Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor od 125cc 4t za početnika

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova

Zdravo svima

 

Eto i mene da se konsultujem sa iskusnima u vezi kupovine prvog pravog motora. Dakle, položio sam A1 kategoriju (do 125cc) i sada sam u potrazi za motorom. Već sam postavio jednu temu u vezi dve dosta stare 125-ce (Yamaha SR 125 i Honda CM 125) i odlučio sam se za Hondu CM 125 ali pošto je ponuda blago rečeno očajna (što izbor, što cene) onda sam prinuđen da bacim oko i na neke druge modele.

 

Dakle interesuje me vaše preporuka za prvi motor, do 125cc, isključivo četvorotakni, za vozača visine 185cm i 75kg težine.

 

Gledajući oglase sledeći motori su mi zapali za oko:

Qingqi QM125GY

Qingqi QM125 2d

Qingqi QM125 10V

Keeway Speed 125

Yamaha YBR 125 (mada poprilično prelazi moj budžet od 1000e)

Sym XS125

Hyosung Comet GT 125

Honda CBR125r

 

Tip motora mi nije toliko bitan s obzirom da mi je to prvi motor. Kasnije imam u cilju neki Suzuki GS 500 ali to otom potom, kad položim za A2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja bi ovde ubacio i Sachs Xroad mada ne znam koje su cene.

Jedno vreme sam gledao Cometa ali većeg, od 250 kao commuter bike, i mislim da su to dobri motori i ipak kvalitetniji od kineza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Da, i Sachs X-road mi izgleda ok i na dobrom je glasu (barem one verzije pre nego sto su uzeli kinezi da ga prave). Uzecu i njega u razmatranje.

 

Najbitnije mi je da nije skupo odrzavanje i da ima delova. Keeway, Qingqi, Yamaha i Honda su tu ok. Za ostale ne znam pa zato i pitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Nisam siguran, ali Speed ti najmanje troši i generalno održavanje za njega ti je jeftino(gume, redovan servis, kočnice itd) samo nemoj previše da očekuješ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Nemoj bežati od yamahe sr125, ako bi ti takav motor odgovarao. Vidim na oglasima da ih ima povoljnih iz druge polovine 1990-ih. Ja vozim SR250 iz 1983, potrošnja je oko 3,3 l (grad-lokal), na otvorenom putu po Srbiji je išla i ispod 3 l na 100, najviše mi je trošila na autoputu - 4,4 l ali sve vreme na oko 110kmh. 125-ica bi trebalo i manje da ti troši, nešto sporije da ide, lepo da se čuje. A mnogo ti je kvalitetnija od kiwija. Redovno održavanje ti neće biti ništa skuplje no na kiwiju, a za svaki slučaj prvo pogledaj nekoliko tih komada uživo, da uporediš kako to izgleda, sedi da vidiš dal ti i koji položaj odgovara. Znam ih više kojima je kiwi odlično pasovao, meni npr nije odgovarao klackalica menjač (a neki ga opet vole), naizgled sitnice, ali treba sebi po meri da ugodiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja