sam izvukao posebno napajanje sa aku, pa preko osiguraca na skriveni prekidac koje je odmah tu ispod plastike i veoma zgodan za ukljucivanje/iskljucivanje.
Iz tog razloga, sto je skriven, i ne mogu da slikam.
Hvala svima na savetima i pomoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Da ne otvaram novu temu,  ja sam uzeo nesto ovako:

 

 

Nemam puno iskustva sa strujom, ali kontam da ga vezem direktno na aku (crvena zica na +,  na kojoj je i sam osigurac, jesam li u pravu?)

 

Ima 12V i 5V uticnicu, plus taj jako bitan ugradjeni prekidac...cuo sam da su neki ljudi koji nemaju prekidac a diretno vezu na aku ostali bez struje posle nekog vremena. (Ne kazem da je to uvek slucaj)

 

Dakle samo trebam poskidati plastike, povezati direktno i to je to :) $4.00 ceo trosak....valjda ce da radi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

I ja sam odradio nešto slično, taj osigurač koji dobiješ uz proizvod mi je crko posle dva dana, pa sam povezao na klasičan osigurač i pravo na aku, stim što sam ga izveo tako da mogu da ga iščupam kad hoću ( mada vidim da nema potrebe, napon nepada ni posle 7 dana)

I žice od voltmetra do akua sam stavio metar dužine, da bih mogao raskačiti i proveriti napon punjenja i na drugom motoru u zlu netrebalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Da ne otvaram novu temu,  ja sam uzeo nesto ovako:
 
12V-Car-Motorcycle-Bike-Waterproof-Cigarette-Lighter-USB-Power-Charging-Socket-1-Pc.jpg&key=16d230bfa200926ac8684e06157d73df2137aadf05675155623c70fbfc6486d9 WWW.GOOGLE.COM
Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com  
Nemam puno iskustva sa strujom, ali kontam da ga vezem direktno na aku (crvena zica na +,  na kojoj je i sam osigurac, jesam li u pravu?)
 
Ima 12V i 5V uticnicu, plus taj jako bitan ugradjeni prekidac...cuo sam da su neki ljudi koji nemaju prekidac a diretno vezu na aku ostali bez struje posle nekog vremena. (Ne kazem da je to uvek slucaj)
 
Dakle samo trebam poskidati plastike, povezati direktno i to je to $4.00 ceo trosak....valjda ce da radi
Ja kupio bas takav kao sa slike. Nije radio dugo, crko. Dok je radio, imao sam djubre od telefona (Alcatel) i punilo je fantasticno. Drugaru na Samsungu baterija pri kraju bila, nije hteo da da nikakav znak o punjenju uopste.
Elem, kad je crklo, ja reko mora da je onaj osigurac na zici... Pogledam, on ceo, kao nov.
E sad, ono sto mene zanima je sta je moglo da crkne a osigurac nije i fizickih ostecenja nije bilo...? Jer nije to organski, pa da kazem crklo je i nije nizasta drugo nego za smece. Jedino sto je MOZDA moglo da mu naskodi je voda prilikom pranja motora. Nisam jos imao vremena da ga otvorim i istrazujem pa ako se neko vec zezao sa tim, da mi toliko skrati muke... A ako ja budem prvi, valjda cu se setiti da javim sta je to kod mene bio slucaj a verujem da ce i kod drugih jer mislim da kupivina novog ne resava bas problem trajno, negde prave gresku.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ako pričaš o USB utičnici verovatno se nešto razlemilo sa ploče od vibracija. Meni se dva puta dešavalo tako nešto, ali ne sa ovakvom integrisanom USB utičnicom, već sa onim običnim adapterom koji ide na 12V utičnicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja