Jump to content

Moto Zajednica

način rada kamere za kontrolu brzine

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2782 postova

da li neko zna kako rade kamere.Da li stacionarna radi kao ona sa stalka iz kola.Kako hvata kamera.Da li recimo može da uhvati nekoliko i koliko auta jedno za drugim ako se kreću brže od propisanog.Ako može kolki je potreban razmak i šta ako prvi auto zaklanja ostale.Desilo mi se par puta da pandur zaustavi prvi auto isključi ga a da ja posle nisam pazario kaznu.Da li to znači da me  nisu ni snimili ili nešto drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
5 hours ago, sasa ns 1 said:

da li neko zna kako rade kamere.Da li stacionarna radi kao ona sa stalka iz kola.Kako hvata kamera.Da li recimo može da uhvati nekoliko i koliko auta jedno za drugim ako se kreću brže od propisanog.Ako može kolki je potreban razmak i šta ako prvi auto zaklanja ostale.Desilo mi se par puta da pandur zaustavi prvi auto isključi ga a da ja posle nisam pazario kaznu.Da li to znači da me  nisu ni snimili ili nešto drugo.

Kada su me kaznjavali za brzinu, pokazu mi snimak. Na snimku recimo 2 trake sa 9 vozila, svima se vidi brzina. Svakom vozilu individualno.  Ja sam bio prvi i samo sam ja zaustavljen iako smo kao jato prebrzo vozili. 

Rekao bih da oni samo ne mogu da se otrgnu navike zaustavljanja prvog. Kada budu resili da kaznjavaju sve, bice veselo. Tehnicki mogu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
  • Mog suraka su pre par godina u Ljigu izvukli iz kolone,bio je cetvrti auto i kaze svi su isli istom brzinom. Isao je na sud,zalio se,i na zalost platio je kaznu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

to kontam kad te zaustave,ali me brine šta rade sa ostalima iz  kolone,dal stiže pozivnica na kuću.Znam ljude kojima su dolazili pozivi na kuću ali niko nije zaustavljo a panduri su pored bili u kolima pa mi nije jasno zašto to  nerade sa ostalima iz kolone kad zaustavljaju-šta ih sprečava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Neko je upotrebio jedan lep izraz ovde na forumu, ne mogu da se setim tacno ko to, ali on ce se prepoznati.

Isto tako sam ja nesto pitao u vezi policije "kako, koga, gde"

 Nasta mi je on odgovorio veoma prosto sve zavisi dal su rucali ili nisu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Pa to ti je isto kao kad te na pesackom prelazu zaustavi jer si krenuo na crveno da prelazis, tebe ce da zaustavi i kazni iako je mozda jos nekoliko ljudi krenulo pored tebe da prelazi.....Nece oni da jure sve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
pre 32 minuta, Imeiprezime je napisao:

Pa to ti je isto kao kad te na pesackom prelazu zaustavi jer si krenuo na crveno da prelazis, tebe ce da zaustavi i kazni iako je mozda jos nekoliko ljudi krenulo pored tebe da prelazi.....Nece oni da jure sve

ali ja sam mislio da to  radi tehnologija sama pa mi nije jasno zašto nam nestižu čestitke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 8 sati, Astral je napisao:

Kada su me kaznjavali za brzinu, pokazu mi snimak. Na snimku recimo 2 trake sa 9 vozila, svima se vidi brzina. Svakom vozilu individualno.  Ja sam bio prvi i samo sam ja zaustavljen iako smo kao jato prebrzo vozili. 

Rekao bih da oni samo ne mogu da se otrgnu navike zaustavljanja prvog. Kada budu resili da kaznjavaju sve, bice veselo. Tehnicki mogu.

 A da li se svakom vozilu na snimku vidi tablica?Ako idu dva auta na mnogo malom rastojanju i kamera(radar)snimi brzinu obojici a prvi zaklanja tablicu drugom,onda je drugi prosao bez kazne ili....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Tacno. Ako se zaklanjaju. Ne moze se videti tablica. Kameru i ne interesuje tvoja tablica. Ona snima brzinu objekata koji se krecu i daje prikaz iste na videu. Sa ili bez tablice.

 A da li se svakom vozilu na snimku vidi tablica?Ako idu dva auta na mnogo malom rastojanju i kamera(radar)snimi brzinu obojici a prvi zaklanja tablicu drugom,onda je drugi prosao bez kazne ili....


Gesendet von meinem SM-J530F mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Ja sam nedavno slusao da uvode sistem koji ce moci da prati brzinu svih vozila u koloni tako da nece samo prvi da dobije kaznu nego svi koji su ga pratili. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 949 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Kod nas u Republici Srpskoj imaju takozvani Ramer sistem. Postave postave uredjaj kraj ceste i ostave ga. Mogu ga prebaciti na drugu lokaciju jako brzo. Sklapa se i rasklapa za 5 min. Uredjaj moze da kontrolise odlazne i dolazne trake...8 traka ukupno. Snima automatski sliku na kojoj se vide sve informacije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
On 2.10.2018. at 13:54, king_julien je napisao:

Neko je upotrebio jedan lep izraz ovde na forumu, ne mogu da se setim tacno ko to, ali on ce se prepoznati.

Isto tako sam ja nesto pitao u vezi policije "kako, koga, gde"

 Nasta mi je on odgovorio veoma prosto sve zavisi dal su rucali ili nisu...

Moja malenkost :sampion: (druga strana, predposlednji post) 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Mislim da ovi nasi nemaju kameru za vozila iza.

Prosle godine me uhvatili u HR. Ja isao za nekim Audijem Njemackih tablica i pred zadnjom naplatnom rampom prema Srbiji nas obojicu zaustave. Ne znam da li su njemu ista uzeli (ne vjerujem), ali ja sam platio kaznu, jer su mene snimali, iako sam u sustini ja njega pratio... Srecom, dobri momci bili pa me nisu uopste puno oderali. Platio sam 250 kuna, iako su prvo razmisljali da pisu 500.

Pokazali su mi snimak. Pratili su me oko 12 km. Stalno su se nalazili izmedju 250 i 500 metara iza mene. Nisam ih uopste registrovao iako sam stalno gledao u retrovizor. Izadje iz desne trake,snima, pa se vrati, izadje, obidje, snima, malo se priblizi, i stalno tako. Priznali su mi najmanju registrovanu brzinu 174 km/h. Ostalo je stalno bilo preko...

U jednom trenutku ja ugledah na snimku brzinu od 238 km/h i zacudih se jer znam da nisam toliko vozio ali onda mi oni rekose da je to njihova brzina, kad su krenuli vec pri kraju da nas stignu.

Inace, kamera im je perverzija, sa 300m udaljenosti cini mi se da su mogle da se prebroje sve tackice prljavstine na autu i tablicama... :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

dal je to tamno plavi superb ili oktavia VK tablica.I ja sam imao problema sa njima.Jednom su izmedju sela išli 40 gde  su sniženja zbog bočnih puteva i čekaju da ih zaobidješ.Video sam i kad su hvatali lika koji je bio bar kilometar ispred njih a ušao je tek malo brže u selo.Ili mene su vijali jednom desetak kilometara da me stignu a nikako nisu mogli da me snime jer su bili seoski putevi a ja vozio lancia deltu staru kockastu koja leži ko karting.Pojma nisam imao da su me vijali .Nakraju mi se nabiju na metar iza mene a ja vozio baš onda po propisu.Idem ja tako i razmišljam koji su ovo pacijenti nabili mi se i neće da zaobidju posle jedno pola minuta ubrzam na 92 km-2 km iznad propisa i oni upale rotaciju.Bili su dosta besni što nisu mogli da me stignu u krivinama.Al sam udario u kuknjavu -stari srpski običaj ,i oproste mi .

Koji su vam trenutno aktuelni presretači iu brčko distrihtu a koji oko bijeljine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

U HR me uhvatio Audi A4, mislim VU tablica, boja neka kao mis siva, samo tamnija. Zatamnjena zadnja stakla. Ali kazem ti, nema sanse da ga skontas. Stalno sam gledao u retrovizor jer znam kako se inace ponasaju i koje sve fazone koriste, ali dzabe. Ne mozes ga primijetiti.

 

Sto se tice presretaca kod nas, nemam pojma na toj strani. Prije ih je bilo lako skontati, jer su tablice na svim autima od policije bile slicne pa si mogao upratiti. I, naravno, bijeli golf 4. :)  U Brckom znam da je bio neki Pasat tamno plavi. A imali su i neki stari Volvo karavan, plavkaste boje, u kojem montiraju radar i parkiraju ga pored puta.

 

Kod nas su problem ovi normalni radari, kao i rameri. Zaredali u zadnjih godinu dana, to nije normalno... Ne mozes vise nikako ni da vozis, koliko ih je. Srecom, imaju ove grupe na Viber-u i Whatsapp-u pa sve bar nekad mozes izvuci. Mada, ja sam prije par mjeseci ostao bez vozacke na mjesec dana. Jbg. Nedelja, 10 sati, lijep dan, nigdje zive duse... Ogranicenje 80, ja 102. I to dobro je bilo da sam ih "na vrijeme" primijetio, moglo je biti i vise. A po baksuzu, 10-ak km prije toga vozio stalno po ogranicenju. I dodje pravac, ja malo pipnu gas....... Posto je od 20 do 30 preko, onda je vozacka otisla na mjesec dana. Preko 30 preko ogranicenja ode na 2 mjeseca. I, eto, da ne bi tog dogadjaja, ko zna kada bih ponovo kupio motor. :D Tako da, to mi je bio dobar izgovor za zenu... Uzeli mi vozacku, blokirana B kategorija, pa je steta da A stoji naprazno... :D Doduse, nije pricala 5 dana sa mnom nakon sto sam joj rekao da sam odlucio da kupim motor, ali eto, ziv sam jos, nije me udavila u snu... :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

ja nisam isao u bn 5 godina,zbog nekog drkanja na granici sam cvrsto odlucio da necu ici vise...

 

ali pozeleo sam da se provozam malo,mnogo je proslo vec.

jel sa radarom stoje i dalje kod slobomira ili "borine"kafane?

kakva je situacija po gradu,jel ima nekih kamera i slicno?

 

ako slucajno prelomim da se provozam da znam sta me ceka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja