Jump to content

Moto Zajednica

HRABRI MOTORISTA: Svedočio nesreći pa uhvatio krivca

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

E tako se to radi.. I za ovakvo ponasanje bi mu dozivotno oduzeo dozvolu bez mogucnosti polaganja. Kao sto vidimo svuda ima bezobraznih i zlih ljudi. A ima i dobrih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Evo zasto volim Nemacku (preuzeto sa linka ):

-How long is his license revoked?
Normally until the trial. Then the judge will decide. Possibly for life.

-What charges is he likely to face?
I am not a lawyer, but in my opinion those are the possibilities:
§ 224 StGB, Assault: 6 month to 10 years
§ 142 StGB, Hit and run: up to 3 years or penalty
§ 315b StGB, Dangerous intervention with road traffic: up to 5 years or penalty
§ 212 StGB, Manslaughter (attempted): 5 to 15 years (unlikely because the intention to kill is missing in my opinion)

Kod nas bi ovakav kreten bio na slobodi kao da se nista nije desilo, a u Nemackoj kao sto vidimo dobija najmanje 6 meseci zatvorske kazne i dozivotno oduzimanje vozacke dozvole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Čekaj ti da se završi proces pa komentariši.

 

Čovek koji je snimao je samo naveo kazne za ono što on misli da se uklapa. A gle čuda, kazne su iste i kod nas.

A pošto je u Nemačkoj snimanje saobraćaja ZABRANJENO gosn sa kombijem može da se izvuče od velike kazne. Ono auto ide u susret a skuter ne vozi uz desnu ivicu itd, zavisi dosta od pametnog advokata.

Ovde to što je bežao može najviše da ga pokopa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

To što pricaš moze važiti u Srbiji, teško u Nemačkoj. Čim se nije zaustavio, a očito je svestan da je udario skuter, dovoljno je da mu se izrekne ozbiljna kazna. A u Srbadiji sa dobro povezanim (ne dobrim) advokatom, može se izbeći odgovornost ama bas za sve! Pa čak iako te policijiske ili kamere za nadzor saobraćaja snime :(

 

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Korupcije ima svugde...........što ste toliko naivni..........na zapadu su 10x veći igrači............

 

 

Što se tiče konkretnog slučaja............nadam se da skuteraš nije prošao sa većim povredama............jer u ovakvim slučajevima gde se namerno nekom ugrozi život osiguranje oštećenom ne isplaćuje za fizički bol već sve ide preko tužbe ..........i sistem je takav da na "vašem zamišljenom" lepom zapadu isplata oštećenom može LAKO da se eskivira zbog silnih rupa u zakonu............dovoljno da je na tkzv. Hartz IV (socijalni slučaj), da nema dovoljno velika primanja, da je u klasi 1, 5, 6 u poreskom sistemu...........ali dobro,...........živeo zapad :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ne razumem toliku ogorčenost Zapadom!? Ja sam govorio kako je u uredjenim društvima, ne o Zapadu. Recimo, uredjeno društvo je i Singapur, Japan, a to nije Zapad, ni geografski ni politički. Da je na Zapadu isto kao kod nas, ne bi jedan Mel Gibson bio privodjen, niti Paris Hilton. To kod na NE MOŽE da se desi. Ali, odlutasmo od teme. U Srbiji je sve politika.

 

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Bili ste u Nemačkoj?Učestvovali u sudskom postupku? Znate?

Ljudi moji kad već imate Internet nemojte da ostanete baš u tolikoj zabludi. Dobro, za Nemačku vam treba i znanje jezika ali generalno informacije su dostupne.

 

I Marko džabe pričaš, oni su svi sigurni da nije tako i znaju mnogo bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Hm, da, država koja dozvoli da joj celokupni pravosudni sistem stane na puna 4 meseca zaista nema nikakva prava da govori o pravosudju bilo koje druge, pogotovo razvijene države! I sve te relativizacije (tamo je slično kao i kod nas) su samo psihoterapija da bi se mi ovde malo bolje osećali.

 

Naravno da postoje rupe u svim zakonima, i nije savršeno ni na Zapadu. Ali ovde je postalo nepodnošljivo kolika nepravda je zahvatila celokupno društvo, a pravosudje izgleda funkcioniše samo kada treba kazniti 'malog' čoveka.

 

Srećom po mene, putujem jako puno zbog prirode posla i ne pričam iz 'internet iskustva'. Vladavina zakona je jedan od stubova društva, a tu se mi i Nemci ne možemo nikako porediti. To su cinjenice, a pravnici iz svoje vizure mogu dokazati i da je nebo crno tokom sunčanog prolećnog dana :)

 

 

:mobilizator:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Izguglaj Klaus Zumwinkel.............zbog utaje poreza u periodu od 01-07 dobio uslovno 2 godine i kaznu od 800.000,00 eur + 200.000,00 eur u dobrotvorne svrhe..........normalni smrtnici ne bi osetili slobodu najmanje 10 godina, a on je u dogovoru sa visokim sudom u Diseldorfu napisao javno izvinjenje i platio pomenute kazne...........bivsi direktor Deutsche Post............

 

Ministarstvo obrazovanja za strance u NRW-u je nasu zemlju (pre 10 godina) zvanicno nazvao "Srbija (Bez Kosova)" dok nas DKP nije bio upoznat sa slucajem...........

 

Sto se nekih stvari tice uredjeniji su bez zamerke, ali pravni i socijalni sistem im nije na zavidnom nivou...........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Kakav Klaus, pa kod nas biznismeni ne plaćaju porez godinama, pa nikom ništa! Taj je barem uplatio milion evra u budžet.

 

Slažem se, nema savršenstva. I u SAD nije isto kada se u sudnici pojavi bankar sa Volstrita i crnac iz Bronksa. Ali, tamo je javnost mnogo osetljivija na sudske procese, a ovde se bez problema oslobadjaju krivice sinovi bogataša za najteža krivična dela. I sve je to 'po slovu zakona' :(

 

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Kul, ti si putovao pa znaš kakav je pravni sistem jedne zemlje. Impresivno.

Vidiš ,ja zbog prirode svog posla znam tačno kako funkcionišu stvari i to do tančina, a ljudi koje upoznam dele svoja profesionalna iskustva. Ima dosta kolega i iz SAD pa je zanimljivo čuti iz prve ruke kakvi su njihovi instituti i kako na iste izazove iznalaze rešenja i kako često do istog rezultata dođu drugačijim putem. Ali nisam bio nikad ni na jednom njihovom procesu pa ne mogu da tvrdim ništa. Samo znam da tamo bez mnogo para ne možete ničem dobrom da se nadate.

 

Ja sam spreman da organizujemo kladionicu gde će svako da da svoju prognozu za ishod postupka protiv vozača kombija. Lepo je ovaj što je snimao rekao da će da objavi šta je bilo na kraju.

 

Efisaknu i dobru državu ne činie samo dobri zakoni, već i oni koji ih sprovode kao i svest ljudi nad kojima treba da se sprovode. Ovo poslednje čini mi se neće ovde nikad biti. Mislim mene boli uvo, ja imam EU pasoš i sleduje mi status Evropskog advokata, tako da mogu da zastupam i u Litvaniji kao i u Španiji tako da je moj posao da ZNAM a ne da mislim

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

 

Efisaknu i dobru državu ne činie samo dobri zakoni, već i oni koji ih sprovode kao i svest ljudi nad kojima treba da se sprovode. Ovo poslednje čini mi se neće ovde nikad biti.
Не само последње, ни прво а поготово друго.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja