Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć oko kupovine motora - 125 cm3

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

Ćao ljudi,

 

Našao sam ovaj forum kao najmerodavnije mesto za pridobijanje mišljenja stručnjaka :).

 

Naime, ovih dana ću polagati verovatno za A1 (posedujem samo B), pa ću odmah nakon, ako ne i u toku toga kupiti motor. Ono što mi je zapalo za oko je Honda CBR 125 i Yamaha Megelli sport 125 R. Budžet nije ogroman, naravno želim polovnjaka nekog do recimo 1400 eur.

 

Ono što sam ja primetio kao potencijalnu dobru ponudu je na linku: http://www.polovniautomobili.com/motori/6457273/honda-cbr-125-r 

 

Pa sad... koje je vaše mišljenje o ovim motorima, da li imate možda neki drugi koji bi bio interesantan u ovoj kategoriji? Na Megelliu mi se najviše dopada zvuk.

 

Hvala svima unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Pa to su ti simpaticni motorici,malo trose,prosti za odrzavanje. Samo bezi od 2T jer je odrzavanje papreno jer su nasvirani. Ako ti je prvi motoric odlican je da se naucis lepo za pocetak. Mislim,nisam neki strucnjak ali sam prosao od 50-125-150-200,pa tek onda 600,a cvaju 125 sam vozio 2 sezone pa znam sta je. :) Srecno sa kupovinom.  :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1582 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ako mozes da se smestis na ovaj motoric, sva je prilika da ces se slatko navozati s istim. Slazem se s kolegom iznad, 2taktna masina je dosta jaca i agresivnija (a i znatno veci je potrosac) od 4otaktne, pa biraj 4T motore. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

Hvala na odgovorima, svaka informacija je više nego dobrodoša! :)

 

Sem skutera nisam vozio ništa, probao jednom jesam neku yamahu od ~ 600 kubika ali sam odustao posle prvog davanja gasa jer to tada nije bilo za mene. Mislim da nemam problema sa smeštanjem na motor, ja sam 178cm, 75kg, a video sam da i znatno viši, teži ljudi voze. Priznajem da je malo skučeniji od većih motora ali mi za početak ništa veće ni ne treba jer nisam spreman za to.

 

Konkretno što se tiče oglasa, bar ono iz specifikacija što se može pročitati, koje je vaše mišljenje? Da li možda da u uži izbor uvrstim i Apriliu rs?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Pa znas kako,u oglasima moze svasta da pise,zato dok ne odes i pogledas ne mozes da znas. Pregledas sve lepo kad odes i nemoj da se zapalis za taj jedan jedini nego idi pogledaj vise njih pa uporedi,tako je najbolje. Sto se aprilie RS tice,to je 2t masina,velika potrosnja,skupi delovi,Rotax agregat. Ako ti cbr odgovara gabaritno,bolje se odluci za cbr-a jer je odrzavanje smesno i trosi kao upaljac. Dvotaktni em sto trosi mnogo,em tu mora kvalitetno ulje za mesavinu koje nije jeftino,a kad dodje generalka moraces mnogo para da ulozis,nikasil cilindar koji se ne busi i veoma je skup,kao i ostatak delova. Posto vidim da nisi u fazonu da jurcas i prelazis sa skutera onda ti je bolji izbor cbr u svakom slucaju,bar ja tako mislim jer sam prosao te kubikaze postepeno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Motor moras da probas prvo pa ces tek onda znati kako i sta dalje da trazis. Njabolje da probas svaki od tih koji ti se svdjaju jer jedno je na slikama a drugo je kako se ti osecas na njemu. Ja kada sam kupovao svoj prvi motor takodje je jedan od izbora bio honda cbr125 jer sam dosta toga lepog cuo o tom motoru. Kada sam se na motor ne mogu da krenem, nema gde noge da stavim, kolenima udaram korman, tanke gume pa mi se cini kao da ce da se sklopi ispod mene (tada sam bio oko 185 i recimo 90 kg). I nakon toga kupio Hondu Vradero 125. Jeste najskuplji u klasi 125 ali i najbolji motor. Udoban, stabilan, okretan, lako nse vozi, V2 motor... Sve pohvale. Ja sam ga vozio 3 godine i bio odusevljen tako da ti je i on moja topla preporuka.

Sto se tice aprilie rs lepo su ti rekli momci pre mene, zaobidji 2T masine. One traze cesto odrzavanje, ulaganje, kvalitetno ulje... Ako nisi ni malo vican sa mehanikom i alatom da tu mozes sam da cackas, podmazujes, dotezez, sredjujes... zaobidji to. Provesce ti motor vise kod majstora nego u voznji a ako bas hoces snagu koju imaj aprilia rs pa bolje onda uzmi kawasaki 250 ili Hyosung gt250R ili Suzuki GS500F, svi ti oni imaju 30ak konja.

 

Lepu kupovinu zelim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1134 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Kako mislis da vozi 500 kubika sa a1 dozvolom i uzgred gs 500 ima malo vise od 30 konja(ne mnogo vise ali 48 nije bas 30).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Drug ima cbr125-icu vec jedno 3-4 godine. Motor je zaista super,dosta dobro ide za tu kubikazu,pouzdan,malo trosi. Malo je manjih gabarita od rs-a (po mom misljenju) ali boze moj :D Decko svaki vikend zapali za BG/NS starim putem iz Horgosa,znaci vozi ga redovno,i nema nikakvih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Kao sto ti je kolega @tatko rekao, ja sam takodje vozio Varadera 125, jedan od najvecih ako ne i najveci u klasi 125cc. Pouzdan, lak za voznju, ne trosi mnogo, Hondina masina, ako nadjes ok primerak vredi izdvojiti malo vise. Ako te bilo sta zanima u vezi tog motora i ako se odlucis za njega slobodno pitaj, tu sam da ti kazem moja iskustva. Pozz sve najbolje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja