Jump to content

Moto Zajednica

Jednodnevni izlet> Beograd -carska Bara

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki GXS600F

Avgust mesec 2009. Lep dan.Supruga i ja odlučili smo da odemo na jednodnevni izlet van Beograda.Iskoristio sam priliku jer smo stigli u Beograd predhodnog dana da se malo odmorimo u prirodi Carske Bare u blizini Ečke.

Jutro lepo i sunčano. Motor Suzuki GSX 600F. Oprema samo tank torba.Posle jutarnje kafe pravac Zrenjanin.Nedelja, Beograd jos spava a mi preko Pančevačkog mosta pravac Carska Bara.

Prolazimo prigradska naselja Beograda, i idealno pravim putem samo pravo.

Pomalo dosadno putovanje ali tako vam je putevima Vojvodine.  Posle nekih 60 km ili ti 15km do Zrenjanina stizemo na samom levom skretanju za Baru (inače očajno obelezeno), a sa leve strane kafana „Tiganjica“  Prvo mesto odmora uz osvežavanje je fantasticna kafana  koja u svojoj celini ima i mali zoo park kao i etno kuću. Samo mesto se zove Stajićevo, a  inače je na oko par kilometara ispred Ečke.

Sam motel je prelep kao I kvalitetna usluga.Predivni mali zoo vrt kao I etno odaje. Simbol ove kafane je predivna vetrenjača . Posle odmora , žurimo jos jedno par kilometara do ribnjaka a u čijem je sklopu I veliki motel „ Sibila“. Krase ga izvrsna jela od sveže ribe a I cene su pristojne. Tu ostavljamo, motorcikl a ostalu opremu kod ljubaznih na recepciji hotela I žurimo na sledeću vožnju brodom. Pristaniste je  nekih stotinak metara udaljeno od motela.

Ulazimo u sklonjeno malo pistaniste I tu se sve menja. Nema nikakve žurbe. Sve je opušteno  I sporo. Svi stižu na brod tipa „Misisipi“.Vodiči na brodu orazovani I jako ljubazni.Vožnja brodom traje oko 2 časa. Kao da ste u nekom drugom svetu.Za sve vas baš briga. Ogromne vodene površine, 150 vrsta čaplji, vidri I ostalih životinja bare. A od komaraca ni traga. Vožnja brodom je do vidikovca I posle malog odmora natrag.

Već je 15h  i osećamo glad. Onda, normalno u kafani  motela „Sibila“ lepi komadi šarana I smudja. Moramo se sada odmoriti posle ručka pa pravac civilizacija dvorci „Kašteli“ u Ečkoj. Ljubazno osoblje nam predaje opremu I mi krećemo, pravac Ečka.

Posle par kilometara stižemo u prelepi dvorac „Lazar“boje višnje.Neverovtno ogroman I uredjen park iz dvorca. Osvežavamo se sokovima I „kunjamo“. Polako zalazi sunce I mi krećemo dok se još vidi , jer se po ovom putu jako brzo vozi pa valja biti u Beogradu za dana.

Odlazimo put Beograd iz jednog sasvim drugog sveta a tako blizu .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Avgust mesec 2009. Lep dan.Supruga i ja odlučili smo da odemo na jednodnevni izlet van Beograda.Iskoristio sam priliku jer smo stigli u Beograd predhodnog dana da se malo odmorimo u prirodi Carske Bare u blizini Ečke.

Jutro lepo i sunčano. Motor Suzuki GSX 600F. Oprema samo tank torba.Posle jutarnje kafe pravac Zrenjanin.Nedelja, Beograd jos spava a mi preko Pančevačkog mosta pravac Carska Bara.

Prolazimo prigradska naselja Beograda, i idealno pravim putem samo pravo.

Pomalo dosadno putovanje ali tako vam je putevima Vojvodine.  Posle nekih 60 km ili ti 15km do Zrenjanina stizemo na samom levom skretanju za Baru (inače očajno obelezeno), a sa leve strane kafana „Tiganjica“  Prvo mesto odmora uz osvežavanje je fantasticna kafana  koja u svojoj celini ima i mali zoo park kao i etno kuću. Samo mesto se zove Stajićevo, a  inače je na oko par kilometara ispred Ečke.

Sam motel je prelep kao I kvalitetna usluga.Predivni mali zoo vrt kao I etno odaje. Simbol ove kafane je predivna vetrenjača . Posle odmora , žurimo jos jedno par kilometara do ribnjaka a u čijem je sklopu I veliki motel „ Sibila“. Krase ga izvrsna jela od sveže ribe a I cene su pristojne. Tu ostavljamo, motorcikl a ostalu opremu kod ljubaznih na recepciji hotela I žurimo na sledeću vožnju brodom. Pristaniste je  nekih stotinak metara udaljeno od motela.

Ulazimo u sklonjeno malo pistaniste I tu se sve menja. Nema nikakve žurbe. Sve je opušteno  I sporo. Svi stižu na brod tipa „Misisipi“.Vodiči na brodu orazovani I jako ljubazni.Vožnja brodom traje oko 2 časa. Kao da ste u nekom drugom svetu.Za sve vas baš briga. Ogromne vodene površine, 150 vrsta čaplji, vidri I ostalih životinja bare. A od komaraca ni traga. Vožnja brodom je do vidikovca I posle malog odmora natrag.

Već je 15h  i osećamo glad. Onda, normalno u kafani  motela „Sibila“ lepi komadi šarana I smudja. Moramo se sada odmoriti posle ručka pa pravac civilizacija dvorci „Kašteli“ u Ečkoj. Ljubazno osoblje nam predaje opremu I mi krećemo, pravac Ečka.

Posle par kilometara stižemo u prelepi dvorac „Lazar“boje višnje.Neverovtno ogroman I uredjen park iz dvorca. Osvežavamo se sokovima I „kunjamo“. Polako zalazi sunce I mi krećemo dok se još vidi , jer se po ovom putu jako brzo vozi pa valja biti u Beogradu za dana.

Odlazimo put Beograd iz jednog sasvim drugog sveta a tako blizu .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

post-5420-12879063740934_thumb.jpg

post-5420-12879063741343_thumb.jpg

post-5420-12879063741658_thumb.jpg

post-5420-12879063742246_thumb.jpg

post-5420-12879063742483_thumb.jpg

post-5420-12879063742722_thumb.jpg

post-5420-12879063742951_thumb.jpg

post-5420-12879063743479_thumb.jpg

post-5420-12879063743816_thumb.jpg

post-5420-12879063744054_thumb.jpg

post-5420-12879063744297_thumb.jpg

post-5420-12879063744526_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

  Sjajno mesto, sjajan izlet, slike još bolje. Put Beograd - Zrenjanin, samo kada nije sasvim prazan, zna da bude jako zanimljiv za vožnju, i mami na pun gas.

  Drago mi je da ste se lepo proveli, preporuka i s moje strane za Carsku baru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

Lepo, lepo...

 

Carska bara je sjajan izlet. Ima od nje, pa Begejom sve do usca u Tisu i lepih off delova. Inace, moj predlog za izlet na Carsku baru je: jun mesec, uglavnom je sav pticji svet aktivan (mladi, sve vrvi), parkirajte kod Sibile i onda na turisticki brodic. Na kraju dana restoran "Trofej" (ko ima klince, restoran ima mini zooloski vrt, pa je i to zanimljivo). Odlican izlet.

 

Inace, ko je bio jesenas na BJB voznji u Sr.Karlovce, mogao da je uhvati delic krajolika, tu oko usca Begeja u Tisu...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki GXS600F

Hvala drugari nisam znao za detalje , no čuo sam da kod Sremske Mitrovice postoji nestio slično, mislim da su to rukavci Save ako zna neko neka nas uputi.Evo jos nekih slika iz Bare.

post-5420-12879063806377_thumb.jpg

post-5420-12879063806666_thumb.jpg

post-5420-12879063807061_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

Tako je - kod Sremske Mitrovice postoji "Zasavica", takodje mrtvaja, ali ovoga puta Save.

 

Na izlasku iz Sr.Mitrovice (kruzni tok) krenes ka Sapcu (novi put pored Save). Kada predjes most preko Save na prvoj raskrsnici ne odes ka Sapcu, nego skrenes desno. Od te raskrsnice Zasavica je tacno 12km. Mesto je dosta lepo, ali ipak ne kao "Carska bara".

 

Takodje, zanimljiv ti je i gornji deo "Obedske bare". Dakle ne donji, turisticki deo koji se nalazi izmedju Kupinova i sela Obrez (taj deo je i onako pod trskom i definitivno se zatravljuje, tj. prestaje da bude mrtvaja). Od Obrezja krenes off deonicom ka selu Grabovci (put je uzak ali, kada je suvo, dosta lak). Kada izadjes na asfalt dosao se do gornjeg dela "Obedske bare" - vrlo, vrlo malo ljudi zna za ovo, imas gomilu osmatracnica i mozes da provedes sjajano popodne tamo - idealno za izlet (naravno, cuvamo prirodu i smece nosimo sa sobom ;)).

 

Prave male avanturice na 1-2h od Bgd-a.

 

Srecno!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Svaka čast omladino.  :) Lepa vožnja i lepa destinacija. Mesto koje bi se moglo obići.

Pored Sremske Mitrovice postoji nacionalni park Zasavica. Bio sam jednom ali nisam

poneo foto aparat. Mesto je poznato po autohtonim životinjskim vrstama kao što

su svinja mangulica, staroslovensko goveče, pas pulin, dabrovi i lepa priroda.

Čim ovo malo otopli napisaću putopis. Pozdrav i hvala na lepom putopisu i korisnim

informacijama. SAMO NAPRED... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja