Jump to content

Moto Zajednica

Beograd - Vrsac (i nazad) 12.014.2008

Recommended Posts

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

 

Evo kao sto sam i obecao, da napravim mali presek puta u Vrsac sa Cilijem. Iako je dogovor pao da se ne ide ako bude bilo kise (jbg, kao sto rece Cili, mi nismo pravi bajkeri  ;D), nismo tacno znali sta da radimo jer je kisa bila na vidiku, ali nikako da padne. A nebo se samo mrsti k'o dizelasi 90-ih. Bilo kako bilo, Cili i ja se nadjemo u 12h na dogovorenom mestu kod Bogoslovije, cisto da vidimo da li ima smisla ici po ovako sugavom vremenu, al' kako smo jednostavni ljudi kao i nasi "jednoklipci", lako padne dogovor da ipak odemo na "Enduro susret" u Vrscu. Cista je slucajnost da smo obojica bili na "zelenom djubretu", ja na svom KL650 Tengai, dok je Cili cepao GPZ 500 "nakid custom" (ovo nejkid kastom je samo silom prilika).

 

 

MX4Hw_sl1lj4.th.jpg

 

Kako smo stali na prvoj pumpi da sunemo malo "corbe" u nase trotinete, poce kisa! Eeee zivote varalice stara! Priznacu da nisam fan voznje po kisi (pogotovo od kad sam pocepao kombinezon jer sam nabacio koji kilogram a bio sam ubedjen da mogu komotno da ga navucem) a ni Cili s obzirom da je na sebi imao samo obicne pantalone i koznu jaknu. Sta je tu je, nazad nema i mi krenusmo za Vrsac. Sve je bilo ok dok nismo prosli Pancevo kad nas je do'vatio vetar, onaj ravnicarski. Ja ovako visok, na Tengaiju, ma pucam od aerodinamike pa ne mogu da se nacudim zasto se samo setam levo-desno. Put do Vrsca je dobar, barem ovaj kojim smo mi isli, a cepali smo preko Banatskog novog sela, Banatskog karlovca, Uljme kad se ja, retard, nisam setio da idemo preko Crvene crkve i da malo "overimo pescaru". Uz put smo sreli tri kolege na nekim endurima i coperu i lagano stigosmo u Vrsac. Ovu priliku smo iskoristili da strpamo nesto slatko u zeludac kako bi dopunili baterije od one borbe sa vetrom.

 

 

vb96P_sl2ail0.th.jpg

 

Taman smo se culi i sa Highflyjerom koji je trebalo da krene sa nama al' je zbog obaveza okasnio, a Zeljko sa foruma ('fala brale) nam je objasno kuda treba da idemo do Vrsackog brega, sto je sada bilo bas fino jer je taman stala i ona dosadna kisa. Prvo smo prosli kroz cuvene Vrsacke vinograde i posle lakat krivine poceli smo uspon na jedino uzvisenje u okolini. Krivine, sve fino, put malo razlokan, ali nismo smeli bas da se opustamo jer je ipak sve bilo vlazno a kisa stalno pocinjala i stajala. Stigosmo do neke livade gde je valjda trebalo da bude taj enduro skup al' nema ljudi! Sta sad? S obzirom da nismo imali puno izbora (uz cinjenicu da smo do jaja okasnili) mi krenusmo lagano ka vrhu, da se malo divimo pogledu ako nista drugo. A pogled, fantazija. Iako nije neka nadmorska visina, uvek se lepo osetim kada se popnem na neko brdo/planinu/sta god i odozgo imam pogled na grad u podnozju. Tad sam bas nekako... top of the world, pa makar bio i na Avali.

 

imKqh_sl3uw8.th.jpg

 

E tu smo vec iskoristili pauzu za slikanje lokalnih zanimljvosti i krkanje slatkisa jer smo vec malo ogladneli. Ne znam da li sam vec pomenuo ali duvao je vetar, snazan. Umalo da obori Cilijevu makinu ali brzo se reagovalo pa smo onda samo juruli rukavice koje su se razbezale na sve strane.

 

vLBEo_sl6amg1.th.jpg

 

Eto, malo se mrstim... duva neki povetarac...

 

nmXil_sl4qm6.th.jpg

 

Ne, Cilija ne boli zub, to je od Jafe

 

tgPu3_sl5ml3.th.jpg

 

 

E, a ovo je cuveni poligon za obuku buducih pilota cije ste usluge do sada verovatno vec koristili a ako niste, vreme je da to ucinite, po mogucstvu na nekoj duzoj destinaciji, ne do Podgorice ili Tivta onim "pajperima" vec negde malo dalje... mlaznjakom

 

r7awo_sl6yy5.th.jpg

 

Iskoristili smo priliku da malo razgledamo i Vrsacku kulu koja nije bila otvorena za posetioce ne zato sto je nedelja, vec zao sto je nacisto zapustena a opstinske vlasti izgleda danisu zainteresovane za odrzavanje u restauriranje ovog kulturno-istorijskog spomenika... A sad malo istorije  ;) Kula se nalazi na samom vrhu brda nad gradom i predstavlja ostatak srednjevokovnog utvrdjenja, nekadašnjeg Vršačkog grada. Pored vremena gradnje, koje se vezuje za kraj 14. ili početak 15. veka, neizvesno je i njeno poreklo. Realna je mogućnost da su utvrđenje podigli Srbi posle pada Smedereva, sa čijim kulama postoje neke sličnosti. Zabeleženo je i predanje da je Kulu zidao "Kralj despot", što se odnosi na Đurđa Brankovića, koji je u to vreme ovde imao posede.

 

Ehh, opet mrst i opet vetar  :o

 

DoKmL_sl7nb2.th.jpg

Ne2uw_sl7amt3.th.jpg

 

Palo mi je na pamet da nije ovo nesto za krosere, neka scenografija za Night of the jumps ali.. 'ladno nije

 

lsXKF_sl8ye6.th.jpg

 

Cili i ja malo poziramo na vetru. Ne znam da li sam pomenuo, ali duvao je vetar.

 

YkAyq_sl8ame3.th.jpg

 

Zaboravih da pomenem, put do kule je malo... rastucan a ima opasan uspon, mada ga je moj verni Tengai lagano savladao uzbrdo. Frka je nastala pri spustu kada je trebalo zadrzati 200kg... Jedna lakat krivinica sa sljunkom i blatom, malo jaci stisak na kocnaju i... TRAS. Tengai je nokautiran. Jes da je to sve deo enduro voznje al nisam bas morao da padnem pri brzini od 2 na sat. Jos kad sam video da mi se sve iz kofera prosulo... paa, recimo da sam se malo iznervirao (zato nema slika ovde). AL sam bar provalio da nisam zatvorio kofer inace bi stari letele po putu... xa xa xa.

 

Kad smo krenuli nazad naleteli smo na ekipu koja pakuje krosaljke u kombije...  :P Znaci ipak je tu negde bio Enduro susret jer su dva momka izletela sa nekog putica koji je bio sirok koliko i tocak na mojoj makini. Samo, koliko sam ja video, svi su garili neke hard-core cvaje a ja se ponadao da cu naleteti i na neke 650-ice.

 

 

yqZN0_sl9ww3.th.jpg

 

 

Kako smo vec bili gladni, a propustili smo glavnu akciju, lako je sklopljen dogovor da se nesto konkretno baci u kljun. Kako je Cili vec pohodio vrsacke kafane, resih da odabir mesta da prezderavanje prepustim njemu, sto se pokazalo kao prava stvar.

 

Eto, klopa je bila... a sta da vam pricam...

 

Pjp4W_sl10li3.th.jpg

 

XvPQG_sl11rc2.th.jpg

 

Vreme je za polazak, mi izlazimo iz kafane i... lije kisa opet, makine natopljene. Uz lagani (kiseli) smesak, palimo masine i krecemo za Bg. Bilo je interesantno u povratku je sa jedne strane puta bilo mracno kao da je noc dok na drugu stranu nisi mogao da gledas jer je sunce cepalo kao da si na moru. Probao sam da docaram taj veseli momenat slikama, mada buduci da nisam poneo digitalca moracete da se zadovoljite samo Nokia 6630 tehnologijom.

Levo mrak, desno dan...

 

kYUNn_sl12sp7.th.jpg

 

Levo...

 

SpF5H_sl13ka0.th.jpg

 

... i desno

 

tsVcJ_sl14ex7.th.jpg

 

Bez obzira na budjavo vreme i cinjenicu da smo zakasnili na susret, lepo sam se proveo, navozao, nakrkao. Pa vidite samo taj osmeh... dobro ne vidi se od potkape al' bas sam se nakezio.

 

cV4OP_sl15dn0.th.jpg

 

Sve u svemu, dan je lepo prosao, bolje nego da sam sedeo kuci i blejao po nekim forumima xe xe xe

 

Eto, to bi bilo to (u najduzim crtama xe xe xe)!

 

Have fun, play games... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 ,Piaggio Beverly 300 ie

Eto, baš mi je drago da si se  lepo proveo, najeo i td. u Vršcu!

Nije loše vršačko brdo za vožnju, samo ponekad duva vetar, ako nisi znao.. ;D

Ispod kule poleću paraglajderi, tako da je to scenografija za njih.

Lepo ti je ovo predavanje o kuli, eto da i mi Vrščani nešto naučimo! ;D

Šteta što je padala kiša ali ima dana, sezona je tek počela..

Do nekog susreta - pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

abdulah ne akaj mi buducu masinu...,,,a stvarno jel vam bilo vetrovito taj dan  ;D ;D ;D

lepo sta se provozali a bogami i hasali,,,,

 

Ne brini nista, u sigurnim je rukama  ;D

 

Samo da dodam, bas je duvao neki vetar taj dan, ne znam sta...  ;D ;D ;D ;D (al cu da popijem ban zbog ovog vetra  ;D)

 

Hass... joj gladan sam... vidim pasce nesto punjeno...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja