Jump to content

Moto Zajednica

Ulje u menjaču APN6s

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Kupio sam APN6s, i zamenio ulje u menjaču. Staro ulje je bilo (na oko OK) a sipao sam Motul Transoil 10w30 (mineralno). Nakon 2 nedelje ulje u menjaču je bilo mutno kao da je pomešano sa vodom. Ispustim to, sipam neku polusintetiku Castrol (za auto) i pustim motor u mestu da radi, i išaltam sve brzine, da ispere menjač. Ispustim to ulje, bilo ne još malko mutno. Sipam opet isti Motul Transoil, i evo nakon 7 dana ulje je ponovo mutno (beličasto). Voda nije mogla da uđe u menjač, nije padala kiša niti se motor vozio po barama. U čemu je problem? Da li taj Transoil tako treba da izgleda? Ili je to neki divljak? Smem li sipati Castrol Magnatec 10w40 u taj menjač (zbog kvačila), pa da vidim šta se dešava?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Прекопирано из сервисног упутства:

 

Zamena ulja u menjaĉu Ulje uvek menjajte kada je motor ugrejan. Izvucite štap za merenje,odvrnite zavrtanj i pustite da ulje iscuri.Zavrnite zavrtanj i sipajte pribliţno 500cm3ulja kroz otvor za štap za merenje. Kontrolišite nivo ulja sa štapom za merenje (ulje sme da bude najviše do gornjeg zareza). Nivo ulja nikada ne sme da padne ispod donjeg zareza na štapu za merenje.

 

Тако кажу Словенци ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ovo je motorče za ćaleta, ja imam skuter. Mada, i meni je gušt da provozam klince na APN-cu, jer se lako vozi, kao bicikl.

PS: Probaću da ispustim malo, da bude na minimumu, pa da vidim šta se dešava. Ako opet bude mutno, probaću sa moto uljem

 

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Samo da javim šta sam uradio. Sipao sam alkohol 70% 1dl u 250ml ulja Castrol magnatec 10w40 i to sipao u menjač. Ostavio sam motor na nogarima da radi u leru pola sata, pa sam onsa dok je radio na alom gasu išaltao i u ostale brzine. Ispustio sam ulhe i bilo je kao bela kafa, skroz mutno i oker boje. Dok je donji šraf bio odšrafljen a motor ugašen, dosipao sam pomalo ulja da iscuri i talog, dok nije krenulo čisto ulje. Onda sam nalio taj Castrol Magnatec 10w40 (A3/B4), da bude tačno između min i max oznake na onom štapiću. Sad je ulje u menjaču nakin par sttotina km i dalje bistro i providno, a menjač ne lupa kao pre pri promeni brzine. Da li je do falš ulja ili je stvarno bila neka voda nemam pojma. Ostalo mi je ovog Castrol ulja za još jednu zamenu, a i jeftinije je od Motul Transoil ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

auuu brate,pa to beli i peni od castrola i tih ostalih stranih imena i oznaka viskoziteta....

 

SAE 30 jos ako nadjes na tocenje,sto jeftinije.... Casa od jogurta nekad bila 0.33l tolko ide,sad smanjili jogurt na 0.22l valjda...

 

Niko nikad nije menjao to ulje i onda si sipao ta neka fensi ulja pa se izmesalo mineralno sa kojekakvim sintetikama i ostalim pa pocele hemijske reakcije....

 

Nemoj se sa tim opterecivati,apenaca radi i bez ulja u menjacu,lepo je kad ima,al i kad nema nije opasno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Sa Castrol uljem radi bolje nego pre, tako da ostaje u menjaču

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja