Jump to content

Moto Zajednica

Upao špric u rezervoar

Recommended Posts

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

E ljudi, kakva glupost mi se desila! Juče vadim špricom benzin iz rezervoara da bih ubacio direktno u karburatore, pošto nisam palio motor dugo, pa sad nece ni da čuje, i upadne mi jedan deo šprica u rezervoar. Ispraznim ga i pokušam da izvadim nekako, ali nema šanse, mala rupa, ne mogu šaku da zavučem unutra, znači baš teško da će to moći da se izvadi. Zanima me, ako ima nekog ovde ko se razume u hemiju (ovog tipa  ;D) da mi kaže može li se nešto desiti, tipa, da se ta plastika istopi unutra ili tako nešto. Inače ostaviću ga unutra, pa nek tandrče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Ma da, odmah, naravno, ali znaš već kakav je rezervoar, pun nekih žljebova i krivina iznutra, a ona rupa mala.....

Ne znam, ako ostavim to tako, hoće li mi ta plastika praviti neki problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

kupis prvom klincu cokoladu ili  pivo, on ima manju ruku i dohvatice. Ko ce da skida rezervoar? Onda ti opet treba pomoc da usrafis masku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

pa druze nebi trebalo da bude tako tesko izvaditi ga :) ali ako nece pa ostavi ga nece se rastopiti,osim ako ne vozis na nitrorazredjivac :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Fala ljudi! Ako nece nista da mu bude, neka ga tako.

Mrle, brate, nema frke za masku, skinuo sam ja to i mnogo mi se svidja bez  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

samo da ti ne pravi problem da ne zacepi pa da ne mozes posle da sipas gorivo...ne znam gde ti se zaglavio u kom delu a ne znam da li bi kad bi ga napunio pun,isplivao spric...gore...???? mozda....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

samo da ti ne pravi problem da ne zacepi pa da ne mozes posle da sipas gorivo...

Nece, malecko je to

a ne znam da li bi kad bi ga napunio pun,isplivao spric...gore...???? mozda....

Palo mi je to na pamet, ali unutra je uleteo onaj suplji deo sprica, ne onaj klip, tako da to kad se napuni pada na dno....

Ma ako mu nece nista biti unutra, neka ga  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Šta misliš kako sam se osećao kad je meni pukao šrafciger i komad od 5cm upao kroz rupu za svećicu u motor, u prostor za sagorevanje :o.To mi se desilo na autu i pola sata nisam mogao da dođem sebi. Ručno sam vrtio motor da se klip popne u GMT i onda sam taj komad lovio nekom dugačkom pincetom. to je trajalo dobrih sat vremena ali sam uspeo. U prvom momentu sam već video majstora kako skida glavu, vadi komad šrafcigera, pa novi dihtung, pa ruke, pa šta svetu još bude. Tako da tvoj slučaj i nije tako strašan. Isprazni rezervoar, okreni ga naopako i tresi dok se ne namesti na rupu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

a da probas ipak sa nekim klincem koji ima malu saku da je proturi kroz rupu? ;D  mali off, krenuo ja da zamenim bocni migavac na Puntu i upadne mi konektor u krilo, gledam , mora da se skine tocak , pa plastika ispod, odmah panika, ali sam ga uhvatio sa kukicom na nekoj plastisno drsci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

a da probas ipak sa nekim klincem koji ima malu saku da je proturi kroz rupu? ;D

 

Pazi, ako klinac uvuce ruku i dohvati spric, onda sa onako stegnutom rukom nema sanse da je izvadi, tako da ce imati i dodatnog klinca zakacenog na motoru ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Idi kod nekog auto limara ili mehanicara, oni imaju hvataljke za te stvari, ja sam uzimao od druga limara kad su mi upadale sitnice na nezgodna mesta. Odneses im pivo i oni ti to izvade :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

uzmi jak usisivac sa sirokim crevom, ako nemas idi u auto praonicu. Crevo gurni u rezervar i tresi ga tako da usisivac moze da proguta deo sprica.

Duzan si mi pivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

uzmi jak usisivac sa sirokim crevom, ako nemas idi u auto praonicu. Crevo gurni u rezervar i tresi ga tako da usisivac moze da proguta deo sprica.

Duzan si mi pivo.

Sta je iskustvo, ko zna koliko puta je isao u perionicu na usisivac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova

hahaha, stvarno bruka, ma daj bre skini taj rezervoar i muski ga istresi cukni ga nekom plastikom ili drvetom ako treba mora da ispadne, nemoguce da se taj deo toliko zaglavio....i da P.S otvori poklopac  rezevoara!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Jao Farbach majstore!!!! Kako se toga nisam setio... Imas 6 piva! Ovo sa klincem isto nije lose, ali sto kaze Dane, sta ako se iskomplikuje  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

E nista lakse, razmisljao sam , otvoris poklopac rezervoara, izvadis spris, zatvoris poklopac. ;D :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha XTZ 660 Tenere

Ja imam hvataljku, pa ako nisi jos resio problem, javi se da to reshimo. Ako mozes da se vozis dodji do mene ili cu ja do tebe, samo me nemoj terati da vozim po kisi. ;D

Imam i lampicu 8)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Nisam resio. Hteo sam da probam usisivac, ali nemam struje u garazi. A i radim do 6, pa ce to da saceka subotu. Inace nije upalio (cela akcija sa spricom je zbog toga), tako da, ako ti mozes da dodjes, bilo bi sjajno. Naravno, ako ne pada kisa, ako pada, ima da ga skinem, ispraznim, pa kuci na susenje i usisavanje.

Znaci, ako mozes da se dokotrljas do Mirijeva u subotu, odlicno, ako ne, jbg

Hvala u svakom slucaju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

vidi, uzmes brusilicu, lepo ga iseces na pola, izvadis spric i opet zavaris to nazad. A usput, skines rdju, ako je ima, sa unutrasnje strane. :)

 

Hvataljka kosta oko 100 din u najvecem broju onih radnji sve za .... din. hvataljka i baterijska lampa, resen problem. takva hvataljka je u louisu nesto 2, 3e. identicna, sa tri kraka napred, savitljiva, moze da se formira da se zavuce gde treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja