Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje Kragujevac, B Crkva, D Milanovac i Kragujevac

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki GXS600F

PUTOVANJE .Kragujevac-B Crkva-D Milanovac-Kragujevac

 

 

Supruga i ja smo odlučili na letovanje provedemo u višednevnom putovanju motorciklom. Odlucili smo se za maršutu : Kragujevac, B Crkva , V Gradište, D Milanovac, Vinimacijum, Kragujevac.Vreme putovanja 4 do 10 avgusta 2008.

              Da Vam se predstavimo:

    Ja sam Miško Kostić inače sam vlasnik AMK Prestige iz Kragujevca, mašinski tehničar rodjen 1952g, a motorom upravljam još od 1974g. Supruga  mi je Jelena dipl. pravnik rođena 1955 a imamo i kćer koja je bila aktivni takmičar u kartingu, a trenutno je Vice šampion  u Reliju kao suvozač u Šampionatu Srbije.

E kada smo se predstavili moram da Vam predstavim i glavno oruđe putovanja a to je: SUZUKI GS 500 E, godiste 1991.

        Posto smo proverili vremensku prognozu za narednih 7 dana i iskopirali itinerer puta to smo odlučili da podemo 4.avgusta ujutru.

 

 

                1 DAN

Posto sam ujutru postavio kofere , šator i vreće na motorcikl, to smo posle popijene kafe krenuli oko 9.30h.Prvi deo puta iišao je do izlaska na auto put BGD-Niš do mesta Lapova kada smo ušli na  auto put prema Smederevu. Na benzinskoj stanici u V Plani napravili smo mali odmor, pošto GS nije baš udoban po suvozača..Potrošnja je bila 3.6l na 100km, pri brzini od max 100km na h.

Isključili smo se sa auto puta kod Smederava i produžili za Kovin. Putna signalizacija je užasna a ako ste prvi put ovde onda morate pitati meštana kuda dalje. Kada pređete Dunav i uđete u Kovin, onda produžujete za Belu Crkvu (očajana signalizacija putnih pravaca).

Od  Kovina put  veoma ravan  vodi vas kroz šumovite ogranke  Deliblatske peščare (Nacionalnog Parka) u dužini od 48km do B Crkve. Krajolik je predivan i mi oko 12.30h stižemo u Vračev Gaj ( Jezero i auto kamp) na nekih 2.5 km od  B. Crkve.

   

Kamp je predivan, pored samog puta za B Crkvu sa mnogo hlada I velikog prostora za kampovanje. Plaže predivne I kao da ste nesto pogresili, kao da se ovo nalazi negde drugde a ne u zemlji Srbiji. Odmah smo supruga I ja postavili šator I ostale rekvizite kampovanja, dušek, vreće, tuč  Itd.

 

 

 

 

 

2,3,4,5 i 6 dan

Mi smo ovde došli sa namerom da samo boravimo jedan dan i noć pa da nastavimo dalje.Međutim ostali smo zbog ljubaznosti osoblja, divne plaže, čistoće kampa, uvek sveže ribe..Kamp poseduje prodavnicu , lep restoran na ostrvu i lepe plaže.

Atmosfera je opuštena, vreme je bilo predivno a voda je veom čista. Bela Crkva lepo mesto i mirno, okruženo sa puno jezera.

 

 

7 dan

Posle doručka smo spakovali  šator i opremu i krenuli smo prema Banatskoj Palanci na skelu kojom će mo preći Dunav. U Palanci postoje dve kafane sa uvek svežom ribom. A i skeledžije se baš i ne pridžavaju vremena polazaka, atmosfera totalno opuštena. Najzad smo se ukrcali na skelu za Ram. Vožnja po uzburkanom Dunavu trajala je 20min.

Ram je malo mesto koje odiše Rumunskim mentalitetom. Sa nama su na skeli bili i dva bajkera iz N Sada koji su pošli na moto skup u V Gradištu.

 

Posle dolaska u Ram nastavili smo putovanje prelepim predelima prema V Gradištu. Put pored Dunava je pedivan i nije opterećen tako da možete stanete gde Vam je želja mada nema puno parking mesta. Stigli smo u D Milanovac oko 16h i smestili se u kafanu „Poreč“ na samoj obali Dunava a pored samog pristaništa. D milanovac je predivan „primorski“ gradić, sa prelepim kafanama, ali jako zapušten i ne tako čist .

 

8 dan

Posle doručka krenuli smo nazad. Svratili smo u Lepenski Vir gde smo se malo odmorili, obišli iskopine i nastavili dalje. Sledeća stanica nam je bila Golubac, gde smo se odmorili na zidinama starog grada. Nema parkinga i sa dosta otpadaka. Nismo se puno zadržavali jer nam je namera bila da stignemo i do Vinimacijuma.

Prošavši V Gradište na putu prema Požarevcu i elektrani Kostolac pronašli smo nekako najveće Rimsko utvrđenje na Balkanu Vinimacijum. Nebeleženo mesto iskopina , samo morate da se raspitujete kdo meštana kako da ga pronađete. Fascinirani nalazištima na kome smo bili nekih 3 h produžili smo nazad.

Sve u svemu bilo je predivno iskustvo koje će mo ponoviti sledeće godine ali na nekoj drugoj destinaciji.

post-5420-12879063733698_thumb.jpg

post-5420-12879063733948_thumb.jpg

post-5420-12879063734185_thumb.jpg

post-5420-12879063734419_thumb.jpg

post-5420-12879063734651_thumb.jpg

post-5420-12879063734825_thumb.jpg

post-5420-12879063735054_thumb.jpg

post-5420-12879063735587_thumb.jpg

post-5420-1287906373603_thumb.jpg

post-5420-12879063736275_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki GXS600F

To je pravatni auto kamp, mada ima i nekih kuca za najam.Uradjen je restoran otvorenog tipa na ostrvu gde su i super plaže. Voda je jako cista jer su to ostaci šljunkare.Vodena trava se čisti skoro svaki dan, tako da dok plivate je nema.Jedino mokri čvo ri tuševi nisu nešto. No poznavajući gazdu mislim da je to sad u redu , jer ja sam tamo boravio 2008. Sveža riba i Palanke na Dunavu (6 km) stiže svaki dan oko10h. Cene su bile jako pristojne. Vi naručite za koliko sati i sto Vas čeka naravno postavljen.Mi smo došli na jedan dan a ostali smo 6.

post-5420-1287906380414_thumb.jpg

post-5420-1287906380451_thumb.jpg

post-5420-12879063805114_thumb.jpg

post-5420-12879063805659_thumb.jpg

post-5420-12879063806011_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja