Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav od budućeg bajkera iz Arilja

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Dragi bajkeri,

 

Uskoro ćete dobiti još jednog člana koji je za sada samo simpatizer, ali i đak jer se priprema da položi A kategoriju, pored B, C i E (stara škola) koje već ima ;)

U toku je potraga za dobrim maxi skuterom, a sužavajući izbor, došlo se do Suzuki Burgman-a 400. Nadam se da ćete pomoći savetima za kupovinu, kao i početnim koracima dok se ne prohoda...

 

Pozdrav iz Arilja! :jee1:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Nemam pojma. Položio za B, pa u vojsci za C i E, ali A nikako da dođe na red. Sad će i ona biti upisana, a onda ću nadoknaditi sve propuštene bike kilometre ;-)

 

@dankan: ne znam još šta mi paše jer nisam probao motor, ali mi se sviđa svakako. Probaću, menjaću dok se ne pronađem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Danas postigao dogovor sa @dankan-om oko kupovine njegovog V-Stroma DL650 K9. U toku sedmice će biti obavljena kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Dobrodosao! Ovako sam i ja prosle jeseni banuo na forum. Naprasno odlucio da volim motore. Prvo kupio Vespu, pa resio da polozim i eto A kategorije niotkuda. A polagao na Kawasaki-ju ER-6N pa kao s konja na magarca posle. Al' bice jednog dana i veci motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Hvala, hvala! Tek ću da vam dosađujem kad stigne motor. Već počnite da spremate odgovore pošto ja imam puno pitanja ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Strom je konačno stigao, a ja se smrzao! :takoje:

Juče ujutro krenem na autobus, pazim da ponesem jaknu sa protektorima, pozamljenu od rođaka, kacigu koju sam nosio na obuci za A kategoriju, svoje zimske rukavice... I zaboravim mobilni telefon! Brzo se taksijem vratim kući, uzmem ga i stignem na autobus. Uh, pomislih, nije dobro počelo... >:(

U Beogradu, na stanici me sačekao prodavac, naš član @dankan. Odemo do njega, Strom u garaži, grejanoj da svih strana, čak i odozdo, okolnim stanovima. Gledam ga onako ogromnog i razmišljam kako ću ja to voziti. Prvi mi je motor...

Posle formalnosti, krenem na put 200+ km, svoj prvi put, na svim prvom motoru. Odmah smo se saživeli kao da se vozimo godinama. Strom me iznenadio upravljivošću za razliku od Kawasakija ZR7.

Vrlo brzo mi je postalo hladno kolenima pa sam stao i trakom zalepio novine, ispod pantalona. Kod skidanja trake, dobio sam i neželjenu parcijalnu depilaciju, gratis :grr:

Poslednjih 80km me uhvatio mrak i samim tim hladnoća. Temperatura je bila 8°C. Već sam počeo da drhtim, a ruke i noge blago da se koče. Dodatni problem je bila kaciga koja je počela da magli pa sam morao da je držim blago otvorenom i dodatno se izlagao hladnoći!

45f6a7f2e32eef859c599a3b9dfec0f6.jpg
c2eea1df4a7b1e01c95ad7549c0d2a20.jpg

Uskoro će biti još, a posebno je zanimljiv plavi displej Scottoiler-a.

Generalno, utisci o Stromu su fantastični! Motor nije previše brz, lako je upravljiv, ima fantastičan zvuk sa stock (valjda) auspuhom... Snage ima dovoljno, ali već vidim da mi ni nešto više ne bi bilo viška  ;)

 

Jedinu stvar koju sam primetio, a koja mi nije bila jasna jeste drugačiji zvuk menjača kada je u 6. brzini. Nekako je piskaviji, škriputav, ali mi Danko reče da je to normalno. Međutim, danas se čujem sa serviserom iz 3T Racing-a i kaže ono što sam i očekivao, 6. brzina je više potrošena jer je najviše korišćena i malo je pojeden zupčanik. Tako se vozi dok zvuk ne postane nepodnošljiv i tada se menja. Mene već nervira...

Osim ovoga, brava po malo glavi. Danas sam naprskao sa WD40, ali i dalje ima blago zapinjanje i to me brine jer mogu negde ostati ili još gore zalomiti ključ. Sve ostalo je za sad dobro i zadovoljan sam kupovinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

Lep motor sa uživanjem da voziš .I ne zaboravi oprema,oprema i oprema.Na početku ne kupuj jeftine jakne,pantalone ,kacigu i ostalo sve ćeš brzo menjati za kvalitetnije a samim tim i skuplje a onda će biti još skuplje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Sad probah rezervni ključ i on ne glavi tako da je problem do istrošenosti glavnog ključa. Kakva je situacija sa izradom kopije ključa? Može, ne može, gde?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja