Jump to content

Moto Zajednica

12.09.2014 Prva zajednička vožnja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: 2009-Versys 650 ABS, BMW R1150GS

Moja supruga se nikada u životu nije vozila na motoru. Pošto je videla da sam joj već kupio kacigu, reši da proba par kilometara, u fazonu ˝ako ti se ne svidi, lako ću prodati kacigu- nova je˝.

U glavi prebacujem prekidač na ˝penzionerska vožnja˝ i krećem ka Platanima, kafana na periferiji Valjeva sa pristojnom hranom i odličnim točenim pivom koje cevima dolazi direktno iz valjevske pivare.

Tura nešto jača od kilometar, od kuće, u jednom pravcu.

 

DSC_0600.jpg

 

Kada sam se spremao da skrenem na parking, čujem glas ˝ajmo još malo dalje˝. Prijatno iznenađen, dolazim do Bore u Rosuljama, na daleko poznata kafana po vrhunskom roštilju.

 

DSC_0601.jpg

 

˝Lep je dan, ja još nisam gladna...a ti?˝ Kapiram da se ženi sviđa na motoru i prestaje da me grize savest što sam u ovoj krizi dao pare za 2 točka. E, to mora da se zapečati jagnjetinom u restoranu ˝Duga˝ kojii je poznatiji po imenu ˝kod Velinke˝.

 

DSC_0603.jpg

 

Ovde je pao komentar vezan za moju količinu holesterola i mirne savesti nastavim ka Debelom brdu.

 

U Balinoviću nas nebo čašćava pravim letnjim pljuskom i stajemo ˝kod Goce˝ da popijemo kafu i sačekamo da stane kiša.

 

DSC_0605.jpg

 

Uz kafu se dobija i domaće slatko!

 

DSC_0617.jpg

 

Pre nego što smo popili kafu, kiša staje i pada dogovor da ručamo negde na Drini. Asfalt je dobar ali vlažan. Iznad puta su oblaci a sa leve i desne strane priroda je okupana suncem. Po vrhovima drveća se formira sloj magle, kao aura. Imam utisak da sedim u mraku bioskopske sale i gledam nacionalnu geografiju na platnu.

 

DSC_0622.jpg

 

DSC_0632.jpg

 

Na nekim delovima puta vam se čini da kacigom dodirujete oblak.

 

DSC_0634.jpg

 

Na drugim, kao da je svanulo.

 

DSC_0636.jpg

 

Prevoj Debelo brdo čuva šljunak na istom mestu kao i kada je asfaltiran, pre nekoliko decenija.

 

DSC_0640.jpg

 

Počinje spuštanje ka Drini a za divno čudo, žena mi je potpuno neutralna na motoru kao da je odrasla na na dva točka i još joj se isviđa osećaj slobode. Kao da smo ušli u drugu klimatsku zonu. Sve biva polako, svetlije i vedrije.

 

DSC_0643.jpg

 

DSC_0644.jpg

 

DSC_0645.jpg

 

Pauza na vidikovcu sa kog se vide bosanske planine.

 

DSC_0650.jpg

 

Kratak pogled na put pred nama.

 

DSC_0661.jpg

 

Par lepih krivina i stigosmo pred restoran ˝Studenac˝, taman kad je ponovo počela kiša.

 

DSC_0666.jpg

 

To je onaj restoran s´ čije se terase vidi kućica kajakaškog kluba, na steni.

 

DSC_0668.jpg

 

Malo se okrepismo pred povratak.

 

klopa.jpg

 

Zašto volim put preko Debelog brda? Iz sata u sat se menjaju uslovi na putu. Najveću grešku možete napraviti ako ga uzmete zdravo za gotovo. Stav ˝prošao sam tuda pre dva sata˝, može biti koban po motor i vozača. Vrlo često vam se mogu smeniti sva četiri godišnja doba na ovoj kratkoj relaciji, naročito u proleće i jesen.

 

Idilični put je rešio da pokaže svoju ćud pri povratku i da stavi na probu moje sposobnosti.

Prva ozbiljnija krivina, uzbrdo, otvorila se udarna rupa.

 

DSC_0675.jpg

 

Pa ide odron i nanos zemlje.

 

DSC_0676.jpg

 

Pa se smenjuju delovi suvog asfalta sa delovima sa vodom, zemljom, peskom čak i rekama blata. Svega toga nije bilo kada sam dolazio!

 

DSC_0702.jpg

 

DSC_0695.jpg

 

DSC_0691.jpg

 

DSC_0685.jpg

 

Neobični prizori skreću pažnju a put postavlja zamke.

 

DSC_0694.jpg

 

DSC_0710.jpg

 

DSC_0713.jpg

 

Još par, mokrih krivina

 

DSC_0706.jpg

 

Za čas stigosmo kod Velinke. Kilo vruće jagnjetine je leglo kao desert na današnju vožnju.

 

DSC_0749.jpg

 

Razgovor pred kućom:

- žena ˝ajmo još malo da se provozamo˝

- ja ˝mrak je, slabo je svetlo na motoru, dokle si htela˝

- žena ˝pa do Pariza˝ :zdravo:

 

p.s Izvinjavam se za kvalitet fotografija, sve su napravljene mobilnim telefonom.

  • Podržavam 30

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Super, divno je kad covek ima pravu suvozacu, sad kupovina ostale opreme za nju...Sretne ostale zajednicke voznje!

 

Cisto pitam, ukoliko si zaboravio a kazes da joj je prvi put na motoru, jesi li joj objasnio pravila ponasanja suvozaca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Svaka cast :)

Ovaj kraj nadam se da cu konacno da obidjem sledece godine na prolece. Burazer ima devojku iz Bajine Baste, i cesto ode na Taru na godisnji i kaze da je vrhunski u tom kraju :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Smiljke, ti si pomesao u ovom lepom putopisu nekoliko tema: Fotografije dana (imaš par vrhunskih, koje bi i Mostarac pohvalio, samo da vidi temu), Drumska kafana (ukratko si ih opisao, kao i specijalitete), Hrana (kao da osećam miris ćevapa i pečenja). Kratko i sadržajno!0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Друже, свака част и теби и супрузи! :takoje:

 

Ова тема би могла и да се зове "Кафане око Ваљева", с'обзиром да си их све врхунски навео...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha Diversion 900, Kawasaki Vulkan en 500

Аууу!!! Смиљке, ала ти је ово добро. Фотке, па леп текст и духовит, па клопа по оним кафанама. Баш сам се изненадио и обрадовао. Нисам очекивао да ћу те овде срести. :hack::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: 2009-Versys 650 ABS, BMW R1150GS

Raduje me da vam se svidelo ovo moje pisuckanje. Posebno mi prijaju pohvale fotografija!

 

@ Golub

Kompletna oprema je stigla za par dana, posle ove vožnje. Pravila ponašanja su objašnjena i uvežbana u dvorištu- sve je odmah skapirala i bukvalno je ne osećam na motoru.

 

@ hard_rock

Tvoj brat je u pravu! To je i meni omiljena destinacija za vožnju (idem u taj kraj minimum dva puta nedeljno). Do Perućca može na proleće a Taru, mislim na Mitrovac, Zaovinsko jezero, ne pre juna. Često je, u maju mesecu, gore sneg.

 

Božjim blagoslovom smatram to što supruga i ja uživamo u istim stvarima i što posle dosta zajedničkh godina uživamo kada smo zajedno.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Auuu...koja kolekcija elektricnih pljuga... :zvizduk:

Za tebe se otvara jedno sasvim novo poglavlje voznje na 2 tocka gde ce ti lepsa polovina biti jedan od najvernijih saputnika! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja