Jump to content

Moto Zajednica

Beograd-Ćačak-Zlatibor-Plevlja-Ostrog-Sokolac-Zvornik-Bijeljina-Beograd

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
  • Zainteresovan, 752 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Provjeri da to nije neki malogranični prelaz. Drugara su skoro jedva pustili Crnogorci, tražili mu neku propusnicu. Ne znam koji granični prelaz je bio ali je na pravcu Nikšić-Gacko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Pitaj cg amk. Mozes na bilecu , nije neki put al nije los, ja isao prosle godine. Prolaze i kamioni. Sto se tice malogranicnih, isao sam na par prelaza  ka CG i nije bilo problema..Jedino moze da se ceka da se umilostive nadlezni organi i pogledaju pasos..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Pre nedelju dana sam prosao put iz Nikšića preko Plužina i Šćepan polja, Foče do Sarajeva i onda na Sokolac, Han Pijesak, Zvornik i za Beograd. Osim oko Šćepan polja svi putevi su odlični. Posle granicnog prelaza u ŠP imaš oko 25km lošeg puta od čega je 15 skoro sam makadam ali je to i put na kome sam sreo najviše kolega iz cele Evrope. Nailaze u grupama po 5-6. Ja sam isao u danu ali mozes da prenocis i tu jer je taj put poznat po rafting kampovima sa nocenjem oko 10-15€. Ako ti se ne ide dublje u Bosnu, posle Foce mozes za Visegrad pa nazad preko Kremne, Bajina basta, Valjevo i za BG sto je isto odlican put sa malo saobracaja ali treba pripaziti na rizlu oko BB. Ako ipak spavas negde na Romaniji, posle Foce moze da izadjes za Rogaticu pa Sokolac u mestu Ustiprača. Sto se tice granice, ako imas zeleni karton nema nikakvih problema. Sretan put

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Srećan put! :takoje:  :)

Hvala ortodox09  :)

Pre nedelju dana sam prosao put iz Nikšića preko Plužina i Šćepan polja, Foče do Sarajeva i onda na Sokolac, Han Pijesak, Zvornik i za Beograd. Osim oko Šćepan polja svi putevi su odlični. Posle granicnog prelaza u ŠP imaš oko 25km lošeg puta od čega je 15 skoro sam makadam ali je to i put na kome sam sreo najviše kolega iz cele Evrope. Nailaze u grupama po 5-6. Ja sam isao u danu ali mozes da prenocis i tu jer je taj put poznat po rafting kampovima sa nocenjem oko 10-15€. Ako ti se ne ide dublje u Bosnu, posle Foce mozes za Visegrad pa nazad preko Kremne, Bajina basta, Valjevo i za BG sto je isto odlican put sa malo saobracaja ali treba pripaziti na rizlu oko BB. Ako ipak spavas negde na Romaniji, posle Foce moze da izadjes za Rogaticu pa Sokolac u mestu Ustiprača. Sto se tice granice, ako imas zeleni karton nema nikakvih problema. Sretan put

Lako je tebi u jednom danu kad imaš TDM  ;) Šalim se naravno.

Meni je mnogo za jedan dan, a imam tu želju odavno da zanoćim na Ostrogu.

Možda i ja krenem tim putem preko Plužina, ali nikako ne preko Debelog Brda, bio sam jesenas i bilo je neugodno iskustvo.

Zeleni karton mi je uz saobraćajnu, valjda,  ;) proveriće službenik BiH ;)

Hvala na savetima.

Odoh da se oblačim i iznosim stvari :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Vratio sam se, ali sa malo fotografija:

Ukratko, najveći utisak mi je ostavila "svežina" i predivni putevi, a zatim moje neiskutstvo, al dobro uči se :)

1. Put kroz Srbiju do Prijepolja je većini poznat pa da ne pišem posebno, od Prijepolja do granice je visoko, lep put, al sveže ne treba ići bez 30 stepeni u najavi. Doručak-ručak u Pingvinu, Kolovrat,pljeskavica na kajmaku, srpska salata i sokić 600 RSD.

2. Na granici 5-6 vozila, od granice super, pazio sam se radara i tunela, radar samo na jednom mestu, policajac me ispratio pogledom, ravni široki i novi putevi.

3. Put za Ostrog i sa Ostroga, ambis i serpentine :) Shvatio sam da ne savladavam serpentine na desno kako treba, moraću da vežbam jednom.

Povratak.

1. Rešio da idem na Bileću, put ka Trebinju pola nov, pola stari, bez većih neravnina, od skretanja za Bileću nekih 15 km, savršen :) put sa širokim lepim krivinama i malo saobraćaja, a onda neravnine i jedva 40km/h do granice, odatle iznad jezera OK put.

2. U Bileći pravim grešku, valjda od umora, umalo da ispravim jedno skretanje, bio sam došao do ivičnjaka, valjda zamišljen.

3. Od Bileće Ok put sa lepim krivinama i predelima.  Na jednom od mostova preko Sutjeske pravim pauzu, zbog sedalne pozadine, saobraćaja nema, prošlo je 3 vozila za 10 minuta.

4. Foča, Goražde OK, na izlazu iz Goržda "naši" me zaustavljaju  'nako, dokumenta, "šta imam u koferu", tu kao neko ćaskanje, i ja zbog bola u sedalnom delu rešavam da ne idem Sokolac-Zvornik-Bjeljina već da se uputim preko Višegrada, Užica i Čačka za Beograd. Eh da, u goraždu jedno "proklizavanje" na pravcu pri 30 km/h, beli asfalt, kao po ledu, bez zvuka, samo klizi, jedva sam sam stao, zaboleo me zglob na levoj ruci od tog cimanja.

5. Višegrad je već topliji 25 stepeni, skidam grejače kolena i uživam u toploti.

6. Pred granicu jedan radar u pakovanju, policajac me je pogledao i samo što mi nije rekao "i sad si mi naišao, gde si pre 5 minuta" :), na granici samo ja.

7. U Srbiji klasika, ja se učim da sem grada vozim i po putu :) i jedna OPASNA situacija, meni najopasnija do sada, negde kod Požege vozim ja tako veselo, i na jednoj preglednoj krivini, vidim tegljača koji je u MOJOJ traci i ide ka meni, a video je i on mene, krenuo je u obilaženje i verovatno me nije video, ili nije očekivao šta li. Kreće da svira, jer verovatno ne može da se vrati u svoju traku, mada kreće polako, prednji kraj mu je 1 metar od ivice a zadnji 0 metara od ivice. Ja kočim i gledm kom li ću se prikloniti carstvu, il pod točkove ili pored puta pa u Moravu, svaku sam mu osovinu odmerio, i utrčim u taj metar između njega i ivice, kočim, kočim,on se mrda i ostane mi ne znam koliko prostora, 30cm, 50 cm, prošao sam tuda,živ, nije mi zakačio bočnu torbu.

U 16h u Beogradu, ležem na stomak i gubim se u snovima (obrnuto od onoga- e tu sam se probudio).

Ako proberem neku sliku okačiću.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...

U koliko sati si bio na Ostrogu? Imam zelju da prespavam. Pa pitam. U koliko sati da ciljam da budem tamo? Nikad nisam bio pa ne znam da ne dodjem mnogo rano. Neki savet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

U koliko sati si bio na Ostrogu? Imam zelju da prespavam. Pa pitam. U koliko sati da ciljam da budem tamo? Nikad nisam bio pa ne znam da ne dodjem mnogo rano. Neki savet?

Ја сам стигао око 16:30, сам. Људи је било мало у односу на претходне моје посете. На спавању је било око 10-ак "комплета" што парова, што породица, пријатеља. Између осталих, била су двојица који су дошли пешке из Бања Луке.

Кад сам стигао на све стране су се сушила ћебад која су била опрана, али свуда. Па сам и ја волонтирао ширио мокру а сакупљао просушену ћебад. 

Организација спавања је од стране једног дечка који има канцеларију у конаку и којем се треба јавити и оставити податке, изразити жељу где желиш да спаваш, напољу-унутра-тераса, и ондаби требало да изабереш кревет-место, а тај момак ти одређује спаваоницу, можда породице са децом у једну, жене у другу, мотористи у трећу... не знам како али треба да будеш у спаваоници која ти је одређена ако си се за спаваоницу одлучио. Ја сам спавао на тераси на једно два-три душека и у војној врећи. У спаваоницама има мало хркања, прдења, мириса ногу... напољу је хладно било и тврдо, око 12 степени под ведрим небом. На тераси нас троје и само хркање, без прдења... како би рекао момак који распоређује на питање шта препоручује је рекао да не препоручује ништа.

Време за главну пријаву је након вечерње молитве око 18:35, а може и пре вечерње, неки су долазили око 20х, а неки и након што се угасе светла у 10х.

Све ово важи за горњи конак. И за ноћ између понедељкак и уторка.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja