Jump to content

Moto Zajednica

Sređivanje štapova

Recommended Posts

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

E, pa došlo je vreme i da se GSXF sredi, skoro je 4 meseca od saobraćajke. Manje više, već sam se za sve smislio, ostalo je još da vidim šta ću sa štapovima. Cevke su bile ozbiljno pokrivljene, pa na ispravljenje nisam ni pomišljao. Originalne su nekih 175 €/kom u Euro sumaru , a neke nemačke kopije 125€ u 3T-Racingu. Ima li neko kakvih iskustava sa ovim drugim?

 

Drugi problem su mi opruge. Uspeo sam da ih izvučem iz štapova, ali su malo pokrivljene. Kolika je to muka? Da li da ih menjam, ispravljam ili stavljam ovakve kakve su?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

nisam se, hvala Bogu, susreo sa ovakvim problemom do sad ali moj ti je savet da pitash Gagija iz 3T-Racing-a za mishljenje i uradish kako ti on kazhe jer cesh bolji savet teshko dobiti... ja imam poverenja u njega i nije kao neki majstori da gleda da te iskida za pare i veoma je korektan shto se tiche toga i svega ostalog... ja kod njega 2 godine radim motore i sve za 5+  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Harley Davidson

Ja sam video u Louis-u da ima opruga raznih dimenzija,verovatno ce neke odgovarati. Ako su krive ostetice ti stapove iznutra a ako stavljas nove stapove to ti ne treba. Verovatno nece ni da spiluju kako treba kad su deformisani. A sto ne probas da nadjes na E-bay-u celu viljusku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

Par puta sam tražio po nemačkom i italijanskom ebay-u, ali za gsxfa ima jako malo delova. Uspeo sam da nađem jednog u delovima u Poljskoj i naravno nisam znao kako da dopremim delove... Uglavnom, skoknuo sam do Balosave u subotu i naručio sve što mi treba. Gagi kaže da nije imao primedbi na te nemačke cevi, pa sam poslušao Bokija.  ;)

 

@Havarisan:

Poslao sam ti PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Mogu da budu štapovi i od nekog drugog motora,samo da je dužina i fi isti.

Ili čak da uzmeš drugu viljušku premda ovo za 125€ i tu još dodaj nove semeringe,klizače i brisače jer šteta je staviiti nove štapove a da to ne promjeni.

To ti je oko 350 €, ali imaš sve novo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Par puta sam tražio po nemačkom i italijanskom ebay-u, ali za gsxfa ima jako malo delova. Uspeo sam da nađem jednog u delovima u Poljskoj i naravno nisam znao kako da dopremim delove... Uglavnom, skoknuo sam do Balosave u subotu i naručio sve što mi treba. Gagi kaže da nije imao primedbi na te nemačke cevi, pa sam poslušao Bokija.  ;)

 

@Havarisan:

Poslao sam ti PP.

 

verovatno si video moj motor u subotu  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

Cinculiram ga nešto kao da ga spremam za izložbu. Sutra je, nadam se,  prva vožnja.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd NBGD

Iiiiii, jel pala voznja danas???  :o

 

Ja,Crni i ekipa bili danas do Kuglasa, htedoh da ti posaljem poruku ali zaboravih!  :-\

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

Vozikam se već par dana. Ima još malo posla, pa vraćam i oklope. Ovako, bez oklopa deluje baš čudno. Neki likovi su me čak i slikali sinoć.  :)

 

Sad malo o štapovima - Ako je verovati kataloškim brojevima na cevkama, nabavljene su od firme "Paaschburg & Wunderlich". Njihov katalog sam pronašao OVDE. A ako je verovati prelepljenim kataloškim brojevima i podacima iz kataloga, proizvođač je "Paolo & Franco Tarozzi", evo ga LINK. Koliko sam našao po netu, ove cevke se prodaju širom sveta i nema nekih primedbi na njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

Uzeo sam ih u 3T-Racingu u Balosavi. Izgleda da oni nabavljaju od Paaschburg & Wunderlich. Cena je sasvim korektna, pošto su mi u Italiji tražili 109€ + IVA (njihov PDV).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja