Jump to content

Moto Zajednica

Fruška Gora... OPET! ;)

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

S obzirom da se tekuća sezona polako ali sigurno bliži kraju, želeli smo da od nje ukrade sve što se ukrasti može, pa smo se Joska i ja dogovorili da odemo do Vrdnika u onaj čuveni restoran na ručak... usput bi se provozali po Fruškoj gori gde nam srce ište, te na taj način zaokružili jedan sjajan dan vožnje...

Sa Lencugom sam se dogovarao da bi on možda dolazio do Subotice na gulaš, pa sam mu predložio da je bolje da odemo svi zajedno do Vrdnika. Složio se i poveo je Džoksa! Sjajno... bar ću odjednom upoznati uživo DVA člana foruma, koje odavno želim da upoznam...

Stigli smo malo posle 10 sati do Temerina, do Joškine kuće, a pridružili su nam se Džoks i Lencuga, posle popijene kafe kod Džoksa.

 

Krenuli smo, sa sve saputnicama na motorima :)

Prva stanica je bila, po tradiciji, pekara u Temerinu. Tu smo kupili nekih (DOBRIH) sendviča sa svime i svačime, spakovali ih u topcase sa namerom da ih pojedemo na vidikovcu na Fruškoj...

 

DSCF4784.JPG

 

Neki su ipak bili gladni, pa nisu mogli izdržati do vidikovca, što se i vidi iz priloženog ;)

 

DSCF4785.JPG

DSCF4786.JPG

 

Potom smo krenuli dalje, put vidikovca i željno čekanog doručka..

 

DSCF4787.JPG

 

Stigli smo na vidikovac i ovde se bacili na mažnjavenje doručka:

 

DSCF4788.JPG

DSCF4789.JPG

DSCF4790.JPG

 

Poznata panorama sa Fruške gore me i danas ostavlja bez daha. Predivno je...

 

DSCF4791.JPG

DSCF4792.JPG

DSCF4793.JPG

 

Jedino nas je u pojam ubila "muzička pozadina", ali Bože moj .. od toga se izgleda nije moglo pobeći ;D Neki vredni akcijaši-roštiljdžije su iz nekog auta sa širom otvorenim svim vratima ubijali sa muzikom.. kakvom, neka kažu ostali ;D

 

Na mestu koje takođe pruža divan pogled smo stali da napravimo piš/puš pauzu ...

 

DSCF4796.JPG

DSCF4797.JPG

DSCF4798.JPG

DSCF4799.JPG

 

Sledeći kratak deo puta je protekao divno, uživali smo u vožnji i divnim krivinama... Ali, ne lezi vraže, u jednom trenutku sam shvatio da više ne vidim Džoksove farove u retrovizoru... OK, usporio sam... stići će me, a i vodeći deo kolone (Joska i Lencuga) će videti da sam usporio, pa će i oni spustiti tempo... Jedno minut sam vozio 15 na sat i vidim, nema ga...Stao sam i parkirao pored puta... Nema ga još par minuta... Eeee, tu sam znao da nešto na žalost nije u redu. Samo da se ništa strašno nije dogodilo ...

Okrenuo sam motor u suprotnom pravcu i požurio da vidim gde su nam se zagubili drugari...

Malo dalje, Dzoks i Violeta nas čekaju... CRKO MOTOR??! Nije valjda... Eee nije crko motor, već samo guma "pojela ekserčinu" ... i to KAKVU!

 

DSCF4801.JPG

 

Par trenutaka kasnije vratili su se Joska i Lencuga sa saputnicama i počelo je mozganje ŠTA SAD? :) Mi smo već uveliko izašli iz nekog mesta, mislim da je bila Mitrovica... nedelja je... vulkanizeri ne rade... JAO!

 

DSCF4802.JPG

DSCF4803.JPG

DSCF4805.JPG

 

Da zlo bude veće, alat koji je Dzoks imao nije bio dobar da bi se mogla skinuti guma :( ... Stali su i neki meštani (bajkeri) i ponudili se da nam pomognu. Uz njihovu pomoć, ali uz upotrebu alata od HONDE, skinuli smo točak sa BMW-a ;D A lepo sam mu rekao da je trebao da kupi "pravi motor" ... Interesantno, BMW je bio poslednji u koloni.. Pre njega su tri Honde promašile ekser.. no BMW ga je pokupio ;D Ne govori vam to ništa? :)

 

DSCF4810.JPG

 

A ovako izgleda točak sa Afrike, kojem nije falilo ništa ;D ;D ;D

 

DSCF4804.JPG

 

Skinuti točak sa BMW-a smo odneli kod lokalnog vulkanizera, uz veliku nadu da je kući i da će hteti da radi malo i nedeljom...

Usput, Džoksu se ostvarila životna želja da se napokon provoza na Africi!!! ;D Mada, našao je najgori način da se za to izbori ;) Trebao je samo da pita, a ne gumu da buši.. ;D

 

DSCF4808.JPG

DSCF4809.JPG

 

Sva sreća, vulkanizer je bio kući. Doduše, bio je podbuo od spavanja kada smo došli, ali je ipak prihvatio da nam sredi gumu. Slike od toga nemam, fotoaparat je ostao kod ostatka ekipe...

 

Guma sređena, montirana i nastavili smo dalje. Stigli smo do neke lepe farme koja ima najrazličitije domaće životinje...

 

DSCF4818.JPG

DSCF4819.JPG

DSCF4820.JPG

DSCF4821.JPG

DSCF4822.JPG

 

A imaju i MANGULICE! Lepe male, pravi "porcijaši" ;D

 

DSCF4815.JPG

 

Neko se našao "među svojima" ;D

 

DSCF4816.JPG

 

A onda je došao "čika" koji nam je tražio po 100 din da platimo ULAZNICU?!?

 

DSCF4823.JPG

 

Odlučili smo da smo videli šta smo hteli, a da ćemo kintu da potrošimo na drugom mestu ;)

 

Nastavili smo dalje i sledeću pauzu napravili kod Fruškogorskog izvora...

 

DSCF4827.JPG

 

Lencuga je za to vreme iprobavao granice mogućnosti svoje Afrike...

 

DSCF4828.JPG

 

Proveli smo još malo vremena kod izvora...

 

DSCF4829.JPG

DSCF4830.JPG

 

... a onda smo, već VEOMA gladni, požurili do Vrdnika, na ručak

 

DSCF4831.JPG

DSCF4832.JPG

DSCF4833.JPG

DSCF4834.JPG

DSCF4835.JPG

DSCF4836.JPG

 

U povratku smo u Novom Sadu stali na pićence, a i da se upoznamo sa novosadskim akcijašima ;)

 

DSCF4837.JPG

DSCF4838.JPG

DSCF4839.JPG

 

Ovde smo se već počeli osipati, a Joska, Dzoks i ja, sa sve lepšim polovinama smo nastavili put kući...

Išli smo do Siriga gde smo se rastali, uz konstataciju da moramo još dok je sezone, da napravimo reprizu današnjih dešavanja ;)

 

Od Siriga smo Goga i ja nastavili sami, a na OMV pumpi smo napravili jednu duuuuuuugu kafe pauzu...

 

DSCF4840.JPG

 

Stigli smo kući negde posle 1 ujutro, umorni ali presrećni što smo mogli da provedemo dan sa izuzetnim ljudima, posećujući izuzetna mesta! Posle svake ovakve vožnje, volim dan kada sam odlučio da kupim motor sve više i više ;) Da nije motora i ovog foruma, bio bih pre svega uskraćen za mnoštvo divnih prijateljstava, a bogami i za posetu neverovatno lepim mestima...

 

Jedva čekam da se ovo ponovi, što pre ;)

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pih...i ne sviđa mi se... :D

 

Mene napali virusi i ne puštaju me već nedelju dana, ostaje mi samo žal što nisam bio sa vama u tako dobrom društvu. Blago vama?

 

Jeste li išli onom čuvenom makadamskom prečicom do vidikovca i izvora? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Sta reci, dobra ekipa lepa turica samo sto je kratko trajala  ;D da je bilo jedno sedam dana  ;D i naravno da je bilo one jagnjetine ispod saca....

 

 

 

 

Sto se tice ovih NAZOVI prozivki, pazi ne osvrcem se ni malo, BMW je BMW a to sto ste dve Afrike pojacali sa dva Transalpa i opet ste morali gumu da mi busite da bi me zaustavili  ;D

Do sledeceg nadam se skorog susreta ..... vezbajte  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

sledeci put posetite vidikovac kod pecine. Nalazi se na Partizanskom putu naspram Grgurevaca. Ima mala drvena tabla, putokaz POPOV COT.

45.1354°

19.6507°

 

Hvala za koordinate! Sledeći put idemo da stanemo tamo, sigurno!

 

Jeste li išli onom čuvenom makadamskom prečicom do vidikovca i izvora? ;D

 

Aaaa ne, bogami... ne ovaj put ;) A uboge meštane nismo ni hteli nigde pitati za pravac... ;D Više smo verovali svojoj intuiciji i GPS-u sa njegovim stalno "Rekalkulacija rute" zvocanjem.. ;D

A imaš i za čim da žališ što nisi mogao doći, i ti i Enco ;) Društvo više nego fenomenalno. Slažem se sa Džoksom da je moglo to i 7 dana, ali Bože moj... ovoliko smo mogli ;)

Arakise, OZDRAVI DO SUBOTEEEEEEEEEEEEEEEeeeeeee!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

I ja sam malopre pregazio Frusku Goru  rostiljao sam na vikendici u Lezimiru od subote....jos kad bi znao fotke da okacim pa da se dodam na temu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Dzigoriuse,

kad kucaš novi post, klikni dole na "Dodatne opcije..."

Tu možeš dodati slike, a za više od jedne klikni na (još priloga)

Obrati pažnju samo da bude ukupno max 1024kB slika u jednom postu...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Bio mi je neki gari da me nauci i rekao je da su moje fotke vece od toga i da ce on da ih smanji i njakao je njakao i onda sam mu ja rekao prijatelju zajebi fotke ajmo na drum...i jbg. od tada nista.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

bilo je vise nego fenomenalno. samo da je tempo voznje bio malcice ostriji. ali nema veze i ovako smo uzivali. dan ko izmisljen.

a klopa, uaaaaaau, cudo jedno kako je bila dobra, otkinuo sam se, pohovani kackavalj 400g, mesano meso 500g i sopska salata. da sam pojeo jos nesto verovatno bih pukao ;D ;D ;D

 

jedva cekam o5 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Drustvo, hvala na lepo provedenom danu i voznji. Bas smo uzivali. Ako planirate slicne poduhvate slobodno javite ;):)

 

Mi smo sinoć još svratili do Čelareva na dane piva! Ocekivali smo neku svirku a ono.... shock :o - zvezde granda ''live'' :-\  :-\ ,  tako da smo popili pivo, koje je inace bilo gratis (u neogranicenim kolicinama), i  ubrzo krenuli kuci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: SUBOTICA
  • Motocikl: Ferdinand

Ako, ako popravićemo i mi motor i zakrpiti opremu pa ćemo i mi sa vam na put.  :)

 

Najlepše od svega mi je Gogin osmeh i to pred kraj vožnje.

 

 

 

DSCF4829.JPG

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Vrsac

E gle sad,,, Lencuga mi je kumovao u kupovini VFR-a a on se bacio na endurace  ;D svi RRRasi zavrse na enduro masini.

Vidim da ste se bas lepo proveli i drago mi je zbog toga. Nazalost VFR nije za takvu vrstu voznje pa zato...............

 

menjam VFR za BMW R1200GS da vam se sledeci put pridruzim. ;D ;D ;D

 

Uzdravlje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

menjam VFR za BMW R1200GS da vam se sledeci put pridruzim. ;D ;D ;D

 

Čekamo te! ;) I držimo palčeve da do zamene što pre dođe.....

Baj d vej... kad stigne 1200-tka... daš krug? ;) E to još nisam nikad vozio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Nova Pazova

Odlican putopis, svaka cast!  :)

 

Nego recite mi, ja sam letos par puta isao do Vrdnika, ali samo do onog hotela, bazena i tog kompleksa. Dolazio sam iz pravca pazove i Rume. Jako mi se svideo onaj vidikovac na kom ste ili pa jel moze neko da mi objasni kako da dodjem do njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

@Farbach: Svaki put kad prodjemo tuda,vidim putokaz za Popov Cot,ali nikad da skrenemo tamo.Sledeci put ne propustam,hvala na savetu!

@Routasydan:Ako se penjes iz pravca Vrdnika,na vrhu na raskrsnici skreni desno,i odmah si na tom vidikovcu.

Zaista lepa voznja!Mogla bi da se nazove "Avantura-potraga za Zasavicom" :)

Zasavica je rezervat prirode pored Macvanske Mitrovice,a da stvari budu komplikovanije,nalazi se u istoimenom selu,i svako zna kako doci do tamo,

samo mi nikako da pronadjemo pravi put  ;D Usput magnet u BMW gumi kupi i eksercinu,pa potom promasujemo ne samo rezervat nego i celo naselje,ma ludilo! :)

Drustvo je bilo sjajno kao i uvek,a i vreme nas je posluzilo pa je dan bio za uzivanje.

Sledeci put obilazimo jezera na FG i okolini  ;)

A evo i par slicica:

post-305-12879049197081_thumb.jpg

post-305-12879049197637_thumb.jpg

post-305-12879049198162_thumb.jpg

post-305-12879049198811_thumb.jpg

post-305-1287904919932_thumb.jpg

post-305-12879049199844_thumb.jpg

post-305-12879049200393_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Vrsac

menjam VFR za BMW R1200GS da vam se sledeci put pridruzim. ;D ;D ;D

 

Čekamo te! ;) I držimo palčeve da do zamene što pre dođe.....

Baj d vej... kad stigne 1200-tka... daš krug? ;) E to još nisam nikad vozio...

 

Kada bude da bude, mislim GS1200 naravno moze i dva kruga ali posto sam VFR-a tek kupio BMW ce malo da priceka ali zato prvom prilikom teram Hondicu pa kako bude  ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja