Jump to content

Moto Zajednica

Sve Aktivnosti

Ovaj izvor informacija se samostalno osvežava.

  1. Prethodnih sat vremena
  2. Aca-pn napisa da je anti wheelie beskoristan jer je svakome refleks da pusti gas kad krene motor da se propinje/prevrce. Kontrola trakcije je u desnom zglobu, al izlaze ljudi iz salona sa novim motorima i padaju na prvom skretanju u raskrsnici. Pun youtube obe ove vrste snimaka. Svaka od tih drangulija ima neku svoju funkciju, nekome beskorisnu, nekome vrlo korisnu. Samo je do nas kako cemo koristiti to sto nam je pruzeno. Vise mi smeta elektronika u motoru/masini. Senzor senzora koji nadgleda rad nekog treceg senzora. Sve zarad sto preciznijeg rada, ustede goriva, udovoljavanja normama zbog izduvnih gasova. Mislim da GSA 1250 sa svoja dva cilindra ima 3 lambda sonde. Ma idi begaj...
  3. Ne, nisam ja odvezao jer nikako da se organizujem. Morao bih ostaviti motor a do servisa sam udaljen 30km. Sve cekam sledeci servis. Nije to toliki problem jer ako mu spricnem malo gasa pre nego zaverglam, upali iz druge. Neka se pojave sve bubice do prvih 2000km pa u paketu da resavam. [emoji2] Poslano z mojega SM-S918B z uporabo Tapatalk
  4. Ako se zaista sa tim novcem bude uradilo nešto korisno, u cilju održavanja meni lično najlepšeg nacionalnog parka, 300 dinara je smešna cena i rado ću je platiti. Rampi nema, tako da ti punktovi mogu da se izbegnu veoma lako jednostavnim ne zaustavljanjem, ali opet, u pitanju je nacionalni park i treba to da poštujemo.
  5. Treba da napravis 1500km da bi probao 3-4 motora. A posto trosim 3000 i kusur, nema smisla Mislio sam da su cbf1000 i cbf600 ista sasija, samo agregat drugi. Ako je cbf1000 veci makar malo, pa na kraju i ako menjam korman, moze da prodje. Ne bih voleo da sam navaljen na korman, to mi bas ne bi odgovaralo. Da li ima 70 ili 170 ks, to mi apsolutno nista ne znaci
  6. Ako si skinuo bregastu...ponovo složi prsten dekompresora sa rolnicama i oprugama i probaj da ga okreneš. Kaže knjiga, da bi trebalo da se okreće slobodno u smeru kazaljki na satu, ali suprotno NE...kao i svaki drugi jednosmerni ležaj. Ako možeš da ga okreneš u oba smera..ne valja. Ako ne možeš da ga okreneš u oba smera..ne valja. Pominješ 2 desete ispod koje mere? Ako je ispod servis limita...to je neispravan breg.. Evo i fotka..
  7. A, ok, za te kruzere za doziranje gasa na autoputu jos ima smisla, kada ides samo pravo. Meni nikad to nije palo na pamet, napravim i ja 350-400km po rezevoaru svakako, desava se da vozim i po 12-16h na dan, nisam osetio potrebu za tim. Bezbednost sam mislio na jednu ruku, vidim na YT da neki odmaraju ruku dok je cruise control. Da zvekne zivotinja, kamen, rupa, da ode guma, itd... Mala sansa, ali opet...
  8. Smaram s pločicama realno. Pitao pa obrisao.
  9. Dovoljno, prekrio sam grb da zametnem svoj trag. Sad dok on provali da l je Valjevo, Varazdin, Valandovo, Vakuf...
  10. Di si kupio te vijke za poklopce??? Baš su super!! Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
  11. Ito samo muški[emoji23] Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
  12. ... Ako brendiraš izloge ko što skrivaš tablicu - na pekari će pisati mlekara
  13. Taj prodavac je tu heFena strana... On se najmanje pita a njega svi zovu i skaču po glavi..
  14. Tera ga momak kao da je montain bike
  15. Ma ne, bre, to je nebezbedno. Ja to koristim da mogu da uzmem tel u ruke, pogledam navi, proverim poruke, odgovorim na koju... Imas motor koji ima 30l rezervoar (GSA 1250 npr) i koji moze sigurnih 400km da predje sa njim, sto ti dodje preko 3 sata voznje. Zarad udobne voznje sto sebe, sto suvozaca, neces zavrtati gas, pa ga pustati, pa opet... gledaces da vozis sto ravnomernije, sa sto manje ubrzanja i kocenja. I samo sad postavi ruku u jedan blago nezgodan polozaj (jedva savijenu u zglobu) i drzi je tako 3 sata.
  16. Najjace je ono mehanicko sranje sto ljudi stavljaju da im zaglavi gas
  17. Nego to oko tempomata, pitanje za ljude koji koriste - je l' tako vozite sa jednom rukom onda? I iz kog razloga, je l' vam se toliko puno umara ruka dok vozite? Bas mi besmisleno deluje, cak i opasno u nekim nepredvidjenim situacijama (ako se vozi jednom rukom) ali vidim da mnogi to traze kod motora, i ovde, a i po YT komentarima.
  18. Today
  19. Mora japanski šrafciger! Sent from my M2101K9G using Tapatalk
  20. U prvoj vožnjici i odmah na radnom zadatku. Otišli da premerimo jedan objekat za brending i prešli 70-ak km. Valjevo - Slatina - Pambukovica pa tu produzimo pravo da opet izadjemo na put Valjevo - Šabac i vratimo se nazad. Malo magistrale i malo seoskih, uzanih, krpljenih puteva. Nabacio sam mu sva 3 kofera, doduse prazna, da vidim kakav je osecaj sa njima. U kratkom provlacenju kroz grad, da bih izasao na put, me opet iznenadio time da se lakse vozi nego V650. Tacno su me one vibracije 2 cilindra sitno pomerale levo/desno i remetile ravnotezu. Ovde je sve mirno, izbalansirano, bukvalno se vozi 5 km/h sa nogama na fuzasterima. Ima veliku masu i samo mi to (zbog mojih 174cm) uliva nepoverenje da cu u trenutku kada budem stao na neki pesak/klizavo izgubiti podlogu i ispustiti ga. Nisam punom nogom na podlozi vec vrhovima prstiju i jbg. Na otvorenom putu je uzivanje. Vizir je sirok i radi svoj posao prilicno dobro, dok sam na V650 imao turbulencije na kacigi koje su me strasno zamarale i pravile buku. Ovde sam isao bez cepova za usi u voznju i nista, nikakva smetnja. A otisao sam i bez rukavica pa su radili i grejaci. Ok, rade i guma kao da se topi jer mi se dlanovi lepe za rucke. Jedno dugme na levoj rucici je predvidjeno za ukljucivanje grejaca i radi tako sto se posle klika (koji se slabo oseca) upali zuta dioda. Onda moras da gledas u nju da bi izbrojao koliko puta je zasijala jer to pokazuje jacinu. Jedan, dva ili tri puta, a nakon toga sija zeleno. Glupo resenje koje odvraca paznju nepotrebno. Masina lepo radi i ima onaj karakteristicni zvuk usisa kod Kawinog cetvorocilindrasa. Narocito je to izrazeno posle 5-5,5k obrtaja kada se ubrzava. Bas, bas mi se svidja. A motor jednostavno vuce. Nema ispaljivanja, nema naglih prirasta snage, samo je ima. Nema je previse, mislim da je ovih 120ks skroz dovoljno za brzu voznju, ali ne i za neko blesavo jurcanje. Igrao sam se malo i sa modovima i razlika se bas oseca. Rain je definitivno sporiji, prvenstveno na odzivu gasa, a onda i kasnije pri ubrzavanju. Road je po meni prava mera, dok je Sport agresivniji i reaguje odmah na odvrtanje gasa. Rekao bih da je snaga u prvom modu manja, u ova druga 2 moda ista, ali da Road trunku sporije prihvata komande i da ih mirnije sprovodi u delo. Taj delic sekundi nije kasnjenje na komandu vec samo nekako mekse prihvatanje gasa i mislim da samo doprinosi komforu u voznji. Ima i Rider mod gde mislim da moze bas sve da se podesava. Snaga, TC, vesanje napred/nazad povrat i sabijanje, za vozaca, vozaca + prtljag, vozac + suvozac + prtljag... Ono gde ima kasnjenja je menjanje brzina sa kviksifterom, koji radi u oba smera. Svidja mi se sto se ne buni ni pri menjanju na u vise brzine vec pri 3-3,5k obrtaja, dok se pri brzoj voznji i menjanju na visim obrtajima oseca prekid snage i kako motor blago "klone" napred pa nazad dok dobije ponovo pogon. Pri saltanju na nize dodaje sitan medjugas i prija mu da se koci dok se to radi. Ako se usporava kocenjem motorom i salta na nize, nije tako fin osecaj. Sam osecaj na papucici menjaca je cudan, gumen nekako, jer nemam tacan osecaj da sam pritisnuo do kraja na gore ili na dole. Menjac radi lepo, blago se cuje pri saltanju 1-2-3 (na kviksifter), ali nakon toga nema nikakvih zvukova. U odnosu na V650 je 2 klase iznad. Plocice su mi zavrsile karijeru, napred imaju samo 1-1.5mm mesa, ali mi se osecaj kocenja prednjom svidja. Ne trazi veliku silu, nije preterano jak, nije naglo pobadanje nosa, ali kocenja definitivno ima dovoljno. Zadnja, sa druge strane, sluzi samo da aktivira stop svetlo pozadi. To moram resavati, jer se u voznji prilicno oslanjam na zadnju kocnicu. Ogibljenje i upijanje rupa mi na ovako kratkoj voznji i losim seoskim putevima izgleda top. Napred se i oseti poneki udarac, ali pozadi to stize da ispegla. Primeti se i ono sa reklame za SE, da motor pokusava da sto vise ostane ravan dok vesanje ispod njega radi svoj posao. Definitivno mi se svidja kako pegla lose deonice puta. Na otvorenom putu sam se vise koncentrisao na ove modove i razvoj snage nego da pratim sta radi vesanje, ali ocigledno da nije bilo nicega sto bi mi privuklo paznju u negativnom smislu. Trenutno su na njemu obe gume Conti Trailattack 3 iz 2021. godine i negde su na pola zivota. U prvih 15-ak km voznje mi se nisu svidele, posle su mi bile ok, ali nista vau. Mozda i zato sto je napolju 10-ak stepeni celzijusa. Sa druge strane je Kawa na tabli ispisala levo 35 stepeni nagiba, a desno 34. Iskreno, vise nego sto sam ja osetio u voznji da sam obarao. @wragg Na momente sam vozio motor visim brzinama. Dok je bilo podeseno ogibljenje samo na vozaca osetio sam blago uzduzno lelujanje preko 160. Zatim sam prebacio na "vozac i prtljag" i tada je na 160 bio ok, dok se lelujanje osetilo preko 180. Ali, sve je ovo bilo u fazi ubrzavanja, a ne konstantne voznje tim brzinama pa verovatno i to ima uticaja. Ne zaboravi i prazne kofere na njemu. To su neki inicijalni utisci koje je na mene ostavio Hulk. Ako sam sta preskocio, pitajte sta vas zanima. P.s. Tablica je prekrivena da me @DraganNS ne bi mogao pronaci.
  21. Nakon 2 motora bez ABS-a i sadasnjim motorom sa ABS-om i TC mogu da konstatujem da nisam primetio neko prisustvo ekeltronike. Za 4000km se 2 puta aktivirao ABS, oba puta na uglacanom gradskom asfaltu. Hondin dual brake sistem (ili kako se vec zove) mi je super jer dosta cesto cujem od ljudi da ne korsite zadnju kocnicu jer im je tako instruktor rekao. Zakljucak je da ABS i ostalo moze pomoci ali sve je ipak do vozaca. Dzaba sva ta pomagala ako ti uletis prebrzo u krivinu Sto se ekrana tice i svetleceg programa, nisam ljubitelj, vise volim da uzivam u voznji sa sto manje informacija. Bukvalno cak to i u autu ne volim jer cim svetli nesto na tabli to je znak da nesto ne valja
  22. Nikako da šerujem utiske sa testa. Prešao sam oko 1.700 km i iskreno od dosadašnja 3 Voge motocikla koje sam testirao (900DSX i 650DSX), 525DSX mi je nekako najviše legao. U poređenju sa Benelli TRK502X/502, SRT550X i još ponekim iz ove kategorije, moram reći da je Voge 525DSX u prednosti. Za 6.390 EUR se dobije dobar motor sa dosta opreme. Ekonomičan, agregat lepo nosi, kočnice dobre, sve pohvale za Voge 525DSX. Voge 525DSX – Najbolji u svojoj klasi - BJBikers.com BJBIKERS.COM Voge motocikli privlače pažnju sve većeg broja motociklista. Jedan od motocikala iz Voge ponude je 525DSX sa kojim smo proveli 1.700 km
  23. Gs opet aktuelan, kupljen je drugi motor i to je razlog prodaje. Bez ulaganja, registrovan jos 3 meseca. 4900e 0648964061
  24. N.F.S.

    Honda CBF 1000

    ... od pobrojanih triumph tigar 1050 bolji su svim segmentima! (Oslanjanje, kocenje, udobnost, isporuka snage.)
  25. Trenutno kombinacija Caberg Jackal i HJC Rpha 11. Obe su dobre, preferiram RPHA 11 trenutno jer mi vise ide uz kolorit trenutnog motora Bonus dve 'umetnicke'
  1. Učitaj više novosti


  • MotoBikeShop
  • Aktuelne Teme

×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja