Jump to content

Moto Zajednica

Jagodina-Borsko jezero,klisurom reke Resave

Recommended Posts

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Cilj je bio doci na Borsko jezero od Jagodine preko Strmostena,klisurom Resave,pa preko Krnje Jele i Dubasnice.O ovom putovanju sam razmisljao dosta ranije i u petak uvece odlucim da to sprovedem u delo.Vec je bilo kasno za postavljanje teme radi eventualnog polaska jos nekog zainteresovanog,znaci idem sam.Subota 23. ustajem ranije i polako prebirem po glavi sta mi sve treba,blagoslov od zene imam-dobro,ostalo su sitnice :D,pakujem opremu za kupanje,hranu(odlucio sam da doruckujem u prirodi),u rezervoaru treba da ima par litara corbe,nadam se da ima do Despotovca gde cu da sipam jer je to poslednje mesto pre Bora gde ima benzinska stanica.Kontakt,prva kurbla nista,druga-javlja se,treca-veselo pali i pocinje da se dimi.Za Despotovac idem naj kracim putem preko Ribara,Glogovca,Drazmirovca,Balajnca i Vitanca.Despotovac malo mesto ali uvek cisto i lepo sredjeno,trenutno traju dani Srpskog kulturnog Preobrazenja.

 

post-2200-12879002941449_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Na ulasku u Despotovac sipam gorivo,prolazim kroz isti i odvajam ka Strmostenu,do koga se stize preko Dvorista,Stenjevca i Vodne.Izmedju Dvorista i Stenjevca imate jasno obeleznu raskrsnicu ali ipak vodite racuna,nastavlja se pravo ali prvenstvo imaju vozila koja dolaze iz krivine,odnosno Resavice.To mesto se zove "triangl".

 

post-2200-12879002942336_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Posle Stenjevca stize se u Vodnu,rudarsko mesto.Imate raskrsnicu na kojoj nastavljate pravo,levo se ide za Sladaju(neki kazu da je tamo naj bolji sir)i dalje ka Krepoljinu.Posle raskrsnice prolazite pored samog ulaska u rudnik.

 

post-2200-12879002942921_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Nakon Vodne ponovo raskrsnica,levo za Strmosten a desno Jelovac(neki pak kazu da je tamo naj bolji sir) i Resavska pecina.

 

post-2200-12879002943533_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Na izlasku iz Strmostena nailazite na pcelara koji prodaje izvrstan planinski med po ceni od 300 din za 1 kg.Kasnije ce vam i biti jasno zasto je med tako dobar.

 

 

post-2200-12879002943995_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Stizem na Lisine,put nastavlja pravo,odlucujem da svratim do vodopada i kao sto sam i pretpostavio,usled velike suse i onih vrucina u reci je opao nivo vode pa samim ti i vodopad nije kao u prolece kada se huk vode cuje dosta daleko.Inace ovde su nikle mnogobrojne kafane pa se sa setom secam vremena kada ih nije bilo,u to vreme smo pekli  prase pored samog vodopada.

 

post-2200-12879002944548_thumb.jpg

post-2200-12879002945305_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Po povratku sa vodopada jedna ovca iskace iza zbuna i prelazi put,kocim odmah jer znam gde jedna tu i ostale.Tako i bi,predjose one sve put i za njima ide cobanin,starina valjda zeljan razgovora a i navikao je, u planini se ne prolazi pored coveka samo sa "dobar dan",gleda me kao da se znamo "100 godina".Gasim motor,skidam kacigu i covek vec dosao do mene.Predstavlja se punim imenom i prezimenom,vec po tome vidis da je covek dobronameran.Pricamo nekih 10 min.Imamo i neke iste poznanike jer ja radim u Srbija sume a ovo je kraj od sume pa ima dosta kolega,kaze kako je dobro sto sam zakocio da propustim ovce jer mu je neki turista tako udario dve ovce.Rekoh idem na Borsko jezero,kaze ja sam radio 56 na izgradnji brane i pamti kada isto nije postojalo.Objasni mi put kroz sumu,pozdravismo se i krecem dalje srecan sto nisam poneo GPS(sluzbeni,krecemo se po sumi pomocu njega) jer bih samo gledao u njega i nebih stajao sa ovakvim ljudima.Na slici vidite i neke cene u kafani na Lisinama.

 

post-2200-12879002945954_thumb.jpg

post-2200-12879002946425_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Vracam se na moju putanji i odmah posle par stotina metara sa desne strane puta sipam vodu.Voda je izvorska,nekoliko puta su je nosili na analizu-kazu idealan sastav kao po knjizi.

 

post-2200-1287900294689_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Posle izvora nailazite na rampu Srbija Sume,tu nastavljate pravo-pocinje makadam,pratite putokaz za Krnju Jelu i Dubasnicu.Odavde pocinje klisura reke Resave.Ovo je i poslednje sto ce te videti od civilizacije sve do Borskog jezera.

 

post-2200-12879002947405_thumb.jpg

post-2200-12879002948153_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

 

Nastavljam odlicnim makadamom klisurom Resave,prizori su fenomenalni,put dozvoljava brzinu i do 60 km MZ-om ali vozim lagano oko 40,hocu da uzivam.

 

post-2200-1287900294871_thumb.jpg

post-2200-12879002949334_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Resava pravi bezbroj malih vodopada i virova,na ovom mestu bi moglo i da se kupa ali ovde sunce sija samo 2 sata dnevno pa bi za kupanje pored kupaceg trebali da ponesete i jednu kesu-da mozete bubrege da ponesete kuci nakon kupanja. :D

 

post-2200-12879002950077_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Nakon izlaska iz klisure nailazim i na odgovor zasto je ona med bas tako dobar i na daleko cuven,ovo su pcele koje ga prave.Duboko u prirodi,daleko od bilo kog zagadjivaca-mora da bude dobar.

 

post-2200-12879002950878_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Imate i jednu benzinsku stanicu neposredno pre baraka u kojima su nekada spavali sumski radnici,ipak sam gorivo sipao u Despotovcu jer svasta moze da se desi,mozda nemaju Super,mozda nestane struje,mozda rade dvokratno,mozda kolektivni godisnji odmor...

 

post-2200-12879002951595_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Posle baraka nailazite na raskrsnicu,bolji put ide desno ali to nije put za Bor vec za prasumu Vinatovacu,ja moram desno-losijim putem.No dobro ide motorce,nema problema.Stajem na jednom proplanku jer sam video coveka koji cuva ovce(kasnije cu saznati da nisu bas sve ovce)pitam za Bor kaze samo idi pravo,u tom trenutku jedna"ovca"se izdvaja, trci prema meni i laje.Veliko kao ovca,cupavo ali laje-verovatno sarplaninac.Prva,gas i krecem ali ne lezi vraze posle 100 m nailazim na jezerce na puitu,levo i desno kanali,ne moze se.Nista prva i polako,dignem noge i krecem u onu vodu.Prednji tocak se pobada i nikako da krene uzlaznom putanjom,konacno kada je ceo uronio i ja tako malo vozio sa vodom do rezervoara pocinje da se penje,ali tada krene da se gasi,kvacilo,dajem gas,motor i ne cujem jer je ceo u vodi samo auspuh prpori iz vode,prima gas i izlazim na pola kvacila kada sam vec krenuo da padam jer sam skoro stao.Pas odustao kada je video kako me je naterao u onu vodu i tim je bio zadovoljan.Tada sam se psova sto ne poneso GPS,ne bih zastao da pitam za put.

 

post-2200-12879002952176_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Kako se penjem ka Krnjoj Jeli put je sve bolji i pocinju proplanci,za razliku od predhodnih 20-ak km gde je skoro sve bila suma.

Srecan

 

post-2200-12879002955595_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Stizem na mesto zvano Krnja Jela,mislim da odavde pocinje Borsko podrucje.Naravno pratim putokaz za Dubasnicu.

 

post-2200-12879002957106_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Posle ove raskrsnice jos jedna,opet levo Dubasnica a desno Zlotske pecine.Nakon te raskrsnice imate osvezenje sa desne strane puta u vidu divljih sljiva,odlicne su.

 

post-2200-12879002957702_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

Lepe fotke mora da je bilo lepo ..Zahvaljuici ovakvim podvizima i drugi ljudi imaju volju da krenu u voznju i da sve dobije smisao motora.

Budite zivi i zdravi i uzbrdo brzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Konacno izlazim na afaltirani put,Dubasnica.Svracam na sumsko radiliste u nadi da cu naci nekog od skolskih drugova koji rade ovde,zaticem cuvara i kaze da je jedan od dvojice tu ali je otisao u sumu.No dobro,zivi blizu jezera pa ce doci kada zavrsi obaveze.Odlucujem da jedem,zbog ovakvih mesta nisam hteo da jedem u kafani vec sam poneo hranu.

 

post-2200-12879002958322_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

E sada posto je u pitanju govedji gulas valja da podgrejati,a kako drugacije nego na vreloj stublini MZ-a

 

post-2200-12879002958949_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja